Łącznośc

QUANTUM678

New member
Stan faktyczny jest taki tv samsung h6400 jest połączony z amplitunerem pioneer 828 hdmi z arc (problem jest taki że obraz jest na wszystkich kanałach natomiast dźwięk tylko na niektórych .Sygnał pochodzi z dekodera sat nc+ (jest on połączony do hdmi telewizora ) .Aby słuchać posiadam sounbara połączonego z dekoderem nc+ kablem optycznym i wtedy dźwięk jest na wszystkich kanałach .Czy jest jakiś sposób aby odbierać dźwięk poprzez amplituner na wszystkich kanałach ? kanały typu tvp 1 tvp 2 sa słyszalne natomiast canal + hbo tylko poprzez sounbara a nie poprzez amplituner
 

Disto

New member
Bez reklam
Podłącz optyczny z dekodera do Pionka. A soundbar połącz drugim kablem optycznym z tv.
 
Ostatnia edycja:

QUANTUM678

New member
wczoraj próbowałem innej kombinacji tzn chciałem usłyszeć dźwięk z tv tj tv sat (nc+) połączyłem z tv samym kablem hdmi i sytuacja jest taka jak poprzednio mi się wydaję że telewizor nie puszcza dźwięku z niektórych kanałów jakby była jakaś blokada na wyjściu
 

Disto

New member
Bez reklam
A w ustawienia audio w tv zaglądałeś? Może nie puszcza np. ścieżki Dolby Digital.
Spróbuj wybrać inną ścieżkę audio w dekoderze na kanałach z których nie ma dźwięku
 

QUANTUM678

New member
Metoda prób i błędów .Niestety okazało się że mój dekoder nc+ jest już troszkę wiekowy .Dźwięk jest ale tylko stereo a nie przestrzenny, ale jest .Trzeba było w opcjach ustawić bez dźwięku przestrzennego .Podobno z nowymi dekoderami nie ma tego problemu
 
Do góry