Kupno telewizora 3D.

senseooo

New member
Witam,
Potrzebuję pomocy w sprawię kupna telewizora 3D o przekątnej 46 cali do kwoty około 6 000zł. Obecnie zastanawiam się na SAMSUNG UE46D7000, zależy mi na dobrej jakości obrazu nie tylko w hd ale również w kanałach odbieranych z cyfrowej telewizji naziemnej oraz na przyzwoitym 3D,
z góry dziękuje.
 

tiki-taki

New member
Na początek radzę Ci kolego zastanowić się nad tym czy napewno chcesz tv niby led , bo ja taki kupilem i wisi nie używany bo nic mnie tak nie wnerwia jak przy ogladaniu filmu zamiast np czarnego obrazu na całej długości widzisz białe plamy jakby z mgły. Na zwykłym lcd tego nie ma dlatego jak lubisz oglądać filmy zastanów się.. a najlepiej zrobisz jak wezmiesz do sklepu własny dekoder sat poprosisz sprzedawce by go podlaczyl do różnych tv którymi jesteś zainteresowany i sam sobie porownasz ktory Ci bardziej pasuje, ja tego nie zrobiłem i dziś żałuje.
 

tojamarcin

New member
dokladnie jak kolega pisze mam od 2 tyg ten model i wlosy dre -pionowe pasy wzdloz ekranu ( banding) przepalenia ekranu - moj lcd C650 wczesniejszy model bije na glowe ten wynalazek - jezeli bardzo go chcesz to koniecznie sprawdz przed zakupem na szarej i czarnej planszy jak wyglada matryca czy nie ma pasow za duzego cloudingu , bandingu itp - gdybym wiedzial kupilbym panasonika vt 30 - najlepsze 3d ale on ma tez swoje wady - zielona poswiata czasami wystepuje - wiec co nie wybierzesz koniecznie przed zakupem sprawdz matryce no chyba ze kupujesz w necie to masz wtedy kilka dni na oddanie - D7000 dobry ale podwarunkiem ze trafisz dobra matryce a z tym jest loteria
 

krazy777

Member
Bez reklam
Dobrze Ci kolega radzi. Najlepiej podaj więcej szczegółów dotyczących użytkowania telewizora to Ci pomogą. Podaj ile % do czego, odległość od ekranu, jak słońce pada w pokoju itd
 

senseooo

New member
Jeśli chodzi o tv to będzie głównie używany do oglądania filmów na dvd plus oczywiście do meczy itp. Chciałbym żeby miał dobre 3D a czy LCD czy LED to już mi doradźcie bo nie jestem w temacie za bardzo. Co do kwoty to może być wyższa niż 6000zł.
 

majes1

New member
miałem UE40D7000, oddałem do sklepu, fakt multimedialność oraz design miał super ale obraz żenada. Zmieniłem na Sony KDL-40LX900, obraz fajny, brak cloudingu. Do tego dokupie sobie blu-ray samunga i będę miał zalety obu TV.

Tobie mogę polecić jakiegoś Sony HX720 lub wyższe :) Sam bym kupił, jednak wybór padł na LX ze względu ułożenia portów na boki TV a nie z tyłu jak to ma KDL-40HX720, z tego co wiem KDL-46HX720 juz ma na boki porty.
 

tiki-taki

New member
No tak multimedia, tylko że jeśli chodzi o multimedia to tak naprawdę nie działają one tak jak powinny, no umowmy się niby pełna przeglądarka internetowa w samsungu moim zdaniem jest nieporozumieniem.. Zamiast płacić tyle za takie dodatki wolałbym kupić tańszy telewizor i dokupic, widziałem na allegro za 450 google android internet tv.. Wtedy mamy możliwości masę jesli chodzi o multimedia a i w fajne gry można pograc. Szkoda tylko że taką możliwość znalazłem już po zakupie tv :-(
 

tojamarcin

New member
wiekszosc dobrych 3d to juz tylko Led - lub plazma - w D7000 3D mi sie podoba ogladam duzo i jestem zadowolony - ogolnie telewizor fajny ale podstawowy warunek to idealna matryca inaczej bedziesz rwal wlosy ogladaja mecz bo bedziesz mial pionowe pasy wzdluz ekranu podczas ogladnia meczu tak jak ja mam - zreszta reklamuje ten objaw zobaczymy co powiedzą .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowe modele będę miały nowe procesory, co pozwoli poprawić wyrazistość obrazów w drugim planie w 3D.
Ja bym poczekał , chyba że Ci się pali ?
 

Podpucha

New member
ok, dzięki a co myślicie o samsung d-8000 ?

Ja posiadam 55" D8000 i niczego w tym TV nie brakuje 3D super sprawa w dobrze zaciemnionym pomieszczeniu, wygląda na to że mam matryce idealna bo nic takiego jak białe plamy czy paski na ekranie nie mam. Więc szczerze polecam.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

The Mario

New member
ok, dzięki a co myślicie o samsung d-8000 ?

D7000 i D8000 to praktycznie to samo różniące się tylko obudową i ceną. Ja zabrałem swoją żonę do MM pokazałem oba i zapytałem, który jej się bardziej podoba. Wybrała D7000... Uff, prawie tysiąc został w kieszeni :) Nie kupowałem w tym MM, ale przy 55'' praktycznie wszędzie różnica między D7000 a D8000 sięgała tysiąca zł. Kwestia gustu,ale trzeba mieć świadomość, że dopłaca się w tym wypadku jedynie do wyglądu.

Wysłane z mojego Transformer Prime TF201 za pomocą Tapatalk
 

bielikk

New member
Bez reklam
Witam,
Potrzebuję pomocy w sprawię kupna telewizora 3D o przekątnej 46 cali do kwoty około 6 000zł. Obecnie zastanawiam się na SAMSUNG UE46D7000, zależy mi na dobrej jakości obrazu nie tylko w hd ale również w kanałach odbieranych z cyfrowej telewizji naziemnej oraz na przyzwoitym 3D,
z góry dziękuje.


Philips seria 7000 lub 8000


Philips - 7000 series Telewizor LED Smart 119 cm (47") Easy 3D DVB T/C/S2 - 47PFL7606K/02 - Seria 7000 - Telewizory - Dźwięk i obraz


Philips 46PFL8606K Porównanie cen | Cenowarka.pl UE
 

Podpucha

New member
D7000 i D8000 to praktycznie to samo różniące się tylko obudową i ceną. Ja zabrałem swoją żonę do MM pokazałem oba i zapytałem, który jej się bardziej podoba. Wybrała D7000... Uff, prawie tysiąc został w kieszeni :) Nie kupowałem w tym MM, ale przy 55'' praktycznie wszędzie różnica między D7000 a D8000 sięgała tysiąca zł. Kwestia gustu,ale trzeba mieć świadomość, że dopłaca się w tym wypadku jedynie do wyglądu.

Wysłane z mojego Transformer Prime TF201 za pomocą Tapatalk

Mnie wyszedł drożej tylko kilka setek po tym jak powiedziałem że będzie brany za gotówkę i że konkurencja ma taniej kierownik działu odrazu inaczej rozmawiał :)

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

collider

New member
Bez reklam
Moim zdaniem kupno telewizora 3D wysokobudżetowego w tej chwili mija się z celem. Technologia 3D jeszcze w powijakach a producenci trzaskają kaskę na wypuszczaniu kolejnych modeli. Tak naprawdę to wszyscy czekają na 3D bez okularów i raczej jest więcej niż pewne, że pojawi się lada moment w sprzedaży. Zresztą ostatnio dopadły mnie wątpliwości co do samego 3D po obejrzeniu "Gwaiezdnych Wojen". Ostrość obrazu pozostawia wiele do życzenia, w dynamicznych scenach obraz się rozmazuje, za przeproszeniem dupy nie urywa.
 

fula

New member
Telewizja 3D bez okularów już jest, do 7" niema problemów. Większe rozmiary stwarzają problemy natury rozstawu gałek ocznych.
Są przeprowadzane prace nad wyświetlaniem 3D bez okularów, wykorzystując kamery śledzące ludzkie oczy, ale to tylko dla 1 osoby.
A jak przyjdą goście?
Hologramy chyba najlepiej na tym polu wychodzą.
 
Ostatnia edycja:
Do góry