Kurz wewnątrz telewizora

sipap

New member
Mam mianowicie taki problem z telewizorem,że na ekranie widoczne są ciemne smugi(jest to bardziej widoczne podczas ogladania wieczorem,w ciemnym pokoju).Niestety telewizor jest juz kilka miesiecy po gwarancji.Dzwoniłem do serwisu i zasugerowano,że do środka odbiornika mógł sie dostac kurz(Tv stoi dość blisko okna i rzeczywiście mocno się kurzy).Oczywiście w celu potwierdzenia tej diagnozy trzeba telewizor do nich zawieść.Dlatego też mam pytanie,czy nie mogę sam spróbować np. odkurzaczem wyciągnąć ten syf ze środka odbiornika. Jeśli tak to czy wystarczy przyłożenie rury ssącej:) do krawędzi(gdzie mogą być szczeliny przez które dostał sie kurz) czy też trzeba TV rozkręcać?
Swoją drogą czy tylko Samsung ma taką dziwną umowę gwarancyjną,że tylko pierwszy rok jest pełna opieka,a 2 i 3 to robocizna jest gratis, ale części są płatne :shock: ?
 

bubu54142

New member
Jeżeli to jest kurz na matrycy nic nie da odsysanie odkurzaczem.Trzeba to zrobić mechanicznie.Delikatną nasączoną szmatką.Jeśli nigdy nie rozbierałeś lcd-eka odpuść sobie i daj zarobić fachowcowi.Możesz go nie złożyć.Samo odkręcenie tylnej ścianki nie wystarczy.
 

Pryk99

New member
Mam mianowicie taki problem z telewizorem,że na ekranie widoczne są ciemne smugi(jest to bardziej widoczne podczas ogladania wieczorem,w ciemnym pokoju).Niestety telewizor jest juz kilka miesiecy po gwarancji.Dzwoniłem do serwisu i zasugerowano,że do środka odbiornika mógł sie dostac kurz(Tv stoi dość blisko okna i rzeczywiście mocno się kurzy).Oczywiście w celu potwierdzenia tej diagnozy trzeba telewizor do nich zawieść.Dlatego też mam pytanie,czy nie mogę sam spróbować np. odkurzaczem wyciągnąć ten syf ze środka odbiornika. Jeśli tak to czy wystarczy przyłożenie rury ssącej:) do krawędzi(gdzie mogą być szczeliny przez które dostał sie kurz) czy też trzeba TV rozkręcać?
Swoją drogą czy tylko Samsung ma taką dziwną umowę gwarancyjną,że tylko pierwszy rok jest pełna opieka,a 2 i 3 to robocizna jest gratis, ale części są płatne :shock: ?

Witam, skoro masz po gwarancji możesz rozkręcic i delikatnie pedzelkiem czyszcząć w odległości sawki jakieś 7/10 cm oczyścić tak to robili u mnie w czsie naprawy.
 

sipap

New member
Dziękuję za odpowiedź.Kolego Pryk99 a jak u Ciebie na ekranie, wyglądał efekt zabrudzenia matrycy kurzem?
Masz może jakies zdjęcia tego efektu?
 

Pryk99

New member
Witam, na całe szczęście oczywiście dla mnie takiego problemu nie mam, ale widziałe jak to u mnie robili z servisu podzczas naprawy.
 

timbot

New member
Bez reklam
widze, że wątek dla odważnych :)
nie sądzę, żeby to miało znaczenie przy odkurzaniu matrycy, ale uważaj, żeby odkurzaczem nie odkurzać elektroniki, bo jak iskra przeskoczy to może być zabawnie.
Generalnie do takich zabaw polecam stare spradzone sprężone powietrze w puszcze - duża siłą i brak szkód gwarantowany :)
 
Do góry