Lampa, a jej żywotność - problem

XII

New member
Witam,
Jestem posiadaczem projektora Benq W1000 od 13-11-2009 od tamtego czasu (minęło 93 dni) do dnia dzisiejszego wyświeciłem równe 60h i dziś doświadczyłem zonk'a lol. Mianowicie wyświetlił mi się komunikat o zużytej lampie, że niby przepracowała >3500h i żebym ją wymienił... i teraz tak, mam kilka dylematów i mętlik w głowie, nie ukrywam, ze jestem wku..r.ny w szczególności na sprzedawcę - bo mam podejrzenie, że on sprzedał mi wyświeconą lampę lub jak kto woli używany projektor z wyświeconą lampą. Projektor posiada w menu reset zegara lampy (którego ja nie używałem tj. nie resetowałem timera - nadal pokazuje 60h - tj. czas pracy przepracowany u mnie od samego początku) - tu moje pytanie... Czy lampa przypadkiem nie ma jakiegoś chipa który rejestruje zużycie lampy? ...i mimo to, że resetuje się timer w urządzeniu to i tak ten chip pamięta ile ona wyświeciła? Bo jeśli lampa ta była wyświecona przez sprzedawcę te 3440h to mógł niby zresetować, żeby klient taki jak ja widział 0h pracy lol a chip i tak wiedziałby swoje... ja używam projektora od 1 stycznia ale lejąc na to policzyłem sobie od chwili zakupu czyli 93 dni x 24h co daje 2232h świecenia non stop :D paranoja - bo nie było nawet możliwości abym wyświecił te 3500h. projektora używałem raczej rzadko po 2-4h przy jednym włączeniu aż do wyłączenia, nazwijmy to sesją... czyli średnio mogę stwierdzić, że projektor włączony był 30 razy. Czy to możliwe aby "tak częste ROFL" włączanie i wyłączanie projektora ukróciło tak żywotność lampy albo sam już nie wiem wpłynęło w jakikolwiek sposób na nią? Dodatkowo powiem, że projektora używam w trybie ekonomicznym co powinno dać mi możliwość wyświecenia 4000h... nigdy nie włączałem nawet trybu standard...

w tej sprawie są 2 wyjścia:

1. Nieuczciwy sprzedawca wsadził w nowy projektor używaną na innym projektorze lampę a następnie mi go sprzedał lub sprzedał mi używany projektor który miał być nowy. Dziwna sprawa bo śladów użytkowania na projektorze nie było w momencie kupna, zero kurzu w środku (to widać po zaświeceniu do wnętrza projektora przez otwory wentylacyjne), na stopkach czy w zakamarkach, do tego odczuwalny był dość intensywnie typowy smrodek nowości z zewnątrz i ze środka projektora.

2. Błąd softu projektora który źle zlicza czas pracy lampy.

Co w tej sprawie radzicie?

Poza tym problemem z czasem pracy lampy projektor jak na moje wymagania jest w b.dobry, a wymagający jestem.
 
Ostatnia edycja:

prez8s

New member
To chyba błąd softu, zamiast godzin zlicza minuty zapewne. Coś takiego już kiedyś obiło mi się o uszy.
 

XII

New member
hmmmm faktycznie... 60h x 60 minut = 3600 co daje wyświetlane w komunikacie >3500 ale lipa... taki byk, dla pewności zadzwonię jeszcze do Benq. btw. soft w moim projektorze ma wersję 100

Następny komunikat o zużyciu lampy to 3950h czyli za ok. 7h30m powinien się pojawić, ciekawe
 
Ostatnia edycja:

XII

New member
Znalazłem gdzieś na zagranicznym forum podobny problem... Czyli wygląda na to, że firmware 100 ma ten problem (zlicza minuty zamiast godzin, ehhh)... i teraz pytanie czy da się samemu w domu jakoś uaktualnić soft projektora? Czy koniecznie muszę go wysyłać do serwisu? Bo jeśli muszę go odsyłać do serwisu to mi się to wcale nie podoba - niezgodność towaru - wymiana na nowy, nie interesuje mnie, że soft ma błędy - nie mam zamiaru go serwisować jeśli sprzęt jest nowy lol po o mi taki problem z wysyłaniem, chyba że serwis przyjedzie do mnie to im daruję!
 

prez8s

New member
Niestety na stronie producenta nie ma firmwarów do projektorów, chyba się nie obejdzie bez odesłania do serwisu. Najlepiej to zadzwoń i się zapytaj.
 

tomatow

New member
W1000 miał zły firmware. Projektor mylił godziny z minutami i stąd taki wynik. Mam gdzieś pliki do zmiany, które dostałem od benq, tyle że ani razu nie udało mi się tego zastosować.
 

XII

New member
Mam najnowsze firmware tylko, że mam problem ehhh :/ po podłączeniu projektora do kopa przez USB woła divera do urządzenia "PW Host Interface" - prawie zjadłem uzębienie by coś w sieci odszukać.... nic nie ma do jasnej... 0 tematu i w ogóle... Jak to pieroństwo zainstalować by komp widział... bez tego nie ruszę aktualizacji softu w projektorze... masakra co za shit.
 

XII

New member
Nikt nie wie?

Dostałem program razem z nowym firmware z serwisu. Powiedzieli mi, żebym przez kabel USB go zaktualizował - po podłączeniu projektora przez kabel USB do kopma bez włączania projektora program nie reaguje, nic się nie da zrobić. Jak włączę projektor to komp wykrywa nowe urządzenia i chce do nich sterowniki których nie mam, nie ma ich na płycie dostarczonej z projektorem ani w sieci lol. Dzwoniłem do serwisu i też niestety nic nie mają. Zrobiłem kabelek RS232 RX>TX, TX>RX, GND-GND i po tym kablu przy wyłączonym projektorze program reaguje wykrywa prędkość połączenia konfiguruje program flashujący, niby ładnie pięknie ale po wciśnięciu Flash pojawia się informacja, że program oczekuje na reset celu (projektora) "Waiting for traget reset" i du.pa wszystko soti, nic się nie dzieje... próbowałem niby resetować projektor wyciągając mu wtyczkę zasilania i ponownie podpinając zasilanie (kiedyś tak się flashowało inne urządzenia) ale niestety w tym przypadku to nie działa, widocznie albo ja coś źle robię albo nie wiem jak zresetować projektor by mogło ruszyć ładowanie patchera... Jeśli ktoś już to robił i mu się udało to proszę o wskazówki... nie wierze, że nikt się w to nie bawił... ehhh
 

XII

New member
No i poradziłeś sobie z tym? Bo mi przysłali coś innego troszkę:D i ja ni u ja :D jestem na etapie maltretowania serwisu rofl... przykre to bo nawet nie ma driverów do USB by móc podłączyć projektor do kompa przez USB - a jest możliwość wymiany softy w projektorze przez USB tylko trzeba driver USB do tego projektora ROOOOOFL którego nigdzie nie ma...


Dzięki za wstawkę
 

XII

New member
Mi też niestety się nie udało, próbowałem różnymi kablami com, tz. różnymi konfiguracjami tego kabla - żaden nie był odpowiedni. Z tego co się dowiedziałem potrzebny jest specjalny kabelek serwisowy tj. kabelek ze specjalnymi połączeniami styków - bez żadnego dodatkowego układu. Tylko gdzie zdobyć taki kabelek lub przynajmniej schemat takiego kabla..? W serwisie nie chcą nic więcej powiedzieć, bez sensu - po co udostępniają soft jeśli nie chcą powiedzieć jakiego kabla użyć. Istnieje też możliwość aktualizacji softu w projektorze przez kabelek USB z tym, że potrzebne są sterowniki USB do projektora - których nigdzie nie ma - nawet serwis nie wie skąd je wziąć, a w instrukcji pisze wyraźnie, że projektor da się podłączyć do kompa przez USB i sterować nim coś tam, ale sterowników USB to już nie dali ani na płycie CD dołączonej do projektora ani na ich stronie - masakra.... komp nie może zainstalować urządzenia i na tym się wszystko kończy.

Jeśli ma ktoś jakieś sugestie lub informacje proszę się nimi podzielić :)
 
Do góry