Kuro a współpraca z konsolą

Liptonosz

New member
Bez reklam
Tofu - ja niestety Ci nie pomoge, ale wydaje mi sie ze w tym budzecie żaden lcd nie będzie miał takiej czerni jak plazma choby panasa.

Tom - rozumiem, że efekt przy panasonicu się pogłebił z czasem? Jeżeli tak to napisz po jakim czasie efektbardziej postąpił.

Testowałem wczoraj kuro, efekt występuje lecz w małym stopniu praktycznie na tym samym poziomie co w panasonic pv80. Efekt wystepuje przy szybkich rochach kamerą w miejscach gdzie jest przejście z jasnego do ciemnego. Myślę, że umiałbym to przeżyc i nie zwracac na to uwagi tylko kwestia czy z czasem zielone cienie nie robią się coraz wieksze.

Nadal mam dylemat: Kuro czy lcd:/
 

brx

New member
zaburzenia paranoidalne

Witam

Od jakiegoś czasu (kilka miesięcy ;)) przyglądam się temu forum i właściwie nie miałem okazji zabrać głosu w dyskusji, bo zazwyczaj pytania, które chciałem zadać - już ktoś zadał, co więcej, ktoś już na nie odpowiedział, co bardzo dobrze o tym miejscu świadczy.

Po tym przydługim wstępie wróćmy do tematu. Również stoję przed wyborem tivika i uległem paranoji zielonych poświat, etc., co zmusiło (a raczej zachęciło) do wybrania się do sklepu i zestawieniu kilku wybranych modeli. Uczestnikami testu byli: panas 50pv70, sony 46V3000 (X'ów nie mieli) i Kurasek 4280xd:D. Do każdego podłączono mi jednakowe źródło obrazu (sd, później jakiś materiał HD). Zwycięzcą okazał się Kuro (rzeczywiste odwzorowanie kolorów, kontrast, ostrość, płynność i wszystko co byłem w stanie zbadać organoleptycznie). Poprosiłem więc o podpięcie do niego ps'a, bo mnie te zielony poświaty męczyły :p i... nic. Wtedy wiedziałem, że to co stworzył Pioneer, było DOBRE.

Wiem, odbiór w innych warunkach (domowych) może się różnić, może uległem manipulacji, bo kuro tak super ustawili, a innych paneli nie... Nie zastanawiam się nad tym, bo to co widziałem mi wystarczy i już nie szukam, tylko czekam na koniec remontu.
@Liptonosz - jeżeli chcesz żeby ktoś za Ciebie podjął decyzję, czy Kuro, czy jakiś lcd, to ja mogę wziąć na siebie tą odpowiedzialność: TAK, Kuro. Pomogłem? :p

P.S.
Nie jestem żadnym specjalistą. Miałem tylko jednego lcd-eka, ale to było wieki temu - chyba jeden z pierwszych jaki się pojawiły w miarę przystępnych cenach (bodajże lg rz27 lz55) - później z pewnych względów korzystałem z CRT 14" przez prawie dwa lata :D (a właściwie to włączałem sobie to cudo raz na jakiś czas, żeby pobrzęczało).
Moje doznania są więc czysto subiektywne, ale to chyba o to w tym wszystkim chodzi...

aaa i jeszcze linka do miejsca gdzie ludzie opisują swoje problemy z PIO http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1009258

Pozdrawiam
brx
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Liptonosz - ależ poproś o prezentację i wybieraj sam. Nikt lepiej od Ciebie tego nie zrobi.
Czerń strukturalną będziesz miał niesamowitą w LCD Sharpa HD1.
powiem wręcz że jest to "nadczerń"
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
nikt niestety za mnie nie moze podjąc decyzji:)
Kuro pod względem obrazu w filmach jest bezkonkurencyjne szczególnie sd. W hd osobiście nie widzę wiekszych różnic między kuro a sony x3000. W konsoli różnice widac ale nie jestem w stanie powiedzie czy kuro czy x3000 jest lepszy. Podczas grania kuro jak i panasonic pokazały zielone poświaty, które są jednym z głównych powodów przez który zastanawiam się czy plazma jest dla mnie lepszym rozwiązaniem. Sony jest mega w grach oraz hd, lecz w sd ciężko mi będzie ży ze swwiadomością, że kuro jest zdecydowanie lepsze. Za lcd przemawia spekatkularny obraz w grach hd oraz fenomenalna współpraca z komputerem co jest dla mnie ogromnie ważne. Za kuro przemawiaja jakośc obrazu ale odstraszają mnie zielone poświaty oraz słaba współpraca zkomputerem-musiałbym dokupic monitor którego nie mam gdzie postawic ze względu na ograniczone miejsce i ustawienie pokoju które zostało zaprojektowane tak aby tv był i monitorem i telewizorem.
Serce mowi kuro, rozum mowi lcd:)
 

-AS-

New member
Witam,
'zielone poświaty', o których piszecie nie są tylko winą telewizora. Tak się składa, że dość duże znaczenie ma tutaj też ludzka percepcja. Jedni widzą to zjawisko bardziej, niż inni. Jeżeli ktoś widzi to zjawisko na części telewizorów, jest duże prawdopodobieństwo, że będzie je widział na wszytskich (lub prawie wszystkich). Żeby było śmiesznie stopień widzialności tego 'efektu' również różni się w zależności od człowieka. Można postawić jeden telewizor przed dwoma osobami i jedna z nich będzie narzekać na zieloną poświatę kontrastowych miejsc na ekranie, a druga będzie się pukała w głowę i mówiła: 'człowieku, idź do okulisty'. Fakt, jedne telewizory mają tendencję do pokazywania tego niporządanego zjawiska bardziej, niż inne (co jest spowodowane zastosowanymi w nich technologiach). Niemniej jednak, jest to również 'wina' ludzkiej percepcji.

Jest to znane pod nazwą 'green phosphor trail' lub 'green phosphor lag'. Bardziej dokładne wyjaśnienie, razem z przykładami jak to wygląda, znajdziecie TUTAJ

Pozdrawiam
 

Tofu

New member
pv80 a X360 cd.

Witam

Postanowiłem napisać swoje wrażenie po około 3 tyg grania na Xie podłączonego do nowiutkie plazmy panasonic 42pv80. Swego czasu zastanawiałem się czy lepiej kupić plazme czy Lcd, (60-70% SD, DVD, Divx i 40-30% X360) po przewertowaniu forum zdecydowałem sie jednak na plazme:)
Oto moje spostrzeżenie po około 3 tyg użytkowania:
Jeżeli chodzi o sd,dvd,divx jest bajecznie, kolory bardzo ładne, obraz ostry. HD poprostu chce się ogladać:)
Na Xie rzeczywiście są słynne zielone poświaty, ale są ona mało widoczne i w grze rzadko sie na nie zwraca uwage. Gdybym o nich nie przeczytał to np w burnout'cie nawet bym ich nie zauważył, poświaty zauważyłem w każdej grze w jaką grałem czyli Gears of War, Dark Sectro, Halo, Tony Hawk, COD IV czy Army of Two. Występują w każdej grze mniej lub bardziej, jednak nie przeszkadzają one w graniu. Plazmy używam więcej do oglądania Sd niz grania dlatego uważam że jest to doskonały wybór:)

Pzdr
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Jako że od kilku dni jestem posiadaczem kuro 4280xa mogę już coś napisać o jego współpracy z konsolą ps3 oraz xbox360. Z początku miałem lekkie obawy że plazma może nie podołać konsoli i będę niezadowolony, lecz po kilku dniach przekonałem się że wszystko jest w jak najlepszym porządku a obraz jest świetny. Wystarczyło troche pogrzebać w ustawieniach i osiągnołem zamierzony cel. Co najlepsze czego się nie spodziewałem jest możliwość uzyskania super ostrego obrazu oraz miekkiego charakterystycznego do plazm. Zwolennicy lcd powinni być zadowoleni ponieważ pewne ustawienia kuro tak modelują obraz że jest on na prawdę baardzo ostry/wyostrzony. Wszystkie gry wyglądają świetnie, w szczególności podoba mi się gta4-wygląda rewelacyjnie. Oczywiście wszystko jest super płynne oraz bardzo kolorowe. Żadnych powidoków ani wypaleń nie zauważyłem.:eek:k:

Oprócz świetnego obrazu na konsoli plazma daje najlepszy obraz sd oraz bluray ale o tym już w innych wątkach.
Dla mnie kuro to najlepszy telewizor do wszystkiego!
 
Do góry