Kupno Samsung UE50HU6900?

tadis

New member
Najsłabszy model 4K Samsunga

Sam rozmyślałem między tym a 48H6640 i po opiniach o kiepskim obrazie wybrałem FullHD :)
 

sapek

New member
Najsłabszy model 4K Samsunga

Sam rozmyślałem między tym a 48H6640 i po opiniach o kiepskim obrazie wybrałem FullHD :)
Najsłabszy z modeli 4K co nie oznacza że jest zły. W teście u "konkurencji" wypadł bardzo dobrze.
Ja właśnie zastanawiając się między 48H6640 a 50HU6900 wybrałem ten drugi i jak na razie nie żałuję.
 

BLACK_KNIGHT

New member
Odpowiedz jest krótka nie ma darmowych obiadów.Panel 4k swoje kosztuje i na chwile obecną niewiele wnosi bo brak materiałów 4k więc oczywiście przy zbliżonych cenach do fhd dostaje się ten panel o gorszych parametrach takich jak płynność ruchu,kontrast czy równomierność podświetlenia
 

sapek

New member
Wiele osób powtarza że nie ma materiałów, że panel jest gorszych parametrów. Może i jest w tym trochę prawdy. Tylko po przeczytaniu testu modelu HU6900 gdzie napisane zostało iż jakością niewiele ustępuje modelom z wyższej półki zacząłem się zastanawiać czy osoba która bierze do testu telewizory nie zna się na tym co robi. Czy osoby które odradzają ten model opierają swoje zdanie bo widzieli może obraz w TV innej firmy i na tej podstawie wyrobili sobie takie zdanie.
Z telewizorów UHD najbardziej odradzali mi Philipsa. O LG niewiele się mogłem dowiedzieć. Za to model H6700 i HU6900 mogłem porównać osobiście w sklepie. Nie widziałem tej gorszej jakości obrazu. Nie widziałem również gorszej płynności ruchu. Powiem krótko. Na sygnale czy to SD czy HD nie było dla mnie żadnej różnicy w powyższych modelach. Za to demo 4K zrobiło niesamowite wrażenie. Dla mnie stało się więc jasne, że wybiorę TV UHD bo mam jakiś zapas na przyszłość. Filmy 4K wkrótce staną się bardziej dostępne i wiem że będę mógł to wykorzystać w pełni.
To jest jednak mój wybór którym niekoniecznie muszą się kierować wszyscy zastanawiający się nad tym modelem. Najlepiej jest jednak zobaczyć telewizor na własne oczy i wtedy podjąć decyzję.
 

slimak

New member
Bez reklam
Wiele osób powtarza że nie ma materiałów, że panel jest gorszych parametrów.

4k HU6900 60Hz kontrast faktyczny zmierzony 2500:1
2k H6400 120Hz kontrast faktyczny zmierzony 4 000:1
2k H7000 240Hz kontrast faktyczny zmierzony 2 800:1

Tylko po przeczytaniu testu modelu HU6900 gdzie napisane zostało iż jakością niewiele ustępuje modelom z wyższej półki zacząłem się zastanawiać czy osoba która bierze do testu telewizory nie zna się na tym co robi.

Zna się na tym co robi.
TV z wyższej półki Samsunga 4k maja 120Hz i kontrast faktyczny zmierzony około 2500:1

Za to demo 4K zrobiło niesamowite wrażenie. Dla mnie stało się więc jasne, że wybiorę TV UHD bo mam jakiś zapas na przyszłość. Filmy 4K wkrótce staną się bardziej dostępne i wiem że będę mógł to wykorzystać w pełni.

Żyjemy w takich czasach, że pytając się który TV będzie miał lepszy obraz, trzeba precyzować czy mamy na myśli "teraz" czy "za dwa lata". :D
 
Ostatnia edycja:

sapek

New member
4k HU6900 60Hz kontrast faktyczny zmierzony 2500:1(...)



Zna się na tym co robi.
TV z wyższej półki Samsunga 4k maja 120Hz i kontrast faktyczny zmierzony około 2500:1

Więc kontrast ma jak telewizory z wyższej półki.
Owszem matryca jest tyko 60Hz ale wyższe modele mają 3D i tam jest matryca niezbędna z wyższa częstotliwością. Nie mniej jednak wiadomo że im wyżej tym lepiej. To moim zdaniem jest taka pięta Achillesa tego modelu.


Żyjemy w takich czasach, że pytając się który TV będzie miał lepszy obraz, trzeba precyzować czy mamy na myśli "teraz" czy "za dwa lata". :D

Tak jak wspomniałem wcześniej ze najlepiej jest pójść i obejrzeć go na własne oczy. Ja tak zrobiłem i skoro nie widziałem różnicy lepszego obrazu z "dziś" a ten za dwa lata tak to wybór był dla mnie jasny. Nie stać mnie wymieniać telewizor co dwa lata więc wybrałem ten "przyszłościowy".

Jeszcze raz mówię że nie staram się namawiać nikogo do kupna tego telewizora. Drażni mnie tylko to że dużo osób wmawia że obraz będzie gorszy niż z tv FHD podczas gdy ja tych różnic nie widziałem. No chyba że to z moimi oczami coś jest nie tak...
 

slimak

New member
Bez reklam
Więc kontrast ma jak telewizory z wyższej półki.

Tyle że wyższa półka z 2500:1 to wynik dość mierny.

Drażni mnie tylko to że dużo osób wmawia że obraz będzie gorszy niż z tv FHD podczas gdy ja tych różnic nie widziałem. No chyba że to z moimi oczami coś jest nie tak...

Oczy pewnie masz w porządku, tylko warunki sklepowe (światło) nie umożliwiają zobaczenia różnicy w kontraście. W domu też nie zobaczysz różnicy, bo nie będziesz miał do czego porównać.


Nie stać mnie wymieniać telewizor co dwa lata więc wybrałem ten "przyszłościowy".

Ten "przyszłościowy" nie odtworzy 4k HDR (sieć 4k, blu-ray 4k* ), więc jest już teraz przestarzały.

* o ile będzie blu-ray 4k.

dg19.jpg
 

collider

New member
Bez reklam
Tyle że wyższa półka z 2500:1 to wynik dość mierny.



Oczy pewnie masz w porządku, tylko warunki sklepowe (światło) nie umożliwiają zobaczenia różnicy w kontraście. W domu też nie zobaczysz różnicy, bo nie będziesz miał do czego porównać.




Ten "przyszłościowy" nie odtworzy 4k HDR (sieć 4k, blu-ray 4k* ), więc jest już teraz przestarzały.

* o ile będzie blu-ray 4k.

dg19.jpg

Myśląc w ten sposób to powinno się w ogóle nie kupować żadnego sprzętu tylko kasę w skarpecie chować. Samsung oferuje do swoich telewizorów tzw. Evolution Kit. Daje to możliwość mieć ciągle aktualny sprzęt. Zresztą mając telewizor 4K nawet bez HVEC czy innych kodeków to i tak za chwilę będzie 100 tyś różnych media playerów obsługujących aktualne formaty.
 

sapek

New member
Ładnie to ująłeś collider.
Dzięki Evolution Kit jest jakaś furtka na przyszłość a czy zda to egzamin to się okaże. Nie wiadomo co będzie za dwa lata. Może będą się pojawiać pierwsze telewizory 8k i historia znów będzie zataczać koło...
 

mover2002

New member
Myśląc w ten sposób to powinno się w ogóle nie kupować żadnego sprzętu tylko kasę w skarpecie chować. Samsung oferuje do swoich telewizorów tzw. Evolution Kit. Daje to możliwość mieć ciągle aktualny sprzęt. Zresztą mając telewizor 4K nawet bez HVEC czy innych kodeków to i tak za chwilę będzie 100 tyś różnych media playerów obsługujących aktualne formaty.

niestety problem z Evolution Kit jest taki że jest dla telewizorów od 7 serii a to jest model z 6 :(

Telewizory Samsung SmartTV
 

mover2002

New member
To czemu na stronie Samsunga jest on w opisie modelu HU6900?

obecnie na stronie evolution kit można przeczytać iż jest dla serii 7

może nowsza wersja będzie mogła zostać podłączona.
a pomiędzy hu6900 a h6XXX jest aż taka różnica iż niby tylko ten jeden model miałby dostać jego wsparcie ? Do tego jest jakieś specjalne wejście ?
 

sapek

New member
Być może obecne Evolution Kit nie ma sensu podłączać bo nic ono nie daje. Może jest do serii F7XXX?
Tak do tego jest specjalne wejście i model HU6900 na 100% takie posiada.
 
Do góry