Laptop + Tidal+ wzmacniacz- jak to połączyć

katka10

New member
Witam Koledzy.
Prosze o poradę.
W jaki sposób najkorzystniej dostarczyć sygnał/ muzyka z Tidal'a z Laptopa do wzmacniacza który ma tylko wejścia analogowe.
Tidala mam na wysokiej jakości i nie chciałbym przekazywać muzykę z mozliwie jak najmniejszą stratą na jakości.
 

Rucia1

New member
Zainstaluj Daphile na pendrive, uruchamiasz laptopa z pena, najtańszy DAC za ok 300 zł i dźwięk masz jakości CD, a nawet lepiej.
 

Rucia1

New member
coś za coś, piszesz, że chcesz słuchać Tidal HIFI to zainwestuj 300 zł w DAC nic innego nie wymyślisz jeśli zależy Ci na jakości.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Zainstaluj Daphile na pendrive, uruchamiasz laptopa z pena, najtańszy DAC za ok 300 zł i dźwięk masz jakości CD, a nawet lepiej.
No spokojnie.
Z DAC-a za 300zł to jakości jak z dobrego CD raczej nie będzie. Dobre DAC-i też niestety kosztują.
Ale w tym wypadku to oczywiście jedyne słuszne rozwiązanie.
 

Rucia1

New member
No spokojnie.
Z DAC-a za 300zł to jakości jak z dobrego CD raczej nie będzie. Dobre DAC-i też niestety kosztują.
Ale w tym wypadku to oczywiście jedyne słuszne rozwiązanie.

Wiadomo, że to budżetowy DAC ale 100 razy zagra to lepiej niż RCA do wejścia słuchawkowego :)
 

katka10

New member
Właśnie doczytałem że mój laptop lonovo y510 p ma wyjście spdif wiec czy konieczny jest Dac z usb.gdyby moja wczesniejsza opcja była błędna.
BTW. Czy spotkał ktoś się się tym dac-iem . Czy te dac-dac-a z allegro za 60 zł są co kolejek warte?
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Właśnie doczytałem że mój laptop lonovo y510 p ma wyjście spdif wiec czy konieczny jest Dac z usb.gdyby moja wczesniejsza opcja była błędna.
BTW. Czy spotkał ktoś się się tym dac-iem . Czy te dac-dac-a z allegro za 60 zł są co kolejek warte?

Mam wrazenie ze chcesz za niemalze darmo osiagnac cos dostepne jest za 1000 zl powiedzmy.
Moze lepiej nastaw sie poprostu , na pewien kierunek , nie kombinuj tyle ( sam tak mialem i zmienilem swoje podejscie ) i poprostu porownaj : funkacjonalnosc, jakosc tzn czip/kosc , rozwiazanie jakie tobie odpowiada teraz i czy bedziesz je rozwijac w przyszlosci.

gdyby wszystko bylo takie latwe to kazdy kupowalby jeden typ urzadzenia jednego producenta.

Moja rada kup Dac-a za max 300 zl (najlepiej uzywka) , ktory ma kilka wejsc i ma kosc na wolfsonie np 8740 i to bedzie dobra podstawa do fajnego audio z kompa tv czy innego transportu i przede wszystkim oszczedzi twoj czas spedzony na tym forum.

pzdr
 

Rucia1

New member
Właśnie doczytałem że mój laptop lonovo y510 p ma wyjście spdif wiec czy konieczny jest Dac z usb.gdyby moja wczesniejsza opcja była błędna.
BTW. Czy spotkał ktoś się się tym dac-iem . Czy te dac-dac-a z allegro za 60 zł są co kolejek warte?
Lepiej przez DAC bo omijać wtedy kartę dźwiękową laptopa która jest porostu słaba.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
 

Rucia1

New member
Witam. Czy taki Dac wystarczy.. http://olx.pl/i2/oferta/konwerter-usb-toslink-dac-xbmc-kodi-nowa-cena-CID99-IDbcTaH.html#:1aa0e2caec
Bo wg mojego rozumowania to laptop kablem usb do dac-a. Z dac-a kablem spdif/rac do wzmacniacza. Jeżeli się mylę to proszę o jakieś propozycje aukcji Jaki inne rozwiązanie.
Dobrze myślisz usb do laptopa, a z DAC najlepiej gdyby było wyjście analogowe do wzmacniacza. To na aukcji to chyba sam konwerter, a nie DAC.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
 

katka10

New member
Mam wrazenie ze chcesz za niemalze darmo osiagnac cos dostepne jest za 1000 zl powiedzmy.
Moze lepiej nastaw sie poprostu , na pewien kierunek , nie kombinuj tyle ( sam tak mialem i zmienilem swoje podejscie ) i poprostu porownaj : funkacjonalnosc, jakosc tzn czip/kosc , rozwiazanie jakie tobie odpowiada teraz i

Moja rada kup Dac-a za max 300 zl (najlepiej uzywka) , ktory ma kilka wejsc i ma kosc na wolfsonie np 8740 i to bedzie dobra podstawa do fajnego audio z kompa tv

pzdr
Tak, gdyby się tak dało to właśnie tego bym chciał...Ale wiem ze niektórych kosztów nie da się uniknąć, jednak czasami można uzyskać kompromis między ceną a jakością. Tidala będę słuchać w wysokiej jakości HiFi raczej odpada..A z tym typem kości to cenna rada...Musze poszukać...
 
Do góry