Kupno panelu LCD 3-4 tys.

ciaptak

New member
Na poczatku chcialem sie ze wszystkimi przywitac, gdyz jest to moj pierwszy post.
Przeczytalem juz bardzo wiele na tym forum dlatego teraz pozwole sobie skrobnac pare slow. Planuje zakup telewizora lcd/plazma (wybor nie zapadl), moim glownym zrodlem sygnalu bedzie jedna z platform cyfrowych, chyba c+ ze wzgledu na Orange Ekstraklase. Telewizorek docelowo beda ogladac z odleglosci 3,5-4m wiec skalniam sie do 42'. Pokoj raczej malo nasloneczniony. Temat zakladam w dziale LCD gdyz o plazmach mam juz dosc duze pojecie, w lcd ciagle jestem lekko zielony. Jak to zwykle bywa zwolennicy sa podzieleni miedzy obie technologie:) Sklanialem sie raczej do plazmy, ale... odstrasza mnie dosc duza awaryjnosc, czytajac na forum prawie kazdy ma jakies problemy, a moj stary monitor lcd chodzi jak zyleta. Dlatego teraz znowu jestem blizej LCD. Jest jednak problem bo z tego co wiem strasznie slabo wyglada to na sygnale SD, przeszedlem sie wczoraj po sklepie ze sprzetem RTV i faktycznie nie wygladalo to najlepiej. Moze jestescie w stanie mi cos polecic, z naciskiem na obior na sygnale SD w cenie 3-4 tys. Na forum jest wiele watkow, ale brakuje mi takich, ktore traktuja o dobrze grajacych LCDkach na SD. Bo nie oszukujmy sie telewizja HD w Polsce to melodia przszylosci, narazie mamy problem z cyfrowa:cool:
Wiekszosc ludzi kupujacych nowe panele LCD czy Plazmy robi to bo taka moda i ladnie to wyglada. Potem w domu czesto jest placz, ze wyglada to gorzej niz an starym elemisie:cool:(nie mowie o uzytkownikach forum bo ci sa swiadomi). Tyle ode mnie. Moze mi ktos pomoze.
Pozdawiam
 
Ostatnia edycja:

czachaaa

New member
Spedzilem dzis w sklepach RTV lacznie jakies 5h .. pewnie maja mnie tam juz dosc, a to nie koniec nawiedzania ;)

Po wczesniejszych ogledzinach i watkach na forum bylem juz zdecydowany na LCD ze stajni Sharpa, JVC lub Toshiby. Tak bylo do godziny 15 dnia dzisiejszego, gdy katem oka spostrzeglem gdzies tam z boku niepozornie wygladajacy telewizor Panasonica z zadziwiajaco lepszej jakosci obrazem... Po krotkiej konsternacji (42'', kosztuje 4tys a gra lepiej niz LCD za 7tys...) dostrzeglem napis malym drukiem - telwizor plazmowy ;) No i moj caly swiatopoglad przewrocil sie do gory nogami i w mej glowie znow zapanowal chaos ;)

Wiem tylko jedno ... ze nie kupie LCD :)
 

ciaptak

New member
ano widzisz, bo prawda jest taka, ze plazma gra ladniej. W domu w odpowiednich warunkach moze wygladac to naprawde swietnie. Pewnie przerzucisz sie teraz na na watki o plazmach. Ja mam odwrotny kierunek:).
Zaraz natrafisz na duszki, weze, paski i plamy na telewizorach plazmowych to zapal ci opadnie. Wiekszosc z tam piszacych ma jakies problemy ze swoimi tv...przykra prawda. Jesli mam wydac ciezko zarobione na obczyznie siano to nie na cos co ma sie zje... po kilku miesiacach. Teksty posiadaczy plazm bywaja smieszne, np mam wypalonego dzuszka ale obraz i tak jest swietny:cool: Kpina, nie po to sie wywala duze siano zeby ptem oszukiwac smaego siebie. Z drugiej jednak strony, na forach czesto spotyka sie maniakow. Np przed zakupem laptopa ze dwa lata temu naczytalem sie ze niektore strasznie glosna pracuja i strasznie to przeszkadza. Spedzilem cale tgodnie na szukaniu cichutkiej maszyny bo przeciez taki lans byl na forum. Na koncu wybralem taka, ktora mi odpowiadala parametrami, wykoaniem itp.Wniosek, kazdy kupi to co mu pasuje. Ja staram sie zebrac jak najwiecej info. Wcale nie chce zeby mi ktos powiedzial ten model ma byc i koniec. Dlatego prosze o opinie na temat LCD dobrze grajacych na sygnale z c+ badz innych platform cyfrowych.
 

czachaaa

New member
O duszkach, wezykach i zielonych liniach tez sie juz naczytalem - wciaz czuje sie napalony na plazme ... jutro, w zasadzie to juz dzis, testow ciag dalszy :D

Mi fora sluza jako drogowskaz ktory ma mniej wiecej okreslic, w ktorym kierunku mam sie mniej wiecej poruszac - to czy pojade trasa A, B czy tez moze C zalezy juz od moich wlasnych spostrzezen oraz preferencji :)

Pracuje w handlu, dziedzina rowniez elektorniczna i ziwazana z obrazem, ale dotyczy raczej procesu powstawania, a nie prezentowania.. obrazu statycznego ;) Tak wiec co jak co, ale podejmowac decyzje w/g wlasnych potrzeb potrafie :)

... i wciaz polecam abys przymknal oko na duszki i jeszcze raz zerknal na plazme :) Duszki mozna wyeleminowac lub nie dopuscic do ich powstawania przez odpowiednie "dopieszczanie" telewizora w pierwszym okresie uzytkowania. Wiem ze nie kazdemu chce sie w to bawic, tym bardziej ze ta cala wiedza przekazywana jest na zasadzie plotek i porad kolegi ktoremu kolega kolegi powiedzial ze kolega ... ;)

Musze sie przespac z tymi plazmami, ale biorac pod uwage piatkowe gazetki ktore maja ukazac sie zarowno w Euro-AGD jak i w MM to zaczynam zacierac rece i bez telewizora nie wyjde :) Nie wiem jak w pozostalych czesciach kraju, ale tu u nas na wschodzie szykuja sie ostre wyprzedaze z przecenami na poziomie 1/3 ceny obecnej (4000->2700).. No ale zobaczymy jak z tymi promocjami bedzie :)

Pozdrawiam i sorry za maly offtop ;p
 
Ostatnia edycja:

ciaptak

New member
Masz duzo racji. Forum to tylko drogowskaz, ale wielu ludzi chce zeby inni podjeli za nich decyzje. Czesto prosza o zdanie kikiego (niewatpliwie duza wiedza i doswiadczenie). Po uzyskaniu odpowiedzi maja juz swoj wymarzony model... troszke mnie to smieszy, ale kazdy robi jak uwaza. Czachaaa a nie obawiasz sie o awaryjnosc tych plazm? Jakos na forum LCDkow nie widac tak wiele usterek jak na plazmach... Dla mnie temat zakupu troszeczke odlegly, chyba blizej wakacji moze jak full hd panasa troszke zjedzie z ceny(dokupie wtedy dobry dekoder i playa). Teraz robie takie pierwsze zapoznanie z rynkiem. Chociaz jesli trafi sie okazja to kupie cos zeby kobieta w Polsce miala co ogladac. Mozesz podac mi modele LCD ktorymi byles zainteresowany i do czego chcesz tego uzywac. Pozdrowienia z strasznie nudnej zielonej wyspy:mrgreen:


ps.offtop nam sie zrobil niewaski
 

NATE

New member
Ja myślałam o LCD z początku.... zaczęłam czytać forum rok temu niespełna... wybór padł na JVC g80, czytałam dalej... dowiedziałam się o plazmach - że grają lepiej w SD, to tamto... że im większa przekątna tym lepiej plazma sobie poradzi itp. porównałam ceny - myślę sobie: 42 cale plazma jest duuużo tańsza niż LCD, no i przerzuciłam się na plazmy. Żyłam z przekonaniem że są lepsze od LCD głownie dzięki forum, ale zaczęłam je oglądać w sklepach i to co pokazywały absolutnie mi się nie spodobało. Obraz jest ciemniejszy niż na LCD, a ja wolę jaśniejsze obrazy, cukierkowe kolory też działają na mnie wyjątkowo dobrze ;) 4 miesięczne utrzymywanie się przy plaźmie dzięki forum zweryfikował mój zwrok, i powiedział mi : NIE. Ty masz odwrotnie jak widzę, więc powodzenia - ja do plazmy już nie wracam. Duszki, docierania, wypalające się loga, zostające tła po napisach, prądożerność... to już nawet nie o to chodzi - mój wzrok już wybrał, i nie potwierdził opinii forum co do obrazu na plaźmie. Osobiście mi nie odpowiada, tak więc teraz inaczej podchodzę do sprawy kupna TV - a forum traktuję jako wskazówkę, co jest dobre, na co warto popatrzeć... a wybrać muszę sama naocznie. Skoro więc uważasz, że ta plasma świeci dla Ciebie pięknie, lepiej niż wszystko - nad czym tu się zatanawiać? To ty będziesz ją oglądał
 

czachaaa

New member
@ciaptak
Wiesz, nie mysle o tym ze cos ma sie mi psuc, ze jest bardziej awaryjne itp. I tak za 5-6lat bedzie trzeba zmienic telewizor ze wzgledu na jakies tam nowe standardy. Ktorym okiem bym nie patrzyl obraz z plazmy po podlaczeniu do kablowki jest po prostu ladniejszy - tak przynajmniej wyszlo mi wczoraj. Zobaczymy jak bedzie dzisiaj :)

Z modeli LCD ktore bralem pod uwage:
Toshiba R3500
Toshiba Z3030
Sharp RD2E
Sharp x20
JVC P80

Niestety Z3030 jak i JVC P80 przy 42 calach przekraczaja cene 5tys zl, a to bariera ktorej z kolei ja nie chce przekroczyc. Gdybym decydowal sie na LCD zapewne skonczylo by sie na 37'' co tez nie do konca mnie satysfakcjonuje. Bo to ze chce wydac 4.5-5tys nie znaczy przeciez ze nie moge mniej :)


@NATE
Z podjeciem ostatecznej decyzji czekam do piatkowych gazetek w MM i EuroAGD. Tak jak juz pisalem, dla mnie liczy sie rowniez cena/jakosc. Pokatuje dzis te plazmy i LCD'ki, zobaczymy jak mi sie beda podobaly po zarwanej nocce :) Nie twierdze ze plazmy sa idealne - nie istnieje cos takiego.. a ze krową tez nie jestem, wiec licze sie z tym, ze moje poglady zawsze moga ulec zmianie i moze znow bede myslal o LCD :) Ktoz to moze wiedziec.. ;)
 

NATE

New member
Powodzenia, bo sama żyję z tą ciągłą rozterką co wybrać i wiem jakie to jest złe dla organizmu.... podniesione ciśnienie ;) ciągłe zastanawianie się ;) to niezdrowe. Muszę coś kupić :)
 

ciaptak

New member
@czachaaa
Wszystko fajnie, tylko na formu jakos malo ludzi co maja plazme po 5-6 lat. Raczej zmienianiaja telewizor po dwoch latach max. A wiesz czemu? Bo kilka lat temu na takie telewizory bylo stac ludzi tylko bogatych... i taka jest prawda. Teraz z roznych powodow duzo wiecej ludzi jest stac na LCD/Plazme. Z tym, ze ja nie zaliczam siebie do tych bogatych, a moje pieniazki chcialbym ulokowac jak najlepiej i nie pluc sobie w brode za jakis czas. W moim wypadku wymiana TV po 3 latach bylaby porazka...
Dzieki za podanie tych modeli. W miare jak bede miec czas oblukam je. sobie
@Nate
Jestem blizej twojej opini, ale.... ogladalas plazme w zaciszu domowym? Wieczorkiem jakis film do poduchy? Jesli nie to ci podpowiem, ze to jest prawdziwa uczta dla oczu. LCD sie swieci jak "psu jajca". Mnie to lekko kuje, nawe przy wlaczonym swietle. Jak juz wielu pisalo na tym forum. Wybor TV to sztuka kompromisu. Swoja roga paranoja, ze w XXIw. mamy takie problemy... Przeciez mielismy sie poruszac latajacymy samochodami:cool:heehe
 

NATE

New member
Wierze Ci na słowo - że świeci w nocy jak jarzeniówa ;) ale mi właśnie taki typ obrazu odpowiada, niektóre LCD mają funkcje ściemniania (sharp - OPC), więc nie ma drogi bez wyjścia. Mnie osobiście jednak obraz na plaźmie nie przekonał... idę w LCD, i to taki na którym obraz MNIE urzeknie, a nie większość :) Tego mnie nauczyło to forum ;)
 

ciaptak

New member
NATE napisał:
Mnie osobiście jednak obraz na plaźmie nie przekonał... idę w LCD, i to taki na którym obraz MNIE urzeknie, a nie większość :)

I tego ci szczerze zycze. Jak juz cos kupisz, to skrobnij pare slow w tym watku...

Ps. Z jakiego zrodla bedziesz glownie korzystac?
 

NATE

New member
no napewno napiszę...

źródło? hmm... tv ma być do wszystkiego. Więc pewnie w czymś będzie lepszy - w czymś gorszy. 33% kablówka lub N'ka (jak cena będzie wysoka za UPC w moim mieście pójdę w N), 33% DVD, 33% konsola w przyszłości.
 

duken

New member
ciaptak napisał:
Moze jestescie w stanie mi cos polecic, z naciskiem na obior na sygnale SD w cenie 3-4 tys.
Pozdawiam

Troche powtórze po innych wybór tylko według twojej subiektywnej oceny, a nie powtarzając po fachowcach to wedłu mnie dobrym wyborem jest SONY KDL 40 S 3010 (3000)
- uważam że obraz jest ok
- cena w twoich granicach
- itp..
 

czachaaa

New member
Jezdzilem do sklepu jeszcze raz, tym razem zabralem ze soba postronna pare oczu aby opisala co widzi ... bo ja moze za bardzo marudze lub mam mroczki przed oczami ;)

Wraz ze sprzedawca postawilismy obok siebie plazme Panasonicac TH-42PV70P ktora jest "jedynie" HD-ready, oraz LCD Sharp LC-42X20E z FullHD i takie tam inne szmery bajery :)

Wpierw obraz poszedl z "n", kanal jakis tam nadawany w HD. Oba pieknie zagraly i ciezko bylo dostrzec jakies kolosalne roznice. Kolorystyka bardziej podobala nam sie z plazmy (oba odbiorniki zresetowane do ustawien fabrycznych), ale to dosc subiektywne odczucie. Na LCD mniej subtelne czarnosci oraz brak ... bieli. Zauwazylem ze dotyczy to przede wszystkim tego modelu Sharpa.. inne Samsungi, Sony itp maja biel, co prawda mocno przepalona, ale jednak ja maja. Sharp zdaje sie byc nieco bardziej mdly, ale mysle ze przy wieczornym ogladaniu filmow staje sie to bardziej zaleta niz wada w porownaniu do konkurencji. Ogolnie Sharp wyroznial sie jakoscia z pozostalych LCD w podobnej cenie.

Z tego co zauwazylem calkiem ladnie radzily sobie LCD Toshiby, ale nie bylo dzis juz czasu na dostawianie i bawienie sie z 3cim telewizorem. Modelu teraz sobie nie przypomne niestety.



Pozniej przelaczylismy sie na zwykla antene i zaczelismy porownywac TVP1, Polsat, TVN i EuroSport. W tym tescie LCD polegl, pomimo ze caly czas nad nim jeszcze dumalem. O ile statyczne sceny sa do zaakceptowania (gdyby nie stala obok plazma :p ), o tyle mecz siatkowki ktory wlasnie lecial na EuroSport byl po prostu kiepskiej jakosci.. a na Panasonicu nie. Nawet zamienialismy wtyczki, bo to moze wina kabla - nie.. to roznica pomiedzy LCD a plazma.



Czekam na piatkowe gazetki z wyprzedaza i po pracy wyruszam na zakupy :) Sprzedawca poinformowal mnie, ze PV700 bedzie mial w piatek za 4599 co uwazam za b. dobra cene jak na lokalny rynek :) Jesli do tego czasu nic mi sie nie odwidzi, to kupuje wlasnie ta plazme.. :)



Oddzielna kwestia jest chec, a raczej niechec sprzedawcow do prezentacji sprzetu. Przede wszystkim duzy minus dla EuroAGD. Nawet nie chcialo im sie przepinac sygnalu, a co dopiero przenosic telewizorow. Chciali niemal ze pisemnego potwierdzenia ze kupie ktorys z prezentowanych telewizorow, bo inaczej nie chce im sie ich przenosic - szok w trampkach. Co innego w sklepie sieci ELDom. Moze mniejszy wybor sprzetu, ale mieli akurat to co mnie interesowalo. Wystarczylo jedno pytanie, czy mozena je ustawic obok siebie... i za chwile mozna bylo porownywac. Widac komu bardziej zalezy aby cos sprzedac :)
 

ciaptak

New member
czachaaa a mozesz mi powiedziec czemu nie PV70? Przeciez to prawie to samo... a zawsze pare stowek w kieszeni albo dolozyc jeszcze pare zeta i kupoc full hd PY70.
 

czachaaa

New member
Nie bede zamawial przez net bo mam ochote kupic sprzet na raty i przed zabraniem go do domu dokladie obejzec. Pierwotnie mial byc PV70, ale PV700 ma byc praktycznie w tej samej cenie co PV70 - mysle ze w takim wypadku lepiej wybrac model z lepsza powloka antyrefleksyjna.
 

NATE

New member
@czachaaa

dokładnie, wczoraj tak samo testowałyśmy w dwójkę z przyjaciółką Sharpa X20E, i potwierdzić tylko mogę to co Ty zaobserwowałeś. Porównywałam w MediaMarkt z pilotem w ręku do różnych telewizorów - najbardziej do Samsunga 46" serii F (ale M świecą podobnie) i tam był wyraźny, jasny biały - a przy Sharpie ten biały kolor w konfrontacji z Samsungiem wypadał szarzo bardziej. Koleżanka też to potwierdzała.

Dobry biały kolor udało się uzyskać na 42" Sharpie RD2E (HD ready) - nie potrzeba więcej, najlepszy miały Samsungi F i M, a potem dopiero nowy Sharp X20E Full HD.

Te samsungi bardzo mi się podobają, mają bardzo intensywne barwy - moze niejeden powie, ze zbyt mocne - obrazy na nich wygladają jak zdjęcia po retuszu z podciągniętymi kolorami, mnie jednak się podobają. No i na nich czarny jest czarny jak smoła a biały - biały jak śnieg. Szkoda, że są 40" bo mnie najbardziej ciągnie 42"... ale bardzo mnie do nich ciągnie, i nie wiem czasem czy właśnie nie kupię samsunga.
 
Ostatnia edycja:
Do góry