Laik - wybór projektora i ekranu

skalmen

New member
z projka 100 cali to nawet z mojej optomki uzyskasz z 4,5 metra z sanyo to chyba z 3 metrów bo ma wiekszy zoom, ja na twoim miejscu kupiłbym projka za jakies 4500 do 5000 pln do tego ekran reczny jakieś 92" za około 500 pln i tv 32 cale wszystko jedno jaki za jakieś 1500 pln, czyli za 7000 pln masz wszystko co trzeba czyli duży ekran do filmów i mały do telewizji
pozdr
 

kinder

Member
Mam pytanie do posiadaczy projektorów JVC zamierzam zakupić JVC HD 950 instalacja sufitowa...nie wiem pod jakim kontem projektor wyświetla obraz (światło wychodzące z projektora) ?
ważna sprawa dla mnie bo nie daleko bedę miał żyrandol i nie wiem czy da rade ominąć czy będzie padać na żyrandol...acha i jeszcze jedno na jakiej wysokości najlepiej zawiesić projektor konkretnier JVC 950 wiadomo żeby był centralnie do ekranu ale na jakiej wysokości ma być ?... zależało by mi żeby projektor był umieszczony jak najwyżej a światło z projektora żeby padało jak najbardziej w dół tak żeby miejwięcej obraz od sufitu był oddalony ok 40cm-50cm a projektor był zawieszony jak najwyżej ....


Pozdrawiam...
 

Pochi

New member
Witam.
Zdecydowałem się na projektor i boje się, że w moich warunkach nie będzie dobrego efektu.

Pokój mam mały bo 3,3x3,7, ekran musi być na ścianie 3,7 może być ustawiony centralnie na wysokości ekranu.
"Oko" projektora od ekranu to jakieś 3 metry. Głowa widza tez 3 metry. Podłoga – sufit 2,40. Okno ma wymiary 85cmx140cm.

Jaka technologia projektora będzie odpowiednia?

projektor.jpg
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Użyłeś nieco "skrótów myślowych" w tekście, zakładam że obrazek jest ok (ekran na ścianie 3,7 a nie 3,3 jak napisane)?

Jeśli to projektor może być centralnie na wprost ekranu, to technologia nie ma znaczenia ze względu na montaż, wysokość pomieszczenia też nie stanowi problemu, jeśli chodzi o offset z DLP zamocowanego pod sufitem. Pozostaje do rozważenia możliwość dokuczania przez efekt tęczy w DLP.

Ja osobiście bym widza nieco przysunął do ekranu, trochę powietrza z tyłu przyda się ze względów akustycznych; nie liczyłbym też na 3m od obiektywu do ekranu, raczej 2,7...2,9m - 30 cm to może być za mało nawet na kompaktową maszynkę ze względu na wentylację i sterczące z tyłu przewody. Ale to już niuanse. :)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam

Attachments

  • jvc len shift.jpg
    jvc len shift.jpg
    58,9 KB · Wyś: 89
Ostatnia edycja:

Pochi

New member
Użyłeś nieco "skrótów myślowych" w tekście, zakładam że obrazek jest ok (ekran na ścianie 3,7 a nie 3,3 jak napisane)?

Ja osobiście bym widza nieco przysunął do ekranu, trochę powietrza z tyłu przyda się ze względów akustycznych; nie liczyłbym też na 3m od obiektywu do ekranu, raczej 2,7...2,9m - 30 cm to może być za mało nawet na kompaktową maszynkę ze względu na wentylację i sterczące z tyłu przewody. Ale to już niuanse. :)

Dzięki za odpowiedz.

Jednak projektor będę zmuszony ustawić na wysokości 2,0 metrów.
10/20 cm jak wpłynie na wielkość ekranu? Myślałem o Vivitek H1080FD.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Żeby tylko obraz nie był za jasny... ;) Czerń będzie jeszcze bardziej szara... Czy pisząc "ustawić projektor" masz na myśli dosłowne znaczenie? Bo DLP musi być na tej wysokości podwieszone do góry nogami.
Według kalkulatora http://www.projectorcentral.com/Vivitek-H1080FD-projection-calculator-pro.htm obraz da się zmieścić, z 2,9 m odległości 80" obraz będzie się mieścił między 70 a 170 cm wysokości, zakładając 200 cm wysokość obiektywu.

Do tego, jeśli wziąć pod uwagę, że kalkulator opiera się o dane producenta a kol. profitgw odnotował mniejszą wartość offsetu niż podaną w instrukcji / dokumentacji, to masz jeszcze ponad 10 cm zapasu.
 
Do góry