Kupuję: 40-42'', LCD, HD ready, 100Hz.

akcent76

New member
Po długich lekturach "za" i "przeciw" zdecydowałem się jednak na zakup HD Ready ale w wersji 100Hz. Dlaczego? Otóż zaważyły na tym nastepujące zagadnienia:
- TV nie będzie wykorzystywany jako monitor do PC, XBOX, PS3,
- zależy mi na dużej płynności obrazu (sport), a wersja FullHD 100Hz to jednak inna półka cenowa,
- ogólna opinia bazująca na tezie, że "lepiej zakupić lepsze 'ready' niż gorsze 'full'".

Nie wiem, czy słusznie robię, ale trudno. Niedługo wymieniam dekoder Cyfry na HD i nie mam już więcej siły i czasu na śledzenie opinii/nowości/etc.

Oprócz wspomnianej Cyfry, TV będzie podawał sygnał cyfrowego polsatu (na czas ME2008, oczywiście ;), dvd oraz divx. Odległość ok. 2-3 m. Wysokość podstawy 9nóżki) ok. 50cm. Kątami raczej się nie przejmuję.

dużo dobrego czytałem o Toshibie R3500, jednak występuje ona tylko w wersji max 37'', a to jednak za mało.

I teraz clue: czy Szanowni Grupowicze mogliby podrzucić ze dwa, trzy modele HD ready, w wersji 100Hz, 3xHDMI, 40-42'', najlepiej z możliwością przedłużenia gwarancji (vide Sony). Budżet w zasadzie do 5000 PLN, z możliwością rozszerzenia w uzasadnionych przypadkach ;)

Dziękuję.
 

ortax360

New member
Witam

Najlepszym lub jednym z najepszych modeli HD-REDY jest Sony 40d3000 100hz , Panel 10bit ,1080p/24 - ale jest własciwie NIedostępny w sprzedazy .

Pozostaje HD JVC 42P80 100HZ . Bardzo dobry lcd

Pozdrawiam
 

akcent76

New member
Jesteś pewien, ze podany przez Ciebie model Sony jest 100Hz?
Pytam, bo zadzwonilem do dwóch sklepow i laskawie poinformowali, ze NIE jest on 100-herzowy...

Ok, wiem gdzie tkwi bład. Podałeś symbol d3000, a linka dales do x3000....
Ten ostatni kosztuje rowne 9999zl. Jest coprawda full hd, ale nie ta polka $$$.
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Tak tak miałem go jest 100hz :) Sony kdl-40d3000 swietne lcd Poczytaj jest watek na forum i test 32D3000 .


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Jakie zródła - sprzedawcy w sklepach internetowych lub MEDIA ITD - smiech ich nie interesuje co ma tv oni tylko sprzedaja :grin: 0 wiedzy i 0 zainteresowania towarem .

Pozdrawiam
 

akcent76

New member
ortax360 napisał:

Dzisiaj oglądałem a zarazem porownywalem technologie 100 (a nawet 120 ;) ) do standardu, na jednej ścianie, na tej samej prezentacji, i z satysfakcją musze stwierdzic, ze dobrze uczynilem zawezajac sie jedynie do wyboru wariantu 100Hz. Dla fanow sportu - roznica jest KOLOSALNA!! alternatywa budzetowa (unikajac placenia za 100Hz) jest wariant SharpLC42WD1E - hd ready, z mechnizmem plynnosci ruchu. Faktycznie dziala. Ja jednak wole dmuchac na zimne i swoje polowanie, pod niemozliwosc dostania Soniacza D3000, ograniczam juz tylko do 3 modeli:

1) Sharp 42XL2E (ceny od 6339 zł),
2) Sharp LC42RD2E (ceny od 5300 zł),
3) Toshiba Z3030DG (ceny od 5995 zł).

Jak widac, wstepne zalozenie aby zmiescic sie w 5kPLN bierze w leb, ale dla 1, czy 2kPLN nie chce sobie potem w brode pluc, przy ogladaniu jakiegos fajnego meczyku :).

Szczerze powiedziawszy polować będę na model nr 1, może uda się gdzieś potargować. Choć muszę przyznać że Tośka tez podaje wspanialy obraz - szkopul z dostepnoscia...

Jezeli macie jakies konstruktywne uwagi, z przyjmnoscia się z nimi zapoznam.
Pzdr.
 
Do góry