Kupować czy jeszcze poczekać??

Miran

New member
Witam
Noszę się z zamiarem zakupu 50PY800 ale jak każdy nie chcę przepłacić.
Gdy dwa miesiące temu kupiłem 42PV80 to zapłaciłem 3300 a dzisiaj byłoby to co najmniej 800zł taniej.
Kwota 7000 tyś. z hakiem jak na 50 calowy telewizor jest już dzisiaj trochę wygórowana i o dziwo on akurat za te dwa miechy prawie nie staniał.
Oczywiście można go nie kupować ale mnie bardziej interesuje kiedy można się spodziewać jakiegoś ruchu cen w dół może warto jeszcze chwilę poczekać???
 

Silvestro

New member
Z tego co sprzedawcy mówia to wraz ze wzrostem dolara i euro ceny pójdą w góre. Sam się przymierzam do zakupu pv80 albo py80, i czekam na odpowiedni moment. Niby zawsze przed świętami ceny lecą w dól, więc pojawia się mały dylemacik: czekać czy nie...
Wg mnie cey mogą tylk ospadać ale nie wiele, więc jeśli Ci sie nie spieszy z zakupem to odczekaj kilka tygodni:)
pozdrawiam
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Przed świętami to ceny idą w górę (+10-25% a na reklamach jest -20%)... Ceny idą w dół po świętach i po wakacjach (wtedy ludzie wydają mnóstwo kasy, a potem nie planują większych wydatków, więc i obrót maleje)...
 

lukilodz123

New member
NIE ZAPOMINAJ, ZE OD NOWEGO ROKU wchodzi ppomysl rzadu o oplatach recyclingowych, ktore ma poniesc sprzedawca, czyli tak naprawde my kupujacy. Sredni wzrost cen sprzetu AGD i RTV to 5%-10%. Takie sa prognozy jak bedzie? Czas pokaze.
 

NoTes

New member
pejotpe napisał:
Przed świętami to ceny idą w górę (+10-25% a na reklamach jest -20%)... Ceny idą w dół po świętach i po wakacjach (wtedy ludzie wydają mnóstwo kasy, a potem nie planują większych wydatków, więc i obrót maleje)...

Właśnie. Okres mikołajowo-świąteczny to prawdziwe żniwo dla handlowców i raczej nie należy spodziewać się spadku cen. Tak przynajmniej bywało w poprzednich latach :mrgreen: .
 

zbyszko74

New member
Przy obecnych warunkach rynkowych (próg recesji) i widmie zwolnień pracowników sprzedaż towarów AGD,RTV zaczyna spadać co widać w danych producentów np. matryc LCD gdzie już produkcja spadła o 30% w stosunku do roku 2007. Według mnie ceny będą powolutku spadać chyba, że kursy walut poszybują strasznie w górę, przy małych wzrostach to ceny na elektronikę będą delikatnie spadać w związku z recesją w gospodarce.

Pozdrawiam :)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
zbyszko74 napisał:
Według mnie ceny będą powolutku spadać chyba, że kursy walut poszybują strasznie w górę, przy małych wzrostach to ceny na elektronikę będą delikatnie spadać w związku z recesją w gospodarce.

Pozdrawiam :)

Ceny nowych technologii zawsze lecą na pysk z czasem, jednak jest jedno "ale": producencji dopasowują produkcję do popytu (tak było we wrześniu, gdzie została zmniejszona produkcja nowych tv przez np. Panasonika przez co do dzisiaj są pewne problemy z zakupem PY85). Dodatkowo z czasem usuwa się z oferty stare modele, aby ich cena nie spadła poniżej kosztów produkcji i dystrybucji. Przed świętami ceny idą w górę (większy popyt). Najbardziej ceny spadły bezpośrednio po igrzyskach (bo sporo ludzi kupiło tv na mistrzostwa Europy i olimpiadę).
 

ArtS007

New member
Bez reklam
A nie wiążesz wrześniowych problemów z PY85 z igrzyskami właśnie? Myślę, że pogłoski o rzekomym ograniczeniu produkcji są nieprawdziwe. W sklepach można usłyszeć różne rzeczy.

ArtS :)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Wiem, że info na onecie/gospodarka nie jest zbyt wiarygodne, ale też nie znaczy, że nie było ograniczenia produkcji (tak, jak teraz robi np. Opel z samochodami)... Po wakacjach spada popyt na droższą elektronikę, więc trzeba jakoś regulować podaż, by nie dopuścić do zbytnich spadków cen (w końcu nie ma zbyt dużo producentów paneli plazmowych).
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Bardziej byłbym skłonny przypuszczać, że zwiększony popyt w okresie ME i Olimpiady spowodował przerwy w zaopatrzeniu.

ArtS :)
 

jargan

New member
Też czekałem dałem d..bo teraz medel 46PY85 niedostępny!
Teraz nie wiem czekać do stycznia,czy się jeszcze pojawi,pewnie wyjdzie nowy model?Ten model sobie ubzdurałem po wielu godzinach na forum.Co ewent. innego polecicie.
 

stapoz

New member
1. Czekac, czekac!
2. Potem będą tańsze i lepsze modele.
3. Jak już przyjdzie potem to trzeba jeszcze trochę poczekać bo potem będą jeszcze tańsze.
4. Natomiast potem to na bank trzeba jeszcze trochę poczekać bo przecież niedługo potem będą znacznie tańsze.
5. patrz punkt 1.
 
J

Judash

Guest
stapoz napisał:
1. Czekac, czekac!
2. Potem będą tańsze i lepsze modele.
3. Jak już przyjdzie potem to trzeba jeszcze trochę poczekać bo potem będą jeszcze tańsze.
4. Natomiast potem to na bank trzeba jeszcze trochę poczekać bo przecież niedługo potem będą znacznie tańsze.
5. patrz punkt 1.

Czekac powiadasz?Hmm..trzeba cieszyc sie zyciem, kiedy ma sie na to ochote, a nie wiecznie targowac sie z radoscia.A jak np jadac do szkoly, pracy ulegniesz wypadkowi i nie daj Boze umrzesz, to Twoje czekanie zda sie na nic.
 
Do góry