Kupywanie pozłacanych kabli

ivf

New member
miejsce styku to najbardziej newralgiczny punkt kabla, włącznie z wszelkimi zagięciami i przesadzoną długością. styk bez złota nie jest nawet z miedzi (niemniej jednak zrekompensowane jest to odpowiednio dużą powierzchnią styku). dla analogowego sygnału component w HD złoto zapewne przydałoby się.. a sprzedają dziś jakieś kable HDMI czy component bez złota? przecież to dziś praktycznie nawet nie wpływa na cenę końcową kabla..
 

ivf

New member
tak naprawdę, jakkolwiek absurdalnie na pierwszy rzut okiem by to wyglądało, im gorsza jakość kabla, tym lepszy styk potrzebny.. poza tym, zdecydowanie taniej producentowi wyjdzie pozłocenie końcówki niż wykonanie dobrej jakości miedzianego kabla..

jednakże nie zmienia to faktu, że do omawianych połączeń powierzchnie styków są tak duże, że w praktyce nie spodziewałbym się zbyt negatywnego wpływu niepozłocanej wtyczki.. choć z drugiej strony, jeśli gniazdo będzie marnej jakości lub będzie zbyt często używane (wtyczka będzie miała luzy), to i powierzchnia styku może być niechcący drastycznie zminimalizowana i złoto przydałoby się, trudno więc jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie w zastosowaniu praktycznym.. wg mnie ;)
 

MohSETH

New member
Widzisz tu nie chodzi o spacje, literówki itp. bo one zdarzają się wszystkim...

Chodzi mi raczej o kupywanie, poszłem, wziełem, lubiałem, z kąd, musk, zapaliłem światło... Jeszcze by się trochę znalazło:p

Pozdro
 

ivf

New member
o co chodzi z tym zapaleniem światła?

przykładowo wg portalu wiara.pl "Zapalenie światła jest wyrazem przyjęcia zbawienia i wzrastania w nim, aby móc radować się podczas powtórnego przyjścia Zbawiciela."

"coś nie pasi" innowierco? :mrgreen:

(a tak poważnie, to błędne wyrażenie?)

wracając do tematu - oto podobny wątek ;)
 

jaroslawp

New member
Na dobrą sprawę, to światło jest lub nie (kwestia energii: fotony i te sprawy). Włącza się wyłącznikiem przepływ prądu w elektrycznym źródle światła :)
A zapalić to faktycznie można sobie pecika, po uwieńczonym sukcesem procesie uruchomienia oświetlenia.
 

ivf

New member
dokładnie.. w pierwszym swoim offtopie próbowałem chociaż wrócić na właściwą ścieżkę i załączyłem do niego linka zgodnego częściowo z tematem, niestety to nie wystarczyło.. ;) jednak prawie każde forum choruje na tą przypadłość..
 
Do góry