Kupno plazmy

kokoc222

New member
Witam otóż chciałbym kupić używaną plazmę w dobrej cenie ponieważ mam ograniczony budżet.
Znalazłem jeden ładny okaz ale chciałbym wiedzieć na co zwrócić uwagę przy kupnie tv z 2 reki co jest najważniejsze i na co uważać żeby się na tym nie przejechać
Tutaj umieszczam krótki opis aukcji:
Sprzedam TV Samsung PS50C530 plazma
TV mało używany, w bardzo dobrym stanie, posiada podstawę.
TV używany 3 lata, głównie do oglądania TV , rzadko do XBOXa

50 cali, 600Hz, rozdzielczość 1920x1080 FHD
 

tdx

New member
Bez reklam
Kwestia podstawowa ile naprawdę był używany (godzinowo) i jak (powidoki/wypalenia)
Wiadomo że po 3 latach (choć równie dobrze mogą być 4 bo tak wychodzi z datowania serii C,D,E,F,H) tv nowy nie będzie ale bardzo duże znaczenie będzie miało to jak się ktoś z tym TV obchodził...
No i oczywiście jaka cena ;)
 

kokoc222

New member
Koleś mówi że używał go niby 3h dziennie, ale jeszcze musze powiedzieć żeby zrobił zdjecie prawdziwego pomiaru czasu dzialania matrycy w samsungach podajże trzeba "nacisnąć klawisze na pilocie info menu mute power wchodzi się w tryb serwisowy i podany jest czas pracy na dole matrycy" - Cena to 1000zł
 

tdx

New member
Bez reklam
Wiesz w hasła typu: stan igła, bez wkładu własnego, Niemiec płakał jak sprzedawał ;)

Jeśli chodzi o TV Samsunga interesuje cię numer seryjny >> sprawdzisz prawdziwą date produkcji
ilość wyświeconych godzin >> ale zawsze może Ci gość napisać że "nie wie jak się to robi jeszcze coś zepsuje i będzie na mnie itp"
Powidoki/wypalenia jak przez te 3 godziny dziennie oglądał tylko TVN24 na ustawieniach dynamicznych to też może nie być kolorowo (zdjęcia testowe).

Innymi słowy może i 1000zł jest on wart ale na razie masz za mało danych
 

kokoc222

New member
oto numer serynjy
 

Attachments

  • 136371919_1_644x461_telewizor-samsung-ps50c530-stan-bardzo-dobry-wroclaw-wroclaw.jpg
    136371919_1_644x461_telewizor-samsung-ps50c530-stan-bardzo-dobry-wroclaw-wroclaw.jpg
    48,6 KB · Wyś: 163

kokoc222

New member
i tutaj zdjęcie telewizora ;)
 

Attachments

  • 136371919_2_644x461_telewizor-samsung-ps50c530-stan-bardzo-dobry-wroclaw-dodaj-zdjecia.jpg
    136371919_2_644x461_telewizor-samsung-ps50c530-stan-bardzo-dobry-wroclaw-dodaj-zdjecia.jpg
    40,2 KB · Wyś: 160

kokoc222

New member
czyli stary ? opłaca się wziąć go jak będzie wszystko okej za 1000zl ? ile czasu jeszcze moze mi służyć ? do ilu godzin dziala matryca takeigo tv ?
 

tdx

New member
Bez reklam
bywa że TV pada na gwarancji bywa że po 3,4,5 latach... Na więcej niż 5-7 lat bym nie liczył

Cytując klasyka:
you've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Moja matryca d550 dzialala pierwsza przez 9 miesiecy tv wlaczony 12 godzin dziennie a druga 3 miesiace trzecia 9 miesieci i po plazmie servis zlecil wymiane wybralem f6500 bo mialem dosc ale js ja katowalem ps3 ps4 i tv non stop.
 

kokoc222

New member
Heh a ile by kosztowała wymiana matrycy w takim tv ? ;) w razie czego ? To ogólnie opłaca się go wziąć ? tylko musze się dokladnie dowiedzieć ile h byla używana matryca coś poza tym jeszcze jest ważne przed kupnem ?
 

tdx

New member
Bez reklam
2-3K jak byś jeszcze taką dorwał, chyba żeby kupić znów używkę za 1K :) :)

Dowiedź sie ile chodziła matryca
 

kokoc222

New member
to jak coś do ilu godzin brać? jak będę wiedział ile h działała matryca ? a i ten tv z tego co widzę ma Ochronę przed wypalaniem ekranu ;)
 
Do góry