laptop i podłączenie do ampli problem

Rybaczenkow

New member
Znajomy kupił właśnie amplituner AVR265, i "problem" polega na tym że przy odtwarzaniu z laptopa filmu Blu-Ray dźwięk odtwarzany jest w Logic 7. Czytałem trochę na ten temat i doczytałem że auto-wyszukiwanie sygnału zawsze ustawia na Logic 7 i ewentualnie można ręcznie włączyć coś innego, i działa to w przypadku gdy chcę włączyć stereo, natomiast przy filmie nie ma opcji żeby wybrać DTS-HD Master. Gdzie szukać przyczyny?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marwol

New member
Jaki bd? Jak połączone? Wejdz w ustawienia bd w sekcje audio i tam może coś namieszane...

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

Rybaczenkow

New member
Połączonem kablem HDMI. Przy odtwarzaniu Blu-Ray z PS3 ta sama sytuacja, mam podobny ampituner AVR 255 i wszystko jest ok. Przy wyborze AutoSelect cały czas mamy Logic 7.
xbpak9ovf8hv_t.jpg
[/URL][/IMG]
 

ranczo

New member
Bez reklam
Logic 7 włącza się gdy AVR dostanie sygnał stereo. Przyczyna leży po stronie źródła. W laptopie musisz mieć ustawione wyjście na 5.1 (domyślnie jest 2.0) zarówno w systemie jak i w odtwarzaczu. Dźwięk DTS-MA czy TrueHD mało który program wysyła do HDMI mimo że go w laptopie poprawnie dekoduje. W PS3 zmień dźwięk z PCM na DD.
 
Do góry