Laptop => hdmi (audio 5.1 + video) => Amplituner AV => HDTV

mashine666

New member
Jak skonfigurowac Laptopa zeby poprzez HDMI wysylal dzwiek wielokanalowy ( i oczywiscie obraz ) do Amplitunera AV - I to tylk przy uzyciu HDMI !

W laptopie mam jeszcze jedno wyjscie SPDIF, ale nie chce miec plataniny kabli.

W chwili obecnej mam podlaczonego Acer aspire poprzez hdmi do Amplitunera AV Yamaha rx -v2065.

Natomiast amplituner jest podlaczony do telewizora.

Obraz mam piekny natomiast Yamaha odbiera tylko dzwiek stereofoniczny, chociaz film jest wielokanalowy i program do odtwarzania posiada wszystkie potrzebne kodeki.

Yamaha posiada wiele roznych opcji generowania dzwieku przestrzennego ale wolabym korzystac z orginalnego wielokanalowego dzwieku filmu.

Probowalem juz z AC3 filter ale nie wspiera HDMI natomiast ustawienia audio w Windows 7 sa bardzooo ograniczone.

Istnieje jakis program do konfiguracji audio na laptopie? I czy wogole moj realtek wspiera dzwiek wielokanalowy poprzez HDMI ?

Z gory wielkie THX za podpowiedzi!

Ps. jezeli informacje na temat mojego sprzetu sa niewystarczajace lub cos jest niezrozumiale to prosze pisac a postaram sie uzupelnic brakujace dane
 

Jarmal

New member
W przypadku hdmi to nie realtek generuje sygnal audio tylko karta graficzna. Po podlaczeniu tv i avr powinna pojawic sie w urzadzeniach odtwarzania audio pozycja z nazwa zdodna z modelem telewizora. We wlasciwosciach dowiesz sie o ilosci obslugiwanych kanalow oraz skonfigurujesz i przetestujesz obslugiwane przez avr formaty (ac3, dts, wma itd.). Reszta to ustawienia kodeka lub programu, ktory nimi steruje, zeby nie dekodowaly ac3 czy dts tylko puszczaly bez zmian na wyjscie audio (passthrough).
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
W przypadku hdmi to nie realtek generuje sygnal audio tylko karta graficzna.

Nie do końca tak do wygląda. W przypadku kart radeon montowanych w pc'ie w slocie pci-e odpowiedzialnym za wyprowadzenie audio przez HDMI są układy audio montowane na karcie graficznej, często są nimi układy realtek'a.

C(G)
 

mashine666

New member
W przypadku hdmi to nie realtek generuje sygnal audio tylko karta graficzna. Po podlaczeniu tv i avr powinna pojawic sie w urzadzeniach odtwarzania audio pozycja z nazwa zdodna z modelem telewizora. We wlasciwosciach dowiesz sie o ilosci obslugiwanych kanalow oraz skonfigurujesz i przetestujesz obslugiwane przez avr formaty (ac3, dts, wma itd.). Reszta to ustawienia kodeka lub programu, ktory nimi steruje, zeby nie dekodowaly ac3 czy dts tylko puszczaly bez zmian na wyjscie audio (passthrough).

Dzieki za info ! Zobacze co da sie zrobic z moja karta graficzna
 

mashine666

New member
Nie do końca tak do wygląda. W przypadku kart radeon montowanych w pc'ie w slocie pci-e odpowiedzialnym za wyprowadzenie audio przez HDMI są układy audio montowane na karcie graficznej, często są nimi układy realtek'a.

C(G)

Bardzo dobra uwaga. Niestety nie sprawdzi sie to w moim przypadku poniewaz mam tylko laptopa.
 

mashine666

New member
W przypadku hdmi to nie realtek generuje sygnal audio tylko karta graficzna. Po podlaczeniu tv i avr powinna pojawic sie w urzadzeniach odtwarzania audio pozycja z nazwa zdodna z modelem telewizora. We wlasciwosciach dowiesz sie o ilosci obslugiwanych kanalow oraz skonfigurujesz i przetestujesz obslugiwane przez avr formaty (ac3, dts, wma itd.). Reszta to ustawienia kodeka lub programu, ktory nimi steruje, zeby nie dekodowaly ac3 czy dts tylko puszczaly bez zmian na wyjscie audio (passthrough).

Niestety moja krata graficzna nie obsluguje dzwieku wielokanalowego. Pozostaje mi zlacze spdif...
Dzieki za pomoc!!
 
Do góry