Kupno przez internet(allegro)

Robkas

New member
Witam jestem nowy na tym forum i az sie boje o co kolwiek zapytać bo wirtuozem pisania jak niektórzy nie jestem a nie chce aby forma i pisownia wzieła górę nad moim pytaniem:)Ale warto spróbowac.W poniedziałek będe miał dostarczoną do domu Plazme Panas 37PV80 kupno z alegro.I teraz powiedzcie mi jakie są wasze doświadczenia jesli chodzi o kupno TV taką formą??Na co zwracac uwagę w momencie podpisywania papierów bo np gdzieś czytałem ze w gwarancji trzeba koniecznie dopilnować aby było wyraznie napisanie jakiego modelu ona konkretnie dotyczy zeby potem w razie konecznosci nie było problemów z serwisem bo mogą być jakieś spory jesli będzie napisane ze TV plazma??Rozmawiałem z sprzedwcą i zaznaczyłem ze sprawdzimy plazme na miejscu to odpowiedział ze nie koniecznie bo trzeba odczekac jakis czas zanim nabierze temperatury i ze mam 7 dni jeśli było by coś nie tak.Wiem o tym i ja no ale przeciez zanim podpiszemy do końca wszystke papierki to juz minie jakies 20 30 min wiec mozna chyba włączyc i zobaczyc czy nie ma jak to juz ktoś wczesniej pisał tzw węzy??:)moze ma ktoś jakies doswiadczenia z taką formą kupna(dostawa do domu)i chciałby sie nimi podzielić??I na co koniecznie zwrócić uwage aby potem nie było problemów.
 

Rodrik_AR

New member
Sprzedawca ma pewnie do rozwiezienia kilka szt. sprzętu i nie bardzo chce mu się czekać by dokonać sprawdzenia Twojego odbiornika. :) To prawda, że ekran plazmowy powinien trochę postać po przewożeniu (około 1 godz.) i to nie tylko z powodu wyrównania temperatur. Podpisanie dokumentów zajmie wam 10 minut. Może uda Ci się go namówić na wypicie kawy i poczekanie? Dobrze by było jak by sprzedawca go uruchomił – sprawdził – poinstruował… Warto też zapytać na forum (temat: „Gdzie kupić”) o Twojego sprzedawcę. Może ktoś miał już z nim jakieś doświadczenia? Jeżeli z Allegro to oczywiscie poczytaj komentarze. Twój sprzęt powinien być dostarczony w fabrycznym – nie otwieranym kartonie. To między innymi gwarancja, że odbiornik nie pochodzi z ekspozycji sklepowej. Jako dowód zakupu najlepiej posiadać fakturę VAT z czytelnymi (rodzaj sprzętu, numer seryjny) informacjami o sprzęcie Sprzedawca nie powinien robić problemu z jej wystawieniem. Gwarancja oczywiście musi być oryginalna – Panasonic. Można ją wypełnić po sprawdzeniu, jak posiadasz fakturę to nie musisz się obawiać. W gwarancji musi być wpisany typ sprzętu i jego numer seryjny no i oczywiście data zakupu. Karta gwarancyjna i dowód zakupu to niezbędny komplet dokumentów przy jakiejkolwiek reklamacji.
Pozdrawiam. :)
 
Ostatnia edycja:

radzique

New member
zawsze dla pewności jeszcze możesz zajrzeć w menu serwisowe i sprawdzić ile godzin tv ma przepracowane.
Ja zaraz po włączeniu to sprawdziłęm i było eleganckie 0 h.

tylko musisz znaleźć w temacie o PV8/80 jaka kombinacja na pilocie wchodzi w menu serwisowe ;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Witaj na forum. Wirtuozem językowym być może nie jesteś, ale piszesz naprawdę przyzwoicie. Wystarczy nadrobić trochę braków w interpunkcji i będzie OK.

Wracając do tematu. Obecnie tempatury na zewnątrz są już tak wysokie, że nie ma potrzeby czekać godziny na odpalenie telewizora. Tym bardziej, jeśli plazma przejedzie prawdopodobnie dłuższy kawałek drogi. Lepiej, aby ewentualna wada wyszła od razu, niż miałbyś się narażać na skutki ewentualnego zamawiania kuriera itd.

ArtS :)
 

Robkas

New member
Ok wszytkie uwagi zapamiętam a sklep w którym będe się zaopatrywał to aganiok1.Dziwne jest dla mnie jeszcze to ze gdy powiedziałem cyt. ok jak juz wszystko obgadalismy to czy mam wziąść na allegro KUP TERAZ?? pan sprzedawca powiedział ze nie bo wtedy będzie inaczej liczony%%% zaznaczam ze biore na raty tego panasa.Moze nie powinienem pisac tego na forum ale dbam tez o własny interes.Kontakt z sprzedawcą naprawde wporzadku.Jak przeczytałem na forum problemy innych to zbladłem i wyobraziłem sobie ten cały horror gdyby okazało sie ze zrobiłem jakis durny błąd.Rodzina by mnie chyba z domu wydelegowała na dłuzszy czas:)sam bym sie ukrył.he he
 

cactus

New member
Jeśli chodzi o gwarancję - to moim zdaniem w przypadku Panasonica nie jest ona w ogóle potrzebna na papierze, bo wprowadzili e-gwarancję.
Czyli musisz miec dowód zakupu (fakturę, paragon) i na tej podstawie korzystasz z firmowego serwisu.

Co do zakupów przez internet (akurat nie robiłem tego przez allegro tylko w sklepach, ale zasada chyba pozostaje ta sama) polecam płatnośc tylko przy pobraniu !!!
W takim przypadku to sprzedającemu zależy na jak najszybszym dostarczeniu towaru do Ciebie. Przy wpłacie na konto z góry, jest to juz Twoim problemem, sklepowi się nie spieszy. Przy zakupie za kilka tys PLN warto dopłacic tych kilkanaście złotych więcej za taka formę płatności.
 

ctrlz

New member
Pan nie chciał zebyć klikał w "Kup teraz " ponieważ musiałby zapłacić prowizję od sprzedaży
pozdawiam
 
Do góry