Kwestia podłączenia a oszczędność energii?

suprnowa

New member
Witam
Mam pytanie do użytkowników amplitunerów z możliwością podłączenia przez nich obrazu z tunera satelitarnego i innych źródeł.
Jak macie to podłączone?Czy wszystko jest puszczone przez amplituner i jednym kablem HDMI do telewizora,czy np. tuner satelitarny kablem HDMI do TV a dźwięk z TV do ampli optykiem?
Pytam dlatego iż u mnie sygnał audio i video jest puszczony przez amplituner i dopiero do TV.Czyli aby obejrzeć TV cały czas musi pracować amplituner.Jak to wygląda u Was?Pytam dlatego iż u mnie przy małym dziecku TV chodzi prawie non stop i ciekaw jestem ja przekłada się to na zużycie energii.Czy dużo bym zaoszczędził puszczając sygnał od razu do TV,omijając amplituner,który byłby tylko włączany opcjonalnie przy oglądaniu filmów.Dodam że przez większość czasu amplituner pracuje na min. swoich możliwości.
Sprzęt jak w podpisie.
Pozdrawiam
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
A działa Ci to wszystko przy wyłączonym ampli? Ja mam Yamaha 2067, też mam małe dziecko, które bardzo dużo ogląda ale u mnie sygnał idzie przy wyłączonym ampli.
 

suprnowa

New member
Niestety Harman takiej opcji nie ma,albo ja o tym nie wiem.
A Ty włączałeś coś u siebie w amplitunerze?
Rozumiem że kable HDMI masz podłączony do ampli a nastepnie do TV i nawet jak masz wyłączony amplituner to masz obraz i dźwięk w tv?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przy dziecku, tuner tv można zapodać do tv po hdmi, a sam dźwięk do ampli. W sat nie ma nowych kodeków których optyk lub coaxial nie przepuszcza.
 
Do góry