laptop+tv+kino domowe a dźwięk 5.1

janusz_kasia

New member
Witam,
Mam taki problem i może ktoś pomoże :)

Laptop podpięty do TV przez hdmi i obraz+dźwięk na TV jest. Tv podpięty kablem optycznym do kina domowego i tu jest PROBLEM, bo nie mam dźwięku 5.1 tylko samo stereo. W instrukcji TV jest coś wspomniane, że jeśli jest podpięte poprzez hdmi to nie można uzyskać dźwięku innego, jak tylko stereo – chyba czegoś nie rozumiem, to po co w takim razie jest to wyjście optyczne w TV ja się pytam??!! Dla porównania podpiąłem Xbox-a 360 bezpośrednio pod kino i wykrywa DD, natomiast zależy mi, by to właśnie z TV poszło 5.1
Czy jest możliwe, że z laptopa nie wychodzi do TV dźwięk 5.1 czy może to TV nie puszcza dalej sygnału. Proszę o jakieś rady.
 

pkomp

New member
po to żeby telewizje sobie pooglądać a dźwiek puścić na kino domowe....
fakt lipa że nie przesyła DD bo chociaż tyle powinien

pozostaje ci podłączyć laptopa optykiem(jeśli posiada takie wyjście w co wątpię)
jak nie to konwersja elektrycznego spdif na optyczny spdif i do kina
no chyba że kino ma wejście coaxial :)
 

janusz_kasia

New member
po to żeby telewizje sobie pooglądać a dźwiek puścić na kino domowe....
fakt lipa że nie przesyła DD bo chociaż tyle powinien

pozostaje ci podłączyć laptopa optykiem(jeśli posiada takie wyjście w co wątpię)
jak nie to konwersja elektrycznego spdif na optyczny spdif i do kina
no chyba że kino ma wejście coaxial :)

laptop nie posiada wyjścia optycznego, kino ma wejście tylko optyczne a co do konwersji spdif to czy chodzi o to, że z wyjścia słuchawkowego ma pójść do kina po optyku? Mój laptop to asus k52f
 

pkomp

New member
tak jest tylko potrzebny konwerter bo nie wiem czy robota chałupnicza czyli dioda czerwona 660nm na 5Volt zadziała
z sb live nie było najmniejszego problemu ale tam był TTL...
 

vitoldo

New member
laptop nie posiada wyjścia optycznego, kino ma wejście tylko optyczne a co do konwersji spdif to czy chodzi o to, że z wyjścia słuchawkowego ma pójść do kina po optyku?
Ale się porobiło. Kino domowe z wejściem TYLKO optycznym ?? :eek: Więcej jest teraz na rynku takich przyjaznych urządzeń ?
Bo szczerze mówiąc brak coax wydaje mi się czymś niemożliwym :eek:
 

pkomp

New member
a co kolega zdziwiony?przecież zawsze tak było - na co w kinie domowym z bd/dvd coaxial?i tak podłącza się zazwyczaj tylko tv gdzie mamy tylko optyk...

amplitunery zawsze miały coaxiala ale to nie ampli:)
 
Do góry