laptop uszkodzony dla serwisu lub magika

maniekn274

New member
Bez reklam
TOSHIBA SATELITE SAT PRO P300-14S
T2370/1024+1024/200G54/17W+/L/M/W
Sprawa ma się tak że wczoraj działał a dzisiaj padł.Był w serwisie dzisiaj i temat jest taki,matryca jest niespotykana,czy tak dobra że jest trochę warta,układ zasilania jest ok,zasilacz zewnętrzny jest ok.Na płycie głównej są 2 kości,które się bardzo grzeją że jaja można smażyć.To jest powód jego awari,ale gość tego nie zrobi bo nie ma takiego profesjonalnego robota który mógł by to wy lutować i zamienne wlutować-te kości.To taki mały serwis a nie profesional full wypas he he.Koszt tego może być 400pln w dobrym czy autoryzowanym serwisie-to słowa tego pana.Te dane spisałem z etykiety kompa,jak ktoś wie o co kaman i jest zainteresowany i chce na tym zarobić jak potrafi to niech pisze.Myślę że dila zrobimy,kliknę też jutro na alledrogo,może tam prędzej-mi jest już zbędny-hm i znowu będzie nowa zabawka he he;)aha wsio w nim jest tak jak on działał.
 

Kicany

New member
także w ostateczności można wykonać w własnym zakresie jakiś układ chłodzenia oczwiście zależnie od temperatury danych podzespołów gdyż nie zawsze jakie kolwiek chłodzenie może pomóc.

Wiem iż temat jest już praktycznie do zamknięcia ale także wyjściem może być zamontowanie radiatorków na pamiątki.

Co do twego pytania do zależy od serwisanta znam takiego co weźmie 50 zł oraz takiego co 400 zł oraz zależy co powoduje grzanie ale raczej napięcie na danym podzespole lecz mogę się mylić.

Oraz co do pytania wyżej BGA nie siada samo z siebie tylko to zależnie jak kto i do czego jest wykorzystywany laptop. Najczęściej siada od temp. i zalecam stosowanie podkładek chłodzących / stolików pod laptopa to kosztuje do 100 zł można spokojnie znaleźć a zaoszczędzi niekiedy wielu napraw :)

( ps. dopiero przyszłem na forum a już się rozpisuje za co przepraszam).
 
Do góry