Kurz na optyce

R4Zi3L

New member
Zakupiłem 2 letniego Acer X1311KW. Niestety zauważyłem dopiero w nocy przy czarnej scenie że występują takie białe/szare bokeh. Przy regulacji ostrosci lub przy polozeniu blizej ekranu, widac ze caly obraz jest w drobinkach roznych. To samo potwierdzilo patrzenie w obiektyw - widać w środku szkło które jest zakurzone. Otworzylem w srodku na tyle ile zwykle wymienia sie lampe ale niestety wyglada na to ze zeby dostac sie do srodka trzeba by bylo rozkladac wszystko na czesci.
Czy to normalne ze kurz dostal sie poza obiektyw? Czy bezpieczne jest oddanie do jakiegos serwisu (jest juz po gwaracji) czy raczej tylko bardziej uszkodza cos delikatnego?
Przy jasnych scenach problem znika, ale jak juz czlowiek zauwazyl, to sie caly czas zastanawia jak to wyplywa ogolnie na jakosc calegro obrazu... :/
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Jakis rok temu tu na forum był opisywany podobny problem, kolega chyba ten kurz wykurzył sprezonym powietrzem, ale zanim zaczniesz działać odszukaj ten temat.
 

R4Zi3L

New member
Ok, dzięki, spróbuje odkurzaczem. Czytałem że nienależy dmuchać bo można kurz zanieść tam gdzie sie niechce (np. chip DLP)
 

R4Zi3L

New member
Akurat nie zauwazyłem takiego tematu ze zdjęciami. I napewno w każdym projektorze taki wlot byłby gdzie indziej :/ Projektor nie był drogi, to też nie chce też specjalnie na niego wydawać dużo, dlatego nie lece odrazu do jakiegos większego serwisu.
 

R4Zi3L

New member
Niestety odkurzacz ani sprężone powietrze nic nie dały. Niestety nie można właczyć projektora gdy jest otwarty więc trudno obserwować w czasie rzeczywistym wyniki :/
 

fazo

New member
W moim przypadku dmuchanie tylko pogorszyło sprawę. Pomogło przełączenie projektora z trybu low na normalny. Przedmuchał się sam, chociaż chwilkę to potrwało.
 

R4Zi3L

New member
low na normal? chodzi o jakis system chlodzenia czy poprostu tryb ekonomiczny? Ja rzeczywiscie glownie uzywam eco bo mi wystarczy jasnosc
Teraz patrze i chyba u mnie tez dmuchanie i odkurzacz pogorszylo sprawe... :(
Boje sie tylko ze nawet jak zaniose zeby ktos to przeczyscil za gruba kase to i tak zaraz znowu syf sie tam dostanie sam ;(
 
Ostatnia edycja:
Do góry