Laik kupuje pierwsze TV 58"- prośba o porady

Majkem82

New member
Kłaniam się wszystkim.

Tak to prawda, że mimo iż mam już 28 lat, to w życiu nie kupowałem TV:) Dotychczas korzystałem z monitora LCD, który robił jednocześnie za monitor komputerowy jak i telewizor. No ale to rozwiązanie było dobre w kawalerce, w większym mieszkaniu już niekoniecznie. Do tego monitor nie obsługuje sygnału interpolowanego, wyłącznie równoległy no i masz chłopie po HD :/
Dlatego zdecydowałem się na zakup telewizora. Ponieważ odbiornik będzie wykorzystywany do telewizji jako takiej oraz filmów, mam dość zacienione pomieszczenie, odległość oglądania ok. 3,5m- to też postanowiłem targnąć się na plazmę 58" (a co mi tam, lubię duży obraz, lecz na 65" mnie nie będzie stać:p). Kwota dyspozycyjna to ok. 9000 pln.
Mój podstawowy problem polega na braku mozliwości zapoznania się ze sprzętem na żywo. Proszę więc Was o porady.
Dotychczas, kierując się lekturą forum, zainteresowałem się Panasoniciem. Rzecz jasna można to zmienić, ale ważne jest mieć punkt wyjścia. Z oferty jaką obecnie widzę, dostępny jest model Panasonic TH-58PZ800E (9400 pln), TH-58PY800P (12500pln). Przeczytałem wcześniej wątek dotyczący serii PY/PZ, lecz jest juz dość stary. Dlatego zastanawiam się, dlaczego taka różnica cenowa (czy model PY jest jakiś wznowiony, polepszony?). Różnica miała polegać tylko na braku odbiornika cyfrowego właśnie w serii PY. Z drugiej stronie na Allegro znajduję ofertę 58PY800P za 9500pln. No i skołowaciałem...:/ Proszę o sugestie, ponieważ nie jestem zorientowany co się dzieje becnie na rynku tego typu sprzętu. Z góry dziękuje za Waszą pomoc.
 
Ostatnia edycja:

Piopio

New member
Mająć taki budżet wybór jest szalenie prosty:
samsung ps58b850 za 7k
lub samsung ps63c7000 3D za 10k
osobiście brałbym ten drugi. Większy i do tego już 3D.
Wspomniane Pansonici to już starsze modele.
Z Samsunga będziesz naprawdę zadowolony.
 

Majkem82

New member
Dzięki Piopio za sugestię. Czy mógłbyś uzasadnić Twój wybór? Przepraszam że się tak dopytuję, ale mnogość funkcji obecnych odbiorników trochę mnie przytłacza, nie jestem w stanie ocenić co jest lepsze. Czytając forum najczęściej spotykałem się z opiniami, że jakoby Panasonic daje najlepsza czerń matrycy no i się tak nie "błyszczy". Szczerze przyznam że nie myślałem o technologii 3D. Jak ma się Samsung w porównaniu z TX-P50VT20 Panasonica? Oczywiście pomijam różnicę przekątnych; lub inaczej mówiąc porównanie mniejszego brata PS50C7000 z TX-P50VT20?
 

bogaty

New member
Bez reklam
Do 9K brałbym Panasa VT20 w tej chwili nie licząc Pioneera Kuro najlepszy TV na świecie.Cena średnio 8 tys zł.
 

Majkem82

New member
Dzięki Bogaty. No w zasadzie jest co nieco na temat tej serii Panasonica. i już z opisu widze, że można sobie darować te 58" modelu TH-58PZ800E. A mógłbyś proszę podać różnicę pomiędzy tymi dwoma modelami Samsunga i Panasonica, wymienionymi przeze mnie? Kuszące jest trochę te 63" Samsunga za 10tyś....
 

Piopio

New member
Jeśli możesz ograniczyć się do 50" to Panasonic serii VT będzie najlepszy pod względem jakości.
Jeśli zależy Ci na minimum 58" to bierz jednego z Samsungów. Też będziesz zadowolony.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz wiele zagrożeń
Odległść 3,5 do oglądania telewizji
Przy 63" to nie wiem czy to dobry pomysł
Jeśli ma być już Duży to 52" lub 55"
Tym bardziej że będziesz się mieścić
w klasie cenowej

I do tych potrzeb :
Sharp 52Xs1
Toshiba 55 wl 753
Sharp 52 Le 822
Sony 55xe 500
Samsung 55b8000

Te Panas 58" to stare modele i kosztowały
w detalu 7000 zł
 

Majkem82

New member
Dzięki Kiki, to duża oferta odbiorników. Sonego i Samsunga niestety nie mogę znależć- są juz w ofercie? Spodobała mi się Toshiba 55WL753, spodobała w sensie subiektywnym. Masz może jakieś informacje na jej temat?

I jeszcze jedno pytanie. Chodzi o panele LED. Czy macie informacje o ich przewadze nad plazmą w większych przekątnych? Jakiś czas temu widziałem Philipsa 52PFL9704H. Gdyby jakość była uzasadniona (brak tych powidoków i nieczarnych ekranów, mniejszy pobór mocy), to ja bym dopłacił do 10tyś.
 
Ostatnia edycja:

Majkem82

New member
Kiki, ale w opisie tej Toshibki znajduję informację, iz podświetlenie LED jest krawędziowe. Co to oznacza i jaki ma wpływ na wyświetlany obraz? 5ms odświeżanie nie będzie czasem skutkować smużeniem?
 

Majkem82

New member
Dzięki Bogaty, ale chciałbym jeszcze poznać Wasze zdanie na temat tej Toshiby 55WL753, najlepiej w porównaniu z Philipsem 52PFL9704H. Czy warto pchać się w tą technologię LED, czy może plazma- jak w polecanym modelu TX-P50V(T)20- jest wciąż lepsza?
 

bogaty

New member
Bez reklam
Ja osobiście kupiłbym plazmę, dlatego że obraz z Plazmy jest lepszy niż z LCD i LED.Wszystko wygląda bardziej naturalnie, w grach również plazma sprawdza się lepiej, w filmach czy to SD czy też HD.To oczywiście tylko moja opinia, jeśli ktoś się z nią nie zgadza szanuję to.Panasonic VT20 zarówno w testach i na żywo wypada bezkonkurencyjnie, miałem okazję się nim pobawić, jakość powala.
 

Majkem82

New member
No to mam zagwozdkę troszkę, ponieważ przyznam się że większa przekątna jest dla mnie ważna. Gdyby Panasonic miał wersję 55" lub 58" VT20... bo już na 65" się nie targnę. Bogaty, a miałeś może do czynienia z Toshibą 55WL753? Jakies bliższe porównanie LED z plazmą, jeśli mógłbym Cię ładnie prosić.
 

Piopio

New member
Do ciemnego pomieszczenia brałbym Samsunga PS63C7000. 3D na takiej przekątnej to już coś ! Jakość obrazu pewnie będzie gorsza niż na plaźmie Panasonica serii VT ale lepsza od każdego LCD.
 
Do góry