Laptop i 2 ekrany (1xHDMI) - pasywnie switchem odwracając INy i OUT?

maciek26

New member
Witam, chciałbym rozdzielić sygnał HDMI z laptopa na 2 odbiorniki jak najmniejszym kosztem.

***Sygnał nie musi być odbierany jednocześnie na obu ekranach

Wiem, że istnieje urządzenie "switch" któro umożliwia podłączenie np. dwóch konsol do jednego portu HDMI w telewizorze i daje ono możliość zmiany aktualnie używanego sprzętu poprzez 1 kliknięcie na owym switchu..

W tym momęcie pomyślałem: czy nie dałoby się zrobić odwrotnie - połączyć telewizor i monitor do IN'ów a laptopa do OUT'u? Nie jestem pewny czy jest to w 100% metoda pasywnego podziału (zakładam że tak jest. Nie ma tu żadnego dekodowania - normalne zwarcie pinów) ale czysto teoretycznie ma chyba sens takie rozwiązanie? Wystarczyłoby 1 kliknięcie do zmiany MONITOR/TV (o ile by to zadziałało) a oszczędziłbym sobie kosztów zw. z zakupem drogiego switcha który musi być wpiety w zasilanie sieciowe i pewnie dodatkowo generuje opóźnienia w przesyłaniu.

Liczę na szybką odpowiedź. Pozdrawiam ;)
 
Ostatnia edycja:

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
W drugą stronę to nie zadziała. W switchu jest układ, który przełącza się między 3x in do 1x out.
Możesz spróbować z tym:
ROZDZIELACZ ROZGAŁĘŹNIK HDMI 2 PORTY FULL HD GOLD (5345757487) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Jest napisane, że można tym rozdzielić sygnał z laptopa na dwa wyświetlacze. Niby wspiera hdcp w co śmiem wątpić. Jeżeli nie zadziała nic straconego, wystarczy dokupić "inteligenty" przewód hdmi tzw iHDMI. Oszukuje on źródło sygnału, zawarty w nim układ podaje mu cały czas zgodność z hdcp i wychodzi z niego pozbawiony zabezpieczeń sygnał.

Ale skoro sygnał będzie z laptopa czy PC to hdcp nie jest potrzebne. Obraz będzie tak czy siak, a drm można ominąć softowo na PC.

Możesz też pomyśleć nad stacja dokująca jeżeli masz jakiś lepszy notebook. Dell, IBM bądź HP, u mnie w EliteBook w stacji mam dodatkowo HDMI, DVI, a w samym notebooku jeszcze DisplayPort i VGA. Max na 4 monitory pozwala w nim gpu quadro.
 

maciek26

New member
Mam dokładnie ten rozgałęźnik który podesłałeś :D Niestety nie działa, gdy podłączę 1 urządzenie jest wszystko OK natomiast dołączając do monitora dodatkowo TV obraz ginie na obu odbiornikach (nawet nie muszę uruchamiać TV). Wykluczyłem już możliwość wyjścia z tej sytuacji (tzn już rzuciłem ten rozdzielacz do szafki) ale może niepotrzebnie? Jest szansa żeby to zadziałało? Jakieś rady? :)
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Można sobie darować ten „wynalazek”, który ma kolega. Nic nie warty szmelc. Miałem to i dawno skasowałem. Dla przykładu, używam tego. Świetna sprawa.
Dla lepszego zrozumienia tematu polecam lekturę, niekoniecznie zakup, tego.
 

maciek26

New member
A to nie spełni tej samej funkcji? Cena wyraźnie niższa i wydaje się jakoby też obsługiwał HDCP i był urządzeniem aktywnym. Chyba sygnał z laptopa rozdzieli mi w sposób taki, żeby sie odbiorniki nie "gryzły"?? Bo mam wrażenie że tamten wynalazek po prostu zwierałze sobą wszystkie druciki i w rezultacie oczywistego zwarcia miałem czarny ekran nawet bez włączania TV:)
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No cóż. Pozostaje jedynie kupić i sprawdzić. To najlepsza metoda. Jeśli nie będzie odpowiadał, to zawsze można odesłać, jak widzę, i poszukać czegoś innego. :)
 
Do góry