Kuro 5090H padl - co teraz?

Witam,

niestety sprzet potrafil przetrwac wiele... bzyczenie, skoki napiecia, burze... ale w starciu z dwuletnim dzieckiem byl bez szans... swietny to byl sprzet, niestety byl :/

stad prosba do Was, nie mam czasu z uwai na natlok obowiazkow ogladac na zywo dziesiatek telewizorow, prosilbym Was o sugstie jaki sprzet wstawic w miejsce KURO, choc uwazam ze zastapc sie go nie da...

rozmiar 50-52 cale

pokoj ciemny

glownie satelita i divx

kwota... nie mam zamknietego budzetu, ale chcialbym sie zmiescic w 8 tys.

zeby nie bylo, zem leniwy na szybko poszperalem i znalazlem dwa modele:

Sharp LC52LEE830E

Panasonic TX-P50VT30E

z gory dzieki za sugestie
 

don111

Banned
Sharp 830 do ciemnego pokoju ? daj spokój
w sumie jedyny wybór z plazm to Panasonic 50/55 VT30 a z LED jedynie coś z local dimming by nie budziło niesmaku po Kuro, ale tu jest inny charakter obrazu i ruchu, ostrzejszy ale mniej detaliczny i z gorszymi, trochę nienaturalnymi kolorami
 
tylko czytalem, gdzies uwagi Kikiego, ze jednak VT30 blado wypada w porownaniu z 5090H :) na domiar tego, mam w jednym pokoju zachwalanego przed laty PV80 nie musze mowic jak to gralo w odniesieniu do Pionka, LCD Sonacza W5500 tez nie powalilo... wiem, nie ta polka cenowa, ale nie chce popelnic babola i chyba jednak zdecyduje sie wstrzymac z zakupem, a nie kupowac szybko "na swieta"

czyli sklaniamy sie do VT30 a co jeszcze, moze byc wyzsza polka...
 

don111

Banned
nikt nie twierdzi że VT30 dorówna Kuro, ale prawda jest taka że w tej kwocie nic nie zbliży się do niego tak bardzo jak VT30, jest to najlepsza obecnie plazma
nawet jak podniesiesz limit cenowy to wiele to nie zmieni, kupisz co najwyżej najlepszego LEDa ale to też nie jest tv bez wad

tu jest ciekawy test porównawczy
Panasonic TX-P50VT30 kontra Pioneer PDP-LX5090 | TV TEST
a tu masz nawiązania VT30 do topowego LEDa w okolicach 10k
Sony HX929 / HX920 review - FlatpanelsHD
 

klaus71

New member
Bez reklam
rozumiem że dzieciak rozwalił panel.
może warto sprawdzić u dystrybutora pionka - może mógłby naprawić/wymienić panel? (jak im zostały np. jakieś leżaki/zapasy na naprawy)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz jak zawsze najprostszy sposób - prezentacja w domu.
Nikt lepszego na świecie nie wymyślił.
Sharp 52LE 830
Panasonic 50VT30
Toshiba 55WL 863
 

bluray

Banned
Były posiadacz KURO 5090H:
Nie kupuj PDP, bo żadna nie dorówna i będzie Cię szlag trafiał.
Także patrząc na syna.

Ja wybrałem Sama C8000.
Doradzam więc Sama D8000 albo E8000 (2012 - CES od 09.01.2012).
Kiki opisze bo tam jadą.
To rozwiązanie ma do KURO i plusy i minusy.
Ale nie żałuję.

pozdro
 

Monkin

New member
Bez reklam
Były posiadacz KURO 5090H:
Nie kupuj PDP, bo żadna nie dorówna i będzie Cię szlag trafiał.
Także patrząc na syna.

Ja wybrałem Sama C8000.
Doradzam więc Sama D8000 albo E8000 (2012 - CES od 09.01.2012).
Kiki opisze bo tam jadą.
To rozwiązanie ma do KURO i plusy i minusy.
Ale nie żałuję.

pozdro
Coś w tym jest co piszesz, bo mój sąsiad, gdy jego Kuro poszedł na wieczny odpoczynek, po tym, jak jego dziewczyna zrzuciła mu go przez nieuwagę na podłogę, na każdą następną plazmę ( miał ich 3) patrzył z bólem serca i biadolił, że kiedyś miał telewizor, a teraz ma tylko odbiornik sygnału. I w końcu kupił leda soniaka. Ale też narzeka.
 

don111

Banned
A dlaczego by nie ??? np. 52LE830 ???
dlatego że jest zaciemnione pomieszczenie i:
A - to LED, nie plazma (łagodniejsza charakterystyka świecenia)
B - to LED krawędziowy (clouding i loteria z egzemplarzem)
C - głębia czerni i kontrast w takich warunkach są nieporównywalne do Panasonica VT30, są przeciętne nawet jak na LED

Coś w tym jest co piszesz, bo mój sąsiad, gdy jego Kuro poszedł na wieczny odpoczynek, po tym, jak jego dziewczyna zrzuciła mu go przez nieuwagę na podłogę, na każdą następną plazmę ( miał ich 3) patrzył z bólem serca i biadolił, że kiedyś miał telewizor, a teraz ma tylko odbiornik sygnału. I w końcu kupił leda soniaka. Ale też narzeka.
VT30 to jest najlepsza plazma po Kuro, nie ma porównania do innych modeli plazm sprzed 2 lat czy sprzed roku.
http://www.hdtv.com.pl/forum/722694-post1576.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry