Łączyć HDMI czy coaxialem

snoppy

New member
Witam. Mam sprzęcik:
- TV z wej. HDMI (obsługuje max. 1920i)
- ampli Onkyo 674 z 2xHDMI in (wersja 1.1 chyba) i 1xHDMI out
- DVD Onkyo 404 z HDMI out

Moje pytanie dotyczy optymalnego sposobu połączenia tych urządzeń. Wg mnie najlepiej połączyć to tak:
TV --hdmi-- AMPLI --hdmi-- DVD
Nie siedzę jednak zbyt głęboko w temacie, zatem nie wiem czy jest to optymalne połączenie. Może lepiej łączyć to tak:
TV --hdmi-- DVD --coaxial+kabelki do satelit-- AMPLI
A może jeszcze inaczej? Proszę o pomoc bo to kwestia życia lub śmierci ;-)
 

grzegorzkasica

New member
podpowiedz

możesz połączyć tak:
tuner sat-tv HDMI
DVD -tv HDMI
tuner sat-amp. COAX
DVD-amp. COAX
I tak będzie najlepiej.
Jak widać jest warunek, tv musi mieć dwa wejścia HDMI
Pozdrawiam.
 

robboj

New member
Witam , sorki ale czy nie lepiej jest podlaczyc:
1) obraz - DVD Onkyo 404 po HDMI do Onkyo 674
2) dzwiek - DVD Onkyo 404 coaxialem do Onkyo 674
3) Onkyo 674 po HDMI out do TV (z tego co piszesz masz jedno wejscie HDMI w TV)
4) w przyszłości byc moze tuner sat podlaczysz rowniez do Onkyo 674 po HDMI lub component w tym dzwiek rowniez np. optykiem
teraz po podlaczeniu dvd masz wolne jedno wejscie HDMI i trzy wejscia component w ampli
zauwaz , ze Onkyo 674 przyjmuje sygnal po componencie a potrafi go puscic na TV juz po HDMI
majac takie ampli moim zdaniem grzech tego nie wykorzystac
druga sprawa to to , ze pilot w Onkyo 674 jest programowalny i mozesz uzywac jednego do kilku urzadzen
ja w u siebie w Onkyo podlaczylem w ten sposob dvd , konsole i sat - obsluguje to wszystko jednym pilotem
wlaczam tv , w ampli wybieram zrodlo sygnalu i to wszystko , nie musze juz grzebac w tv i szukac wejsc tych urzadzen
 

opolanin

New member
Połączenie

Mam dwa wejścia HDMI w TV,wynika to już z mojej propozycju że:
tuner satelitarny i DVD łączę z TV przez HDMI
a COAX'em tuner satelitarny z amplitunerem i DVD z amplitunerem,
lepszego rozwiazania nie widzę,pozostajke jeszcze połączyć(jak ktoś chce) amplituner z tv.
Tak połączyłem: MARANTZ DV4001 i SR4001,tv SAMSUNG m71 oraz tuner satelitarny.
Pozdrawiam
 

inos

New member
Chce kupic ampli onkyo 504 i dvd onkyo 404 i chciałbym to podłaczyć w taki sposób:
1)Dvd do TV poprzez hdmi
2)Dvd do ampli poprzez coaxial i dalej kabelkami na kolumny.

Jestem laikiem i mam dwa pytania :) Czy jak zapuszcze jakis film na dvd to dziwięk bedzie płynął do ampi i na kolumny czy z głosników TV?Zastanawiam sie też jak zrobic zeby podczas oglądania TV dziwięk także płynął do ampli i na kolumy a nie z głosników TV?
 

snoppy

New member
Dzięki za pomoc, podłączyłem wszystko tak:
TV <-- hdmi --> AMPLI - tu mamy obraz na TV
Onkyo 404 <-- hdmi --> Onkyo 674 - tu podajemy obraz z DVD do ampli
Onkyo 404 <-- 2xRCA --> Onkyo 674 - po tym kabelku leci dźwięk Stereo z CD
Onkyo 404 <-- coax --> Onkyo 674 - po tym kabelku leci dźwięk przestrzenny z DVD

Wszystko świetnie współpracuje - tak jak pisał Robboj, można jednym pilotem obsługiwać ampli, dvd i tv. Dodatkowo, do drugieo wejścia ampli podłączyłem po hdmi konsolkę Playstatio3:grin: Dużym plusem łączenia tego wszystkiego przez ampli (a nie bezpośrednio do TV) jest to, że jednym guzikiem na ampli przełączam sobie dźwięk i obraz pomiędzy DVD a Playstation.
 

rafix01

Member
Bez reklam
snoppy napisał:
Dzięki za pomoc, podłączyłem wszystko tak:
TV <-- hdmi --> AMPLI - tu mamy obraz na TV
Onkyo 404 <-- hdmi --> Onkyo 674 - tu podajemy obraz z DVD do ampli
Onkyo 404 <-- 2xRCA --> Onkyo 674 - po tym kabelku leci dźwięk Stereo z CD
Onkyo 404 <-- coax --> Onkyo 674 - po tym kabelku leci dźwięk przestrzenny z DVD

Wszystko świetnie współpracuje - tak jak pisał Robboj, można jednym pilotem obsługiwać ampli, dvd i tv. Dodatkowo, do drugieo wejścia ampli podłączyłem po hdmi konsolkę Playstatio3:grin: Dużym plusem łączenia tego wszystkiego przez ampli (a nie bezpośrednio do TV) jest to, że jednym guzikiem na ampli przełączam sobie dźwięk i obraz pomiędzy DVD a Playstation.

wszystko OK :eek:k:
 

snoppy

New member
depesz napisał:
okej, ale po co to 2xRCA? czy po coaxialu nie może iść zarówno przestrzenny, jak i stereo??

Móc to może, ale wydaje mi się, że wtedy (przy COAX) zakłócenia mogłyby powodować, że dźwięk zamiast iść wyłącznie na stereo idzie częściowo na satelity lub głośnik centralny. Zresztą, stereo naturalnie pasuje do 2xRCA ;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
snoppy napisał:
Móc to może, ale wydaje mi się, że wtedy (przy COAX) zakłócenia mogłyby powodować, że dźwięk zamiast iść wyłącznie na stereo idzie częściowo na satelity lub głośnik centralny. Zresztą, stereo naturalnie pasuje do 2xRCA ;)
Na szczęście nie ma tu mowy o zakłóceniach. Stereo przez koaksjalny idzie tak samo dobrze. Należy jednak pamiętać o następującej rzeczy:

1. Jeśli odtwarzacz i amplituner są podobnej klasy, to rodzaj połączenia nie ma większego znaczenia.
2. Jeśli odtwarzacz jest słabszy od amplitunera, to należy łączyć je cyfrowo, gdyż wówczas za jakość będzie odpowiadał przetwornik w amplitunerze.
3. Jeśli odtwarzacz jest lepszy od amplitunera, to należy je połączyć analogowo (oczywiście do stereo). Wówczas z jakość odpowiada przetwornik odtwarzacza.

Ja robię to w ten sposób, że na wejściu DVD mam podłączenie koaksjalne, a na wejściu CD łączę odtwarzacz przy pomocy RCA. Nie mam wówczas problemu z konfigurowaniem trybu odtwarzania. Oglądam film, mam DD lub DTS, słucham muzyki, mam czyste stereo.

ArtS :)
 

artis77

New member
ja tez niedawno skompletowałem kino na Onkyo i połączyłem to po HDMI, DVD z ampli i ampli z TV. RCA podłączyłęm tylko po to aby odtwarzać SACD bo po HDMI jeszcze w tym Onkio (674) nie chodzi. Dla mnie właśnie jednym z wielu elementów które miały wpływ na wybór tego sprzetu była możliwość podłączenia po HDMI, im mniej kabli tym lepiej, a wszystko hula jak należy, a testuję już parę tygodni różne rodzaje dzwięku. HDMI dobra rzecz, można zaufać;)
 

rafix01

Member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Na szczęście nie ma tu mowy o zakłóceniach. Stereo przez koaksjalny idzie tak samo dobrze. Należy jednak pamiętać o następującej rzeczy:

1. Jeśli odtwarzacz i amplituner są podobnej klasy, to rodzaj połączenia nie ma większego znaczenia.
2. Jeśli odtwarzacz jest słabszy od amplitunera, to należy łączyć je cyfrowo, gdyż wówczas za jakość będzie odpowiadał przetwornik w amplitunerze.
3. Jeśli odtwarzacz jest lepszy od amplitunera, to należy je połączyć analogowo (oczywiście do stereo). Wówczas z jakość odpowiada przetwornik odtwarzacza.

Ja robię to w ten sposób, że na wejściu DVD mam podłączenie koaksjalne, a na wejściu CD łączę odtwarzacz przy pomocy RCA. Nie mam wówczas problemu z konfigurowaniem trybu odtwarzania. Oglądam film, mam DD lub DTS, słucham muzyki, mam czyste stereo.

ArtS :)
Ad1. tu się nie zgadzam...dobry analog rozwala droższą cyfrówkę, która lekko spłaszcze dźwięk stereo (wiem to bo sprawdzałem u siebie...analog AQ 399zł rozwalił w stereo coax AQ za 599)
Ad2 i 3. może i tak jest nie sprawdzałem

Reszta jak najbardziej OK!!!! dvd coax (DD i DTS), DVD jako CD analog RCA (stereo)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
rafix01 napisał:
Ad1. tu się nie zgadzam...dobry analog rozwala droższą cyfrówkę, która lekko spłaszcze dźwięk stereo (wiem to bo sprawdzałem u siebie...analog AQ 399zł rozwalił w stereo coax AQ za 599)
Może to był właśnie wpływ nieco gorszego przetwornika w amplitunerze lub po prostu innego charakteru jego przetwarzania. Czy testy przeprowadzałeś z CD, czy DVD?

ArtS :)
 

tades

New member
Ostanio przeczytałem, że jeden z renomowanych producentów sprzętu hi-fi i audio najnowsze amplitunery wyposażył w wej.- wyj. hdmi bez obsługi dżwięku. Co sugeruje gorszą jakość dżwięku przez to łącze.
 

rafix01

Member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Może to był właśnie wpływ nieco gorszego przetwornika w amplitunerze lub po prostu innego charakteru jego przetwarzania. Czy testy przeprowadzałeś z CD, czy DVD?

ArtS :)
Z dvd…na sprzęcie z mojego podpisu.


-Yamaha DVD-S557 Konwerter Audio C/A 192kHz/24-Bitów​
-Yamaha RX-V1400RDS Konwerter Audio cyfrowo-analogowy 192 kHz / 24 Bit

A jak kupiłem CD (też to z mojego podpisu) i podpiąłem analog-a do CD i coax-a do DVD to już głuchy usłyszy różnicę (odtwarzana była jednocześnie ta sama muzyka tu i tu) na korzyść pary CD i analog
 

ArtS007

New member
Bez reklam
rafix01 napisał:
Z dvd…na sprzęcie z mojego podpisu.


-Yamaha DVD-S557 Konwerter Audio C/A 192kHz/24-Bitów​
-Yamaha RX-V1400RDS Konwerter Audio cyfrowo-analogowy 192 kHz / 24 Bit

A jak kupiłem CD (też to z mojego podpisu) i podpiąłem analog-a do CD i coax-a do DVD to już głuchy usłyszy różnicę (odtwarzana była jednocześnie ta sama muzyka tu i tu) na korzyść pary CD i analog

W pierwszym przypadku DVD jest dużo niższej klady od amplitunera (DVD - ok. 600 zł, amplituner ok. 4000 zł).

W drugim przypadku można dyskutować, ale niewykluczone, że pomimo wysokiej klasy amplitunera, przetworniki w CD (ok. 1200 zł) też są po prostu lepsze. Tym bardziej, że jest to amplituner THX, więc typowo predestynowany do zastosowań kinowych.

Dlatego bardzo trudno jednoznacznie stwierdzić, czy pogorszenie dźwięku w przypadku połączenia cyfrowego jest wprowadzane przez kabel, czy też przez różnicę w jakości przetworników. Być może przez jedno i drugie.

ArtS :)
 
Do góry