Laptop do domu i do grania czasem

Murinio_86

Member
Witam wszystkich

Nie wiem czy temat założyłem w dobrym dziale, jeśli nie proszę o przeniesienie.

Szukam lapka w budżecie do 3500. Najczęściej używany do pracy czasem w coś pogram, ale nic wymagającego, najczęściej jest to WOT. W nowe tytuły raczej nie gram. Chciałbym żeby był Full HD z w miarę świeżym i mocnym prockiem, żeby posłużył znowu kilka lat. Dysk SSD na podstawowe dane, resztę i tak trzymam na zewnętrznych. Nie wiem czy lepiej żeby był procek mocniejszy np. i7 i np. 8 GB ramu czy odwrotnie procek i5 i 16 GB. Co będzie miało większy wpływ na granie. Bo do normalnego użytkowania wystarczy każdy.

Marki o jakich myślałem to:
ASUS - mam obecnie serię N i byłem zadowolony, z racji wieku przyszedł czas na wymianę,
LENOVO - mamy prawie wszystkie w pracy, mało awaryjne jednak są to modele niskie,
MSI - nie wiem czy wyrobię się w budżecie.

Dodatkowo chciałbym zmienić router, obecny ma słaby sygnał i potrafi w mieszkaniu 40m2 tracić sygnał w łazience czy sypialni oddalonej 3-5 metrów od routera.

Będę wdzięczny za wszelkie rady.

Co oznaczają literki przy procesorach np. HQ, U, M.
 
Ostatnia edycja:

Marta56

New member
Musisz zdecydować czy do pracy czy do grania w zależności co robisz wymagania są różne. Polecam antenę do routera ja mam pentagram jest ok ale jak grasz w sieci to tylko na kablu.
 

FxJ

New member
Nie podał jaki typ sieci (kablówka czy po linii telefonicznej) podaj model rutera no i czy mieszkasz w bloku czy w domu bo trzeba ustawiać na "wolny kanał wifi" w blokach
 

Murinio_86

Member
Z systemem Windows czy bez?
Może być z systemem, ale bez to też nie kłopot.

Musisz zdecydować czy do pracy czy do grania w zależności co robisz wymagania są różne. Polecam antenę do routera ja mam pentagram jest ok ale jak grasz w sieci to tylko na kablu.
Przyjmijmy, że do grania, wtedy do pracy też wystarczy.

Nie podał jaki typ sieci (kablówka czy po linii telefonicznej) podaj model rutera no i czy mieszkasz w bloku czy w domu bo trzeba ustawiać na "wolny kanał wifi" w blokach
Kablówka multimedia 30 Mb obecny router to TP-Link TL-WR340G, mieszkanie w bloku z płyty, więc drutów w ścianach jest mnóstwo :) Jeśli chodzi o kanał to jest ustawiony na najlepszy wg. programu WIFI Analyzer czy jakoś tak.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kupiłem 2 laptopy gamingowe MSI, każdy po 6-7k, po roku strata rzędu 3k.
Także celując w używkę, prędzej czy póżniej trafisz na dobrą okazje. Szybko tracą na wartości.
Istotna jest gwarancja, MSI ma rewelacyjny i bezproblemowy serwis. Pamiętaj o tym gdybyś się decydował na tą firmę.
 

Murinio_86

Member
Właśnie te dwie używki wydają mi się rozsądne cenowo i parametry też mają odpowiednie. Jeden na gwarancji, drugi nie używany też za połowę ceny.

Wg. Was który będzie lepszy i na dłużej?
Jedne ma i7 4 gen i 16 GB ramu ale dysk zwykły
Drugi znowu i5 ale nowy 8 ramu i ssd

Czy między tym i7 a i5 i tymi kartami będzie duża różnica?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ten z 970M będzie wydajniejszy, do tego masz SSD.
Chociaż ja zawsze brałem z i7.

Zapytaj na forum PC, tam siedzą nerdy i szybko podpowiedzą.
 

Murinio_86

Member
Czy w przypadku używanych laptopów "gamingowych" są obawy że trafi się "katowany" model? Czy np. granie po 12h dziennie ma duży wpływ na podzespoły takich lapków?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
MSI zawsze wypadał najkorzystniej, pod uwagę też brałem Asusa, ale tu coś mi zawsze w konfiguracji nie pasowało.
Fajnie, gdybyś jednak miał tą gwarancję i owszem, taki gamingowy sprzęt się grzeje, a tego żadna elektronika nie lubi.
Jak był katowany, to jest prawdopodobieństwo, że coś prędzej czy póżniej padnie, nie oszukujmy się.
 
Do góry