Lampa w zestawie i co z tego wyniknie ?

eddielublin

New member
Jako, że czasami lubię posłuchać muzyki na słuchawkach, a dźwięk wydobywający się z wyjścia w cedeku był nie satysfakcjonujący, we wzmacniaczu lepiej ale jeszcze nie to co w salonie, zaistniała konieczność poszukania wzmacniacza słuchawkowego. I tu padło pytanie dlaczego by nie lampa. Znalazłem rodzimego producenta FeliksAudio, nawiązałem kontakt i...Standardowa oferta czyli Espressivo E była nie do końca dla mnie (posiadam niskoomowe słuchawki) więc wersja z OTL odpadła. Ale zaproponowano mi wersję T z transformatorami głośnikowymi na wyjściu oraz przełącznikiem dla słuchawek nisko/wysoko omowych. Sprzęt dotarł, podłączyłem słuchawki, jest w porównaniu z CD/wzmacniaczem dużo lepiej. Ale jeden ważny temat: wzmacniacz może pracować jako przedwzmacniacz, postanowiłem zatem sprawdzić jego możliwości, podpiąłem pod Advanca i szok kolejny. Doskonały dźwięk jaki dotychczas się wydobywał z połączenia Advance-Harpia stał się jeszcze bardziej szczegółowy oraz przestrzenny. To takie wstępne wrażenia. Pogram trochę w ten sposób, przerzucę trochę doskonale znanych mi płyt i kto wie, może w przyszłości w salonie zagości jakaś lampka albo przynajmniej hybryda. Na AS obowiązkowym punktem będzie więc Vincent :)
Jak ma ktoś jakieś wrażenia z lub doświadczenia z lampami to zapraszam do dyskusji...
 
Do góry