ładownie kontrolerów

pro_fill

New member
Bez reklam
Witam serdecznie.
Dokopałem się wstecz do postów z sierpnia i nic nie znalazłem... chyba, że przeoczyłem.

Chciałem się dowiedzieć, czy do ładowania pada, kontrolera MOVE i klawiatury PS3 mógłbym zastosować zasilacz jaki otrzymałem wraz z zestawem słuchawkowym...

momol0724wj.jpg
.

Czy ktoś wykorzystuje podobny zasilacz? A może macie jakiś inny sposób ładowania kontrolerów przy wyłączonym sprzęcie?
 

nolf

New member
Chyba wystarczy podłaczyć i sprawdzić czy działa :) Dodatkowo możesz porównać parametry ładowania tej ładowarki Motoroli (jeśli dobrze poznaje) i sprzetu z ps3.
 

pro_fill

New member
Bez reklam
dzięki za zainteresowanie i za linka - do stycznia się nie dokopałem.

pisząc posta myślałem o konkretnej ładowarce Motoroli, teraz gdy padło pytanie o parametry, syn nie może jej znaleźć.

mam jeszcze dwie - jedna podobna [INPUT 100-240V ~50/60Hz 0,2A; OUTPUT +5,3V------- 0,5A] i druga z gniazdem USB - kabel USB wpinany w w tyczkę [INPUT 100-240V ~50/60Hz max. 0,2A; OUTPUT 5V ------ 0,45A].

idę ryć, może znajdę jeszcze tą Motorol'i.

edit - znalazłem - INPUT 100-240V ~50/60Hz 0,2A; OUTPUT 5,0V------- 550mA
 
Ostatnia edycja:

pro_fill

New member
Bez reklam
byłoby to takie proste, lecz na noc komputery też wyłączam.

gdybym mógł prosić kogoś, komu elektronika nie jest obca, to rozpisze ładowarki jeszcze raz przejrzyście.

  1. DVE model DSA-0051-05C FEU
    INPUT: 100-240V ~50/60Hz 0,2A
    OUTPUT: +5,3V --- 0,50A
  2. MOTOROLA model DCH3-05EU-0300
    INPUT: 100-240V ~50/60Hz 0,2A
    OUTPUT: +5,0V --- 0,55A
  3. HONOR model ADS-5A-06 0502PG
    INPUT 100-240V ~50/60Hz max. 0,2A
    OUTPUT: +5,0V ---0,45A

powyższych parametrów nie mam do czego porównać - w instrukcji PS3 nie znalazłem informacji jakie napięcie podaje USB.
 

cyber78

Member
Bez reklam
Przeczytaj dokładnie cały wątek, który ci podesłałem.

W instrukcji PS3 jest tyko, że to standard USB, a jakie ma napięcia to zobacz np na wikipedii pod hasłem USB:
Universal Serial Bus - Wikipedia, the free encyclopedia

USB podaje 5V / 5mA, czyli w twoim przypadku pierwsza ładowarka odpada, za duże napięcie, a z dwóch pozostałych ja bym ładował tą trzecią, o mniejszym prądzie.
 

pro_fill

New member
Bez reklam
królu złoty - dzięki.

tamten wątek przeczytałem - nawet skupiłem się na tym poście twojego autorstwa:
http://www.hdtv.com.pl/forum/459883-post11.html
w którym wspominasz o 1500mA

dla mnie elektronika to czarna magia stąd moje wątpliwości. nawet w sieci znalazłem stację dokującą do kontrolerów MOVE, gdzie było wytłoczone na zasilaczu 5V---1500mA
http://www.video-play.pl/admin/gallery_photos/8FRZB5FMMUZN7CFR.jpg
trzeba tylko powiększyć zdjęcie [ctrl +].

serdecznie podziękował za pomoc.
 

pro_fill

New member
Bez reklam
wracam do problemu.

nie wiem dlaczego, ale na żadną z w/w ładowarek nie reagują kontrolery [pad, move i klawiatura sony].
dodam, że inny sprzęt [słuchawka BT Motorola, nawigacja Mio M400 i inne] reagują na ładowarki i sygnalizują ładowanie.

co może być przyczyną, że sprzęt Sony nie reaguje na nie?
 

cyber78

Member
Bez reklam
Nie ładuje bo pewnie zabezpieczenia na padzie wykryły, że ładowarka podaje złe napięcie. To że wtyczka pasuje nie oznacza, że można ładować.
 
Do góry