Kurz pod soczewką benq w700

locutus23

New member
dzis ogladałem film i na czarnym tle widoczne były 2 białe plamy po zmianie ostrosci okazuje sie ze to białe drobinki kurzu w optyce co robic myslałem ze optyka jest szczelna :( a tu taki zonk da sie to jakosc wyczyscic ?
 

druid_5

New member
Kurz w soczewce

Witam wszystkich Forumowiczów,

Jestem świeżym posiadaczem pierwszego mojego projektora do kina domowego Benq W700.

Też mam problem z tzw. kurzem od wewnętrznej strony soczewki.
U mnie występuje tak jakby taki mały paproch od wewnętrznej strony soczewki, dokładnie na środku ekranu. Przy oglądaniu filmu nie jest to za bardzo widoczne. Natomiast przy jednolitych kolorach jest widoczna plama.

Może ktoś podpowie rozwiązanie? Nie chciałbym na razie uruchamiać gwarancji. Nawet nie wiem, czy takie coś się kwalifikuje.
 

GracX

New member
Bez reklam
Panowie czy zakrwacie 'oko' projektora po każdej projekcji czy też jest odsłonięte cały czas?
 

druid_5

New member
Jak nie używam, to zakrywam obiektyw. Natomiast ta plama, o której pisałem występuje od nowości, czyli od kilku dni

Teraz już sam nie wiem, czy to jest paproch, fragment odcisku palca od wewnątrz, czy TTTM (ten typ tak ma). Dziwne jest to, że jeżeli to byłby kurz, to według mnie ta plama powinna być ciemniejsza niż reszta, a jest zdecydowanie jaśniejsza. Załączam zdjęcie.
 

Attachments

  • obraz2.jpg
    obraz2.jpg
    14 KB · Wyś: 1906

GracX

New member
Bez reklam
za jednolite mi to na kurz bardziej właśnie odcisk palca coś tłustego.. tak czy siak na Twoim miejscu na gwarancje bym uderzał i to ekspresowo potem będzie tylko irytacja i zamiast oglądać będziesz się skupiał na tym fleku zdecydowanie tego nie powinno być sam mam ten pj sprawdzałem różne kolory jednolite niczego takiego nie ma prawa być
 

druid_5

New member
za jednolite mi to na kurz bardziej właśnie odcisk palca coś tłustego.. tak czy siak na Twoim miejscu na gwarancje bym uderzał i to ekspresowo potem będzie tylko irytacja i zamiast oglądać będziesz się skupiał na tym fleku zdecydowanie tego nie powinno być sam mam ten pj sprawdzałem różne kolory jednolite niczego takiego nie ma prawa być

Dzięki za podpowiedź. Teraz wiem, że takie coś nie jest normalne. Zgłoszę to na stronce Benq w dziale serwisu. Ale najpierw kupię coś do czyszczenia optyki i porządnie wyczyszczę zewnętrzną soczewkę, żeby wykluczyć, że to nie jest od zabrudzenie od zewnątrz.

Tak czy inaczej z projektora jestem bardzo zadowolony. Wrażenia dużo lepsze niż na jakiejkolwiek dużej plazmie.
 

hd man

New member
Witam
Mam zamia kupić projektor do kina np W700
lecz nie wiem czy nie zawiodę się obrazem
posiadam ty sony hx800 40" czy jakosć obrazu będzie porównywalna?
 

druid_5

New member
Wczoraj kurier przywiózł projektor z serwisu. Plama została usunięta. Teraz jestem w pełni zadowolony z tego projektora :)

Duże uznanie dla serwisu Benq. Cała sprawa została załatwiona bardzo szybko, bo zaledwie w 4 dni robocze, łącznie z przesyłką kurierską tam i z powrotem.
 
Do góry