Laik chce poprawić dźwięk

Mariusz_W

New member
Witam,
Mam taką sytuację, że po przeprowadzce pomieszczenie jest wyższe i większe. Telewizor Sony 32W400 praktycznie jest malutki. No a dźwięk - słabiutki i nieczytelny.
Chcę to poprawić poprzez zakup amplitunera i głośników, ale nie stać mnie, oraz nie mam chwilowo warunków do zrobienia pełnego 5.1 czy też 7.2 (nie mam możliwości umiejscowienia głośników tylnych).
Chciałbym Was zapytać o następujące kwestie:
- na podstawie większości opinii chciałbym kupić Onkyo TX-SR608B i na razie dwa głośniki frontowe. Nie wiem tylko czy tak można. Czy można "na razie" podłączyć dwa frontowe głośniki, które chwilowo poprawiłyby sytuację z dźwiękiem, a potem w miarę możliwości finansowych dokupić kolejne 2 czy też 3 głośniki. Czy istnieje możliwość takiego podłączenia?
Mam Cyfrę+ z dekoderem PACE (ten najnowszy) - czy z tym Onkyo będzie można słuchać radia z Cyfry bez włączania telewizora?
No i czy może chce ktoś tanio sprzedać amplituner? :)

Pozdrawiam,
Mariusz
 

Kejup

Member
Bez reklam
Jeśli chodzi o podłączenie to nie będzie żadnych problemów co do reszty się nie wypowiem bo nie wiem :-(
 

Mariusz_W

New member
Wszystko luzik, ale ile to dla Ciebie jest tanio?

Na pewno poniżej 1800 PLN. Pomyślałem sobie jednak, że może ktoś zmienia sobie takiego ONKYO na Marantza albo jeszcze wyżej więc może nawet używany...

A to "wszystko luzik" oznacza, że z tym słuchaniem radia ok i z podłączeniem tylko dwóch głośników też ok? Bo tak na prawdę boję się takiej sytuacji, gdzie sprzęt pracuje w systemie tylko 5.1 albo 7.2 i jak nie podłączy się wszystkich kanałów (głośników) to części dźwięków po prostu nie będzie słychać.
 

Orion_pl

New member
A to "wszystko luzik" oznacza, że z tym słuchaniem radia ok i z podłączeniem tylko dwóch głośników też ok? Bo tak na prawdę boję się takiej sytuacji, gdzie sprzęt pracuje w systemie tylko 5.1 albo 7.2 i jak nie podłączy się wszystkich kanałów (głośników) to części dźwięków po prostu nie będzie słychać.

Amplituner po podłączeniu głośników należy odpowiednio ustawić używając kalibracji automatycznej będź ręcznie. Ustawiana jest min. ilość podłączonych głośników i zakres częstotliwości które potrafią obsłużyć.

Orginalne nagrania DVD/BR maja zawsze sciezke audio w stereo wiec nie masz sie czym martwic. Jesli natomiast ogladasz filmy np z laptopa i jest audio 5.1 (bez stereo) to odpowiednie kodeki tez powinny sie tym zajac, chociaz efekt moze byc rozny.

Twoj pomysl z zakupem frontow i dokupieniem reszty do 5.1 w pozniejszym czasie jest jak najbardziej poprawny, pod warunkiem oczywiscie ze w domu nie czeka "lepsza połowa" ktora nalezy stawiac przed faktem dokonanym i ta sztuczka nie udaje sie 2 razy co wymusza zakup wszystkiego juz przy pierwszym podejsciu :)

Radyjko internetowe tez bedzie działało chociaz zeby je wlaczyc (ustawic) bedziesz musiał na chwile właczyc tez telewizor (na ślepo ciezko). Przynajmniej takie sa moje doswiadczenia z n-ką.
 

Mariusz_W

New member
Ech, z tą "lepszą połową" to trafiłeś w dziesiątkę. Wg. mojej lepszej połowy mogę wszystko byle nie drożej niż 500 i ma nie być żadnych kabli...
Dlatego będzie przekonana że wszystko kosztuje 500 i dlatego na razie nie mogę satelit kupić (ze wzgloędu na kasę też nie).
CO do ustawienia radia - chyba wystarzy mieć gdzieć rozpiskę kanałów i po prostu na dekoderze wrzucić odpowiedni kanał bez włączania tv. No ale trzeba znać nr. kanałów.

Dziękuję za odpowiedzi. A nie wiecie czy kiki nadal ma sklep i sprzedaje przez internet czy jużsię w to nie bawi?
 

gorylla

New member
Bez reklam
Twoj pomysl z zakupem frontow i dokupieniem reszty do 5.1 w pozniejszym czasie jest jak najbardziej poprawny, pod warunkiem oczywiscie ze w domu nie czeka "lepsza połowa" ktora nalezy stawiac przed faktem dokonanym i ta sztuczka nie udaje sie 2 razy co wymusza zakup wszystkiego juz przy pierwszym podejsciu :)

Ech, z tą "lepszą połową" to trafiłeś w dziesiątkę. Wg. mojej lepszej połowy mogę wszystko byle nie drożej niż 500 i ma nie być żadnych kabli...
Dlatego będzie przekonana że wszystko kosztuje 500 i dlatego na razie nie mogę satelit kupić (ze wzgloędu na kasę też nie).

Ja zupełnie niemerytorycznie.

Nie wiem koledzy skąd jesteście, ale te baby wszędzie jednak są identyczne... U mnie dwa podejścia do tego samego typu zakupu nigdy się nie udają. Jak np. potrzebowałem dwóch kołowrotków wędkarskich (i wife zaakceptowała pomysł), to głupi byłem, że nie kupiłem ich za jednym razem. Jak kupiłem jeden i po chwili wspomniałem o potrzebie dokupienia drugiego to awantura, że tylko ja sobie kupuję, a ona taka pokrzywdzona (zero ciuchów!) i oczywiście mega FOCH.

A jeszcze ten brak kabli, o którym pisze kol. Mariusz_W! Skąd one biorą te teksty, mają tak samo fabrycznie programowane Epromy, czy co? Nie jarzą jedna z drugą, trzecią etc. , że głośnik do grania potrzebuje energii i jakieś kabelki gdzieś muszą przebiegać. Ja musiałem niemalże przed księdzem przysięgać, że zrobię wszystko co w mojej mocy, aby widoczność "kabelków" (jak to pejoratywnie określają- nie wiedząc, że te "kabelki" nierzadko stanowią niezły odsetek wartości sprzętu) będą jak najmniej widoczne. Zapowiada mi się wręcz mały remont w domu, demontaż listew i okuć drzwi, kucie tynku do montażu kabli do surroundów, szpachla i przemalowanie ściany. Horror.

Pozdr. dla wszystkich cierpliwych żonatych.
 

Mariusz_W

New member
Czy to dobry pomysł, aby głośniki frontowe postawić na stoliku rtv? Telewizor stoi na niskiej szafce rtv (wysokość 30 cm), która jest szeroka na 180cm. Czy można postawić głośniki na skrajnych bokach tego stolika no i oczywiście jakie głośniki, bo przecież nie podłogowe, tak aby mieć pewność, że powiedzmy za 2 lata będzie można jeszcze do tego zestawu dokupić coś do kompletu.
Przykładowo, czy do takiego postawienia na stoliku RTV i oczywiście do aplitunera ONKYO 608 nadadzą się dwa głośniki Klipsch RB-10 lub RB-61
 
Ostatnia edycja:

Mariusz_W

New member
Od paru dni wertuję to forum bo bardzo mi pomogło przy zakupie telewizora. Teraz wydaje mi się jednak, że trochę się zagalopowałem z tym Onkyo 608. No bo w sumie nigdy nie będę robił systemu 7.2, nie potrzebuję drugiej strefy. Potrzebuję za to port USB (choć jak to mi ktoś powiedział mógłbym kupić stacje dokującą do ipoda na Universal Port). W sumie głównie będę oglądał filmy (CYfra+, telewizor FullHD, więc muszą być HDMI, w przyszłości pod BlueRay). No i zastanawiam się czy jednak nie byłoby lepiej wziąć tańszy amplituner, ale lepsze głośniki.
Marantz Nr1601 - co złego mi o tym powiecie?
Jak pewnie większość ludzi, którzy nie są audiofilami i specami w danym temacie po prostu mam mieszane uczucia. Chciałbym wydać góra 3,5K na amplituner z głośnikami 2.1 na tą chwilę, z możliwością rozbudowy do 5.1 w przyszłości i dołożenia odtwarzacza BlueRay.
Co moglibyście mi doradzić? Chodzi mi o to, że w pewnym momencie każda propozycja w jakiś sposób jest na tym forurm torpedowana. Onkyo 608 widzę że jest dobry i byłem skłonny za niego zapłacić, tylko z drugiej strony po co płacić za coś czego nie wykorzystam nigdy. Zastanawiam się czy do moich potrzeb nie byłoby bardziej rozsądnym dać 500 - 700 mniej za amplituner i przerzucić to na kolumny...
Pomóżcie proszę.
 

kwasior21

New member
Od paru dni wertuję to forum bo bardzo mi pomogło przy zakupie telewizora. Teraz wydaje mi się jednak, że trochę się zagalopowałem z tym Onkyo 608. No bo w sumie nigdy nie będę robił systemu 7.2, nie potrzebuję drugiej strefy. Potrzebuję za to port USB (choć jak to mi ktoś powiedział mógłbym kupić stacje dokującą do ipoda na Universal Port). W sumie głównie będę oglądał filmy (CYfra+, telewizor FullHD, więc muszą być HDMI, w przyszłości pod BlueRay). No i zastanawiam się czy jednak nie byłoby lepiej wziąć tańszy amplituner, ale lepsze głośniki.
Marantz Nr1601 - co złego mi o tym powiecie?
Jak pewnie większość ludzi, którzy nie są audiofilami i specami w danym temacie po prostu mam mieszane uczucia. Chciałbym wydać góra 3,5K na amplituner z głośnikami 2.1 na tą chwilę, z możliwością rozbudowy do 5.1 w przyszłości i dołożenia odtwarzacza BlueRay.
Co moglibyście mi doradzić? Chodzi mi o to, że w pewnym momencie każda propozycja w jakiś sposób jest na tym forurm torpedowana. Onkyo 608 widzę że jest dobry i byłem skłonny za niego zapłacić, tylko z drugiej strony po co płacić za coś czego nie wykorzystam nigdy. Zastanawiam się czy do moich potrzeb nie byłoby bardziej rozsądnym dać 500 - 700 mniej za amplituner i przerzucić to na kolumny...
Pomóżcie proszę.

Tak czytam Twoj post i jakbym widzial swoj problem miesiac temu. Mialem wielki dylemat.
Dobre glosniki do podstawa, predzej zmienisz kiedys ampli niz glosniki (tak mi sie wydaje).
Postep tak szybko idzie do przodu, caly czas cos nowego wychodzi, ze nie mozna dac sie zwariowac nowym technologiom.Ampli z mozliwoscia rozbudowy do kina to madra decyzja, patrz na prostote.
Skup sie dokladnie na tym co bedziesz do niego podpinal, na chwile obecna. Watpie , zebys koszystal z "ulepszaczy dzwieku".Ludzie kupuja machiny sprzetowe a tak na prawde w ogole ich nie wykorzystuja .... baaa ciekawe ile wytrzyma przecietny czlowiek ogladajac film przy 50% mocy swojego sprzetu. Dolicz sobie jeszcze do zestawu kase na przewody, zapewne bedziesz chcial kiedys lepsze zalozyc, dzwiek bedzie bardziej "soczysty"

Pozdro.
 

Mariusz_W

New member
Pomieszczenie to salon połączony z kuchnią, więc ciężko to zestawić. Szerokość (ściana na której stoi telewizor) ma 3,7 m, natomiast głębokość (od telewizora w kierunku kuchni) to jest 7m, przy czym kanapa przed telewizorem będzie stała w odległości 3 do 4 m. (będzie stała bo jeszcze na nią czekam :) )

Kwasior: i co wymyśliłeś po tym jak miałeś ten dylemat?.
Probelm polega na tym, że nie lubię kupować rzeczy przestarzałych, nie jestem fanem ani miłośnikiem grzebania w sprzęcie audio/video (nie to co komputery) ale z drugiej strony nie chciałbym kupować armaty do prostych rzeczy.

Innymi słowy, chciałbym aby sprzęt miał conajmniej 3 wejścia HDMI, wejście optyczne audio (od dekodera cyfry, a potem od BlueRay). Moc - no nie mam pojęcia. Wiadomo - czasem człowiek lubi posłuchać sobie coś głośniej, wrzucić jakieś Rage Against The Machine i drzeć się "nauczyciele fuck off, sąsiedzi fuck off), ale jednak głównie człowiek ogląda filmy gdy położy dziecko spać. Praktycznie nie da się tego zrobić przy telewizyjnych głośnikach, bo dźwięk nie ma szczegółowości. Dialogi - cicho i niewyraźnie więc człowiek daje głośniej, a tu nagle ktoś pierdnie albo strzeli z bata i wtedy się niesie. Cholera mnie bierze.
Chciałbym coś do rozbudowy, ale obsługujące FullHD, bo taki mam telewizor, dobry dźwięk. Zakładam, że każdy amplituner ma radio z RDS, więc nawet tego nie piszę.
Może to śmieszne że z takimi wymaganiami zawracam tutaj tyłek, ale jednak chciałbym coś lepszego niż zwykły plastik LG za 1k PLN, bo już miałem kiedyś głośniki 5.1 plastikowe i wiem jak to brzmi w takim pomieszczeniu. W sensie takim, że nijak nie brzmi.
Jeżeli ktoś mógłby coś sensownego mi podrzucić pod rozwagę to będę bardzo wdzięczny.
Na tą chwilę moje kierunki były takie:
Onkyo 608 - bo tutaj jest bardzo chwalony, choć czasem można tu przeczytać narzekania na temat czystości dźwięku. Moje dylematy: wydaje mi się, że jest to armata.
Marantz Nr1601 - jest tańszy od Onkyo 608, niższy i... no właśnie i dalej te magiczne oznaczenia mi nie wiele mówią. Poza tym jest kiepsko opisywany (tzn. ma jakieś funkcjie które nie są specyfikowane. np. na stornie producenta piszą, że nie RDS - nie chce mi się wierzyć...)
Ale może ONKYO niższe modele.
Denon - chyba za drogi.
A może, w związku z tym, że mam telewizor SONY to kupić amplituner SONY i do tego głośniki inne niż te co w zestawach daje SONY?
Sam już nie wiem.
Przepraszam za może zbyt długi wywód, ale jak człowiek jest sfrustrowany to go czasem dopada taki słowotok...
 

rumburak80

New member
Bez reklam
No to 608 jak nic bo pokoik już spory.Ja mam 608 NA 15 m i jest akurat mocy nigdy za wiele a przez to lepsze brzmienie gdy głośno słuchasz.608 do kina super w stereo średnio więc jak szukasz do muzy to lepiej hk255 jeśli do kina, tv ,konsoli to 608
 

kwasior21

New member
Pomieszczenie to salon połączony z kuchnią, więc ciężko to zestawić. Szerokość (ściana na której stoi telewizor) ma 3,7 m, natomiast głębokość (od telewizora w kierunku kuchni) to jest 7m, przy czym kanapa przed telewizorem będzie stała w odległości 3 do 4 m. (będzie stała bo jeszcze na nią czekam :) )

Kwasior: i co wymyśliłeś po tym jak miałeś ten dylemat?.
Probelm polega na tym, że nie lubię kupować rzeczy przestarzałych, nie jestem fanem ani miłośnikiem grzebania w sprzęcie audio/video (nie to co komputery) ale z drugiej strony nie chciałbym kupować armaty do prostych rzeczy.

Sprawa jest prosta najgorzej jesli czlowiek nie zna sie za bardzo na sprzecie a i nie wie w ktora strone isc... Ja wybralem Yamahe rx-v467 i do tego Jamo S606.
Teraz wiem , ze kolumny dla mnie sa przyszlosciowe bo kupilem je z wyprzedzeniem (pokoj ma 13m kw) wiec i dzwiek nie ma za bardzo sie gdzie rozejsc.W przyszlosci planuje sprzet przeniesc do pokoju okolo 20m kw wiec bedzie na pewno lepiej wszystko gralo.Na dzien dzisiejszy skupilbym sie na (jesli chodzi o ampli) aby posiadal najnowsze dekodery.Dla mnie nie liczy sie moc i glosne sluchanie.Wole aby dzwiek byl czysty i wpadajacy w ucho.Nie moge tego powiedizec o moim sprzecie.Byc moze kable Klotza poprawia sprawe.Radze - bez przesady....

Pozdro.
 

Mariusz_W

New member
no tak. tylko ja nie wiem co to przesada, a co nie. Yamaha pod względem finansowym wygląda fajnie. Jeżeli ty ze swojej nie jesteś zadowolony, to może Yamaha 567 albo 667 da radę?
 

kwasior21

New member
no tak. tylko ja nie wiem co to przesada, a co nie. Yamaha pod względem finansowym wygląda fajnie. Jeżeli ty ze swojej nie jesteś zadowolony, to może Yamaha 567 albo 667 da radę?

Chyba nie do konca mnie zrozumiales.Byc moze, za duzo sobie wyobrazalem a realia sa inne.
Aktualnie lookam sobie Taniec z gwiazdami w dd 5.1 i jest swietnie jak dla mnie.Niestety malo jest programow ktore puszczaja w 5.1. Sprzet w zasadzie nie jest wykorzystywany.
Nie ma jak rozwinac skrzydel. Mnostwo osob bedzie odradzalo Yamahe.

Pozdro.
 
Do góry