Laptop + LG

darek76

New member
WItam serdecznie, poszukiwalem na calym forum tematu ktory by mi pomogl, ale sie nie udalo. Mianowicie mam problem z nowo zakupionym monitorem LCD ( LG W2243T ). Po podlaczeniu go do mojego laptopa ( Samsung R 55, Grafika Nvidia GeForce GO 7400 512 mb ) przez zwykly kabel monitorowy, nie wiem jak ten kabel sie dokladnie nazywa, mam tylko czarny obraz i napis Analog Power Saving Mode. Probowalem juz na tysiace sposobow zmieniajac ustawienia w grafice, rozdzielczosc.... no wszystko, siedze nad tym od wczoraj i nic :( grafika ma nowy sterownik, monitor zainstalowany i Laptop go nawet znalazl, moge przez wlasciwosci w grafice zmieniac na nim rozdzielczosc kolory itd, ale nie ma obrazu tylko ten durny napis.

Prosze o pomoc bo jestem bezradny, dzieki z gory.
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
z tyłu monitora tam gdzie podłączasz kabelek jest opisane jakie to wejście i napisz czy są tam jeszcze jakieś inne wejścia
 

darek76

New member
sa 2 wyjscia z tego monitora 1: dvi-d 2: d-sub

sprawdzalem go niedawno na siostry laptopie, dziala.... na komputerze, dziala... a na moim ani groma.
 

LUPO78

Banned
no to masz coś nie tak ustawione z kartą graficzną,albo samo wyjście nie działa (próbowałeś wymusić zewnętrzny monitor w karcie? ) zobacz jeszcze w menu monitora czy jest coś takiego jak wybór wejścia obrazu dvi-d lub d-sub i wybierz najpierw jedno potem drugie,oczywiście jeżeli taka funkcja jest wyboru sygnału video (jeżeli dalej nie będzie działało to zmień lapa) oczywiście to już żart :lol: z tym lapem
 
Ostatnia edycja:

darek76

New member
W menu monitora nie potrafie wejsc, bo mryga caly czas czerwone swiatelko i nie reaguje na zaden guzik, a jak wymusic zewnetrzny monitor to tego nie wiem, probowalem przed chwila podlaczyc zwykly monitor pod laptop, tez nie dziala. podejrzewam ze cos jest z wyjsciem nie tak, i pewnie skonczy sie to zwrotem monitora.
 

LUPO78

Banned
zamiast zwracać monitor to zacznij od reklamowania lapa,lub spróbuj zasięgnąć wiedzy kogoś kto będzie znał się na ustawieniach karty
 

lapizapi

New member
proponuje prawy klawisz mysz - właściwości - panel sterowania nvidia i tam poszukać opcji monitora zewnętrznego i kliknąć kombinacje fn + f4 wtedy powinno si wymusić zewnętrzny monitor
 

darek76

New member
wymusilem zewnetrzny monitor w karcie, obraz z laptopa zginal na kilka sekund potem sie pojawil na nowo, monitor dalej bez reakcji, ustawienia cofnely sie do paprzedniego stanu.

nie jestem pewien, ale czy mozliwe jest za ja w moim lapku mam wyjscie Vga? i czy to mogloby byc tym problemem? ten sprzet ma ponad 3 lata, znalazlem w sieci opis ze ma takie wyjscia:

DVI nie
TV SVHS
Audio tak
VGA tak
 
Ostatnia edycja:

darek76

New member
Samsung R55
Intel(R) Core(TM)2 CPU
T5500 @ 1.66GHz
1.66 GHz, 2,50 GB Ram

Win XP
Media Center Edition
Version 2002
Service Pack 2 ( przy instalacji SP3 wyskakuje mi blad)


Grafika GeForce go 7400 512 MB
Integrated RAMDAC
 

LUPO78

Banned
cokolwiek znaleźć na temat tego lapa to graniczy z cudem,ale już wiem że na pewno podłączasz go kablem D-Sub i powinien ci się samoczynnie przełączać bez jakiegokolwiek wymuszania,tak więc masz coś z kartą graficzną , może sterowniki karty,lub samo wyjście D-Sub-zobacz czy nie masz w menadżerze urządzeń jakiś awarii związanych z kartą,jeszcze zostaje opcja ewentualnie spróbuj wejść w biosa i tam zobacz czy nie ma opcji wyłączenia,włączenia tego wyjścia w biosie może być pod nazwą RGB ( w biosie możesz mieć coś takiego POWER ON DISPLAY I DWIE MOŻLIWOŚCI AUTO SELECTED lub LCD+ANALOG RGB albo coś podobnego i musisz ustawić na AUTO SELECTED )
 
Ostatnia edycja:

darek76

New member
to wyglada tak ( w jezyku niemieckim bo taki mam system )

menadzer:




to ustawienia od grafiki:





jezeli wymusze zeby byl tylko LCD jako glowny:



i nacisne zastosuj, to znika obraz z laptopa na kilka sekund po czym wraca ponownie, i to tyle.
mysle ze wyjscie z laptopa na monitor nie jest wylaczone.

to jest jakies chore, przepraszam ale chyba sobie odpuszcze.

wielkie dzieki za pomoc i stracony czas.
 

LUPO78

Banned
jeżeli nie rozwinąłeś tych pozycji sam to system ci pokazuje trzy problemy,awarie które ci zaznaczyłem na czerwono na foto --///-- tu masz sterowniki do monitora pobierz do xp i zainstaluj Pomoc techniczna dla produktu LG: W2243T-PF może coś pomoże
 

Attachments

  • 74676185.jpg
    74676185.jpg
    16,7 KB · Wyś: 64

darek76

New member
Sam rozwinelem te pozycje zeby byl widoczny brak jakiegokolwiek konfliktu, probowalem tez z nowym sterownikiem i tez nici :( dzieki wielkie za checi, monitor juz spakowalem do kartonu, jutro go oddam.

Dziekuje.
 
Do góry