Kupno TV LED-prośba o poradę.

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Po niedawnym zakupie plazmy ST60 przymierzam się do kolejnego zakupu.Tym razem ma to być LED w rozmiarze 46-47 cali.Zależy mi głównie na jakości obrazu i w miarę bezproblemowej obsłudze.
Wstępnie wybrałem Panasonica L47ET60 ,Philipsa 47pfl6008 i jakiegoś Samsunga serii 6000(jaki model polecacie?)
A może polecacie coś innego w rozmiarze 46-47 cali.
I tu mam kilka pytań odnośnie TV LED.
1.Rozumiem,że "clouding" otrzymam z LEDEM niejako w zestawie.Jak w warunkach sklepowych sprawdzić skalę tego zjawiska?
2.Czy"clouding" może się z czasem pogłębiać lub zmniejszać?
3.W kilku postach o ledach było coś o poszarpanych krawędziach obrazu.Jak szukać czegoś takiego na ekranie?Może jakieś zdjęcia?
4.W kilku postach było coś o matrycach IPS.Czy coś jest nie tak jeśli chodzi o te matryce w ledach?
Na co jeszcze zwracać uwagę przy wyborze TV Led?Jak w sklepie zdiagnozować ewentualne wady obrazu?
Dzięki za pomoc
 

tdx

New member
Bez reklam
Temat wałkowany na forum przecież :)

Jak samsung to F6500/F6650 lub F6770
1. ma być go nie widać w sklepie jak go widać w świetle sklepowym to uciekaj od TV
2. czasami złe odprowadzenie ciepła powoduje powiększenie się cloudingu
3. nie wiem o co może chodzić
4. ips lepsze kąty gorsza czerń i kontrast

generalnie sprawdzasz matryce czy niema walniętych pixeli, sprawdzasz clouding sprawdzasz banding
w domu stawiasz pod siebie i pod źródło i jest :D
 

dawram

New member
Temat wałkowany na forum przecież :)

Jak samsung to F6500/F6650 lub F6770
1. ma być go nie widać w sklepie jak go widać w świetle sklepowym to uciekaj od TV
2. czasami złe odprowadzenie ciepła powoduje powiększenie się cloudingu
3. nie wiem o co może chodzić
4. ips lepsze kąty gorsza czerń i kontrast

generalnie sprawdzasz matryce czy niema walniętych pixeli, sprawdzasz clouding sprawdzasz banding
w domu stawiasz pod siebie i pod źródło i jest :D

OK,ale.. pkt.1 jak mam rozumieć? jeżeli są modele eksponowane tzn. mam w ogóle nie zwracać na nie uwagi? bo są w aureoli , lub jeżeli stoi mój tv-k w przewiewie to będzie mniejszy clouding, no i IPS to tylko 3d pasywne.Pytam !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli zależy Ci na jakości obrazu to właśnie Philips z uwagi na czerń i podświetlenie w klasie da Ci extra efekty.

1.Rozumiem,że "clouding" otrzymam z LEDEM niejako w zestawie.Jak w warunkach sklepowych sprawdzić skalę tego zjawiska?
- Musisz sprawdzać w ciemni.


2.Czy"clouding" może się z czasem pogłębiać lub zmniejszać?
Nie

3.W kilku postach o ledach było coś o poszarpanych krawędziach obrazu.Jak szukać czegoś takiego na ekranie?Może jakieś zdjęcia?
Wszystko zależy od podanego Bitrate i od obróbki telewizora.
Philips i Panasonic dają sobie znakomicie radę z tym.

4.W kilku postach było coś o matrycach IPS.Czy coś jest nie tak jeśli chodzi o te matryce w ledach?
To są bardzo dobre matryce.

Sprawdź równość podświetlenia matrycy, usuwanie przeplotów, Obróbkę cyfrową sygnał, płynność boczną , pionową i skośną.
Oczywiście czy nie ma martwych pikseli , jak sobie daje radę z multimediami.
 

tdx

New member
Bez reklam
Normalnie że jak widzisz w warunkach sklepowych clouding na standardowych ustawieniach TV to w domu będzie go jeszcze więcej. Jak w sklepie nie zobaczysz go to jest szansa że w domu nawet jak w końcu się go dopatrzysz to można zniwelować to ustawieniami obrazu.
ad 2 wyższa temperatura pracy może być powodem większego cloudingu
ad 4 odpawiadam na zadane pytanie ips maja lepsze kąty ale gorszy kontrast i czerń w stosunku do matryc psa czy s-pva gdzie są słabsze kąty ale lepsza czerń i kontrast
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedzi,teraz już wiem nieco więcej.
W teście pfl6008 lub ET60 ( nie pamietam w którym) ktoś pisał że do sprawdzania cloudingu dobra jest czarna plansza.Juz się w takową "zaopatrzyłem".
Rozumiem,że wystarczy taką planszę zapuścić i powinno być widać "chmurki"?
Nadal nie wiem jak sprawdzić banding(są do tego jakieś plansze czy trzeba to stwierdzić wzrokowo?), że nie wspomnę o usuwaniu przeplotu,płynności skośnej i bocznej.
kiki
Philips był pierwszym modelem,który brałem pod uwagę ale w miarę czytania wątku o tym TV nachodzą mnie coraz większe wątpliwości.W zasadzie wszyscy podkreślają,że obraz jest OK ale zastanawiają mnie często opisywane problemy z płynnością pracy i obsługi tego TV.
Będę musiał się przyjrzeć modelom podanym przez tdx.
Wczoraj w Media Expercie oglądałem ET60 i muszę powiedzieć,że wyglądał całkiem obiecująco.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Płynność w Philipsie jest bardzo dobra , wystarczy tylko umiejętnie skorzystać z menu. Jeśli masz plansze tym łatwiej Ci pójdzie sprawdzenie , chociaż na ciemne pomieszczenie do testów w sklepie będzie raczej nie możliwe.

Model Panasonica ET 60 też jest na matrycy natywnej 100 Hz.
Jeśli masz wątpliwości poproś o prezentację modeli w domu.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
tdx
na co zwrócić uwagę przy puszczaniu tego filmiku?
kiki
mówiąc o płynności działania miałem na myśli np.zawieszanie się pfl6008,trudności we wczytywaniu np.zdjęć.Takich rzeczy chyba raczej nie można zmienić przez umiejętne korzystanie z menu.
Powiedz mi jeszcze czym i jak sprawdzić czy TV dobrze usuwa przeplot.Na co zwracać uwagę podczas takiego testu?
 
Do góry