Lagi z USB Philips 55PFT6550/12

wron

New member
Heja

Kilka dni temu kupiłem telewizor - Philips 55PFT6550/12 Dziś chciałem sobie pooglądać filmy z dysku( Dysk zewnętrzny USB2.0 sformatowany do NTFS). Tv dysk widzi ,czyta , niby jest okej ... ale filmy strasznie lagują , obraz spada do kilku klatek po czym przyspiesza i tak w kółko - nie da się tego oglądać.Po WiFi jest ten sam problem. (Filmy odtwarzam jakimś defaultowym softem) Pliki które chce odtworzyć to w większości standardowe AVI nie przekraczające 1,5GB'ajta w tym kilka Mkv po 4BG+.
W czym tkwi problem ? dysk nieodpowiedni ? czy może telewizor kwalifikuje się do reklamacji?
A może ten typ tak ma ? :)

pozdrawiam
 

Phaedra

New member
Siema. No właśnie... Poczułem się, jakbym sam pisał ten post. Ten sam telewizor... Te same problemy. Też kupiony nieco ponad tydzień temu. Żeby było zabawniej, to kilka filmów udało się odtworzyć bezproblemowo. Później zachciało mi się grzebać w ustawieniach amplitunera (funkcja ARC) i telewizora z tym związanych i filmy znów zaczęły się ciąć. Znalazłeś już rozwiązanie problemu? Zgłaszałeś to już może do pomocy technicznej? Ja przyznaję się szczerze, chwilowo się poddaję. Przeryłem już chyba wszystkie ustawienia, ale poprawy jak nie było, tak nie ma.
 

manner

New member
Heja

Kilka dni temu kupiłem telewizor - Philips 55PFT6550/12 Dziś chciałem sobie pooglądać filmy z dysku( Dysk zewnętrzny USB2.0 sformatowany do NTFS). Tv dysk widzi ,czyta , niby jest okej ... ale filmy strasznie lagują , obraz spada do kilku klatek po czym przyspiesza i tak w kółko - nie da się tego oglądać.Po WiFi jest ten sam problem. (Filmy odtwarzam jakimś defaultowym softem) Pliki które chce odtworzyć to w większości standardowe AVI nie przekraczające 1,5GB'ajta w tym kilka Mkv po 4BG+.
W czym tkwi problem ? dysk nieodpowiedni ? czy może telewizor kwalifikuje się do reklamacji?
A może ten typ tak ma ? :)

pozdrawiam

Your HDD has 2 outputs for meals or 1?
 

maykel

New member
Proponuję zajrzeć do tego wątku: http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=117971. Widać to dosyć powszechny problem tak jak i wiele innych z oprogramowaniem tego TV. Co znamienne ja również mam wrażenie, że problem zaczął się (lub nasilił) po grzebaniu w ustawieniach. Próbowałem później przywracać fabryczne oraz zainstalowałem TV od nowa, jednak nic to nie dało. Póki co, ratuję się zewnętrznym softem: VLC i MX Player.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Przez android masz wybór playerów.
Spróbuj KODI.
Jak pisze maykel VLC / MX player też dają radę.
Masz najnowszy FW ?
W modelu 7150 dużo ostatni FW poprawił ws. odtwarzania plików.
mp4 z HEVEC UHD gra bez najmniejszych problemów.
 
Do góry