Ładowarka do Canon HF10

Norbi79

New member
Mam pytanie czy do kamerki HF10 mieliście dołączoną ładowake ? bo zauważyłem że na niektórych stronkach pisze że do kamery dokaładaja ładowake - z tego co wyczytałem jest to ładowarka CG800 ? W książce do kamerki ja nie mam wyszczególnionej ładowarki że po winna być w zestawie więc nasuwa sie pytanie czy Wy mieliście - odpiszcie mi proszę bo jak narazie na żadne zapytanie z forum nikt mi nigdy nie odpisywał a to jest dla mnie ważne bo jak się okaze ze powinienem mieć to jade zara do sklepu i bede wymagał od nich tej ładowarki.
Jeśli jednak nie powinna być to czy dokupiliście sobie takową ładoware do zestawu czy nie warto - ale jak dla mnie jest to troche uciążliwe ładowanie akumulatora z całą kamerą :p - czekam na odpowiedz.
 

Norbi79

New member
to mnie zmartwiłes bardzo bo ja ładowarki w zestawie nie miałem :( ale dziwie się ze miałes bo ja mam książeczkę od Canona była w zestawie i tam mam wyszczególnione dostarczane akcesoria i Nie ma ładowarki jest za to - zasilacz sieciowy CA-570 z kablem, akumulator BP-809, pilot , bateria do pilota, kabel komponentowy, sterefoniczny kabel, kabel usb, 2x cd plłytka z oprogramowaniem i pasek na nadgarstek i to wszytsko. poczekam jeszcze na kogoś innego niech sie wypowie na ten temat.:confused:
 

NoTes

New member
Kolega ART533 trochę chyba namieszał. Wprawdzie kupowałem HF100, ale wyposażenie do HF10 wydaje się być identyczne i ładowarki CG-800 w nim nie było. Dokupiłem oddzielnie ładowarkę bo też jakoś dziwnie wydawało mi się, że ciągłe ładowanie akumulatora w kamerze jest bez sensu. Wprawdzie kosztuje sporo kasy (i chyba nawet chińska jest :mrgreen: - dla szczególnie zainteresowanych sprawdzę dokładnie), ale uważam, że warto.

EDIT:
A ci, którzy mieli ładowarkę CG-800 z kamerą nabyli ją prawdopodobnie jako "firmowy zestaw" z kamerą, a producent z kamerą jej nie oferuje.
 
Ostatnia edycja:

Norbi79

New member
Dzięki za info ja już prawie zadzwoniłem do Przedstawicieli Canona w Warszawie :) i chciałem ich zapytać czy powinna być ta ładowarka w zestawie czy nie :) ale w takim razie nie będe już dzwonić - i tak jak mówisz kolega mógł już ją mieć dołączoną w zestawie ale to musiał sklep dołożyć jako dodatkowe wyposażenie.
Co do samej ładowarki to znalazłem CG-800 w cenie 311 zł (taką cene podaje ze sklepu internetowego którą znalazłem) natomiast ja znalazłem odpowiednik tzw. "podróbka" :) za 70 zł pytanie tylko czy warto może się ktoś wypowie na ten temat (tak na marginiesie to 311 zł czy nawet więcej za ładowarkę oryginalną Made In China do Canona to lekka a nawet wielka przesada).
Jeszcze raz dzięki za odpowiedź czekam teraz na wypowiedź czy warto brać w takim razie zamiennik tańszy o wiele czy nie. Poczekam jeszcze troche czasu i jak nikt mi nie napisze to pewnie zakupie i potem podziele się z wami moja opinią. Pozdrawiam
 

NoTes

New member
Nie chcę wprowadzić w błąd, ale gdzieś przeczytałem, że te "tańsze" ładowarki nie mogą być używane do ładowania akumulatorów BP-809 i BP-819. Służą tylko i wyłącznie do ładowania tańszych zamienników akumulatorów oryginalnych. Przed zakupem proponuję sprawdzić ten temat. A odnośnie ceny oryginalnej ładowarki to potwierdzam, że jej cena jest dramatycznie bolesna do przełknięcia :fool:.
 

darok

New member
Czy faktycznie te tańsze ładowarki nie mogą być używane z firmowymi akumulatorami Canona:( stoję przed zakupem ładowarki i nie wiem jaką kupić bo różnica w cenie jest znaczna
 
Do góry