Kupno Plazmy to koszmar, przekleiłem sobie temat :).

daruddg

New member
Panasnic seria 50V10E
Ten tv nie ma wogóle czerni !!!, szarośc, a moja kobita oceniła to jako zieleń !!!, dzisiaj chcialem go kupić ale po tym co zobaczylem to zwątpiłem, czy wy jesteście ślepi?? widać to w scenach czysto czarnych, obok bylo 10 tv, nawet panas seri G i tam byla czerń, robiliśmy wszystko z ustawieniami a nic nie dalo sie z tym zrobić, po odłączeniu sygnału hdmi widać czarno na białym, a raczej zielono na białym jak wadliwy ma "seria V" panel, nie wiem z czym to jest związane ale wyglądało tragicznie. Mam wrażenie że ma zieloną szybe.

Im dłużej oglądam plazmy skłaniam sie ku LED LCD, miala być rewelacyjna czerń a są triki, czarny kosztem białego i na odwrót!!!. Wogóle tragedia z tymi TV, chyba zostane przy swoim CTR 21 Phillips !!!.

Phillips model 9704 to wersja ambi dla biednych chyba, żenada te ambi, w modelach 9903 to jest rewelacja. Obraz w 9704 bardzo ładny nie powiem ale jakiś teatrowy mi sie wydawał( nie wiem czy dobrze nazwałem ), wrażenie jakby kręcony kamerą domową jak w bleir witch project czy jakoś tak
Samsung nawet seria 650 wypada w miare ale gubi szczegóły w czarnych scenach. Chyba najlepsza opcja na dzień dzisiejszy.
Pioniera lx 5090h nie widzialem w akcji tylko 5080 i też lipa, czerń rewelacja ale biel szara jak czerń w tym panasie i może to i lepiej że 5090 nie widzialem bo już by ostatnia nadzieja umarła, a nadzieja umiera ostatnia ponoć.
Jestem zaje...cie wk.....ny ze nie kupilem tv i pewnie nie kupie z powodu jakości, a miało być tak pięknie. Dlatego tak pisze krytycznie.

A teraz z innej beczki, co to jest ta kalibracja, a głównie chodzi mi o to czy ustawia sie ja w menu serwisowym czy w normalnym menu, operując kontrastem bielą i innymi duperelami?? bo jak t drugie to nie ma już dla mnie nadzieji.

Jedyne w plazmie na plus to naturalne stonowane kolory twarzy a nie zburaczałe.
Boże dopomóż, chyba jednak zajade do Kikiego, 1400km cholera :(.
 

digitalus

Banned
witam
plazmy nie mozna oceniac w sklepie tylko w domu.nie wiem jaki sygnal jest podlaczany do plazm w sklepach, na tvn cnbc biznes byl program w ktorym poruszono temat celowego podlaczania fatalnego sygnalu do niektorych telewizorow . czasami gdy widze jakosc obrazu w sklepie to tez zastanawialbym sie czy kupic plazme. kupilem bo wiem jak plazma prezentuje sie w domu ,zabralem tez do sklepu swoje pliki i ocenilem jakosc obrazu.
mam 37x10 i daewoo. jesli sygnal jest dobry to kolor czarny wyglada tak jak na zdjeciu. na pewno jest to czarny nie szary:),przyznaje ze bialy nie jest mocno bialy jak w lcd .
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=45047
zajrzyj tez tutaj,
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=31118&page=5
zabierz moj plik na plycie i podlacz zwykle dvd ktore czyta mpeg2, wtedy kupisz plazme:)
http://www.sendspace.com/file/1mr0hj
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wybierz Pioneera i kłopot masz z głowy . Nie musisz się fatygować do Olsztyna - chociaż serdecznie zapraszam - kawa już się parzy :D .
Wystarczy zamówić i jakość 100 gwarantowana.
 

Mikele

New member
True, pioneera możesz brać w ciemno... jeżeli obraz Cię nie zadowoli tzn że musisz czekać żeby technologia na rynku dogoniła Twoje potrzeby :D Sam kupiłem pionka bo IMO to pierwszy ekran który przebija jakością dobre CRTki.

Aha często ustawienia w sklepie to kaszana - nie sugeruj się tym, nawet standardowe ustawienia producenta zwykle wymagają sporej korekty.
 
Do góry