Kupno odtwarzacza sieciowego - dobre wsparcie, obsługa DTS-MA, max 400zł

legómina

Member
Witajcie,

temat pojawia się dość często na forum, mnie jednak najbardziej interesują dwie rzeczy. Który z odtwarzaczy sieciowych ma dobre wsparcie producenta oraz odtworzy DTS MA, DTS HR (czyli minimum Realtek 1073 DD+, 1283DD). Odtwarzacz ma starczyć mi na dłuuuugo dlatego liczy się dla mnie dobre wsparcie producenta. Chcę też, aby za jakiś czas nie okazało się, że odtwarzacz nie będzie potrafił zdekodować materiału DTS-MA, w którym zaczną się pojawiać filmy.

Zwróciłem uwagę na Arivę 210 - duży plus za możliwość montażu dysku, ale kompletnie nie wiem jak ze wsparciem - czy do tego wychodzą jakieś uaktualnienia? Czy sprzęt obsługuje mkv ze skompresowanymi nagłówkami?
Kolejnym sprzętem jest Hyundiai L110 - duży plus za pasywne chłodzenie. Wiem, że obsługa mkv ze skompresowanymi nagłówkami jest, jest także DTS we wszystkich formatach, ale nie wiem jak ze wsparciem - warto się pchać w ten sprzęt?

No i na koniec bardzo popularne i tanie Ariva 110, Asus o!play, Patriot Box Office. Z tego co widzę to mają "tylko" 1073DD, więc nie wiem jak będzie z tym DTS-MA (czy to sprawa sprzętowa czy softwareowa?). Wsparcie jednak jest.

Co wy na to? W co warto zainwestować żeby na wiele lat mieć spokój? Sprzęt będzie podłączony do TV, żadnego kina domowego nie mam... Nie interesuje mnie droższy sprzęt, bo po prostu nie mam tyle kasy...

pozdrawiam
 

radoskur

New member
Witajcie,

temat pojawia się dość często na forum, mnie jednak najbardziej interesują dwie rzeczy. Który z odtwarzaczy sieciowych ma dobre wsparcie producenta oraz odtworzy DTS MA, DTS HR (czyli minimum Realtek 1073 DD+, 1283DD). Odtwarzacz ma starczyć mi na dłuuuugo dlatego liczy się dla mnie dobre wsparcie producenta. Chcę też, aby za jakiś czas nie okazało się, że odtwarzacz nie będzie potrafił zdekodować materiału DTS-MA, w którym zaczną się pojawiać filmy.

Zwróciłem uwagę na Arivę 210 - duży plus za możliwość montażu dysku, ale kompletnie nie wiem jak ze wsparciem - czy do tego wychodzą jakieś uaktualnienia? Czy sprzęt obsługuje mkv ze skompresowanymi nagłówkami?
Kolejnym sprzętem jest Hyundiai L110 - duży plus za pasywne chłodzenie. Wiem, że obsługa mkv ze skompresowanymi nagłówkami jest, jest także DTS we wszystkich formatach, ale nie wiem jak ze wsparciem - warto się pchać w ten sprzęt?

No i na koniec bardzo popularne i tanie Ariva 110, Asus o!play, Patriot Box Office. Z tego co widzę to mają "tylko" 1073DD, więc nie wiem jak będzie z tym DTS-MA (czy to sprawa sprzętowa czy softwareowa?). Wsparcie jednak jest.

Co wy na to? W co warto zainwestować żeby na wiele lat mieć spokój? Sprzęt będzie podłączony do TV, żadnego kina domowego nie mam... Nie interesuje mnie droższy sprzęt, bo po prostu nie mam tyle kasy...

pozdrawiam

Takie rzeczy tylko w ERZE :hihi:

Tak na poważnie DTS-MA a nie masz kina domowego? To i tak każdy odtwarzacz ma funkcję downmixu do stereo więc tak naprawdę jeden grzyb co wybierzesz. Kwestia sprzętowa to jedno a programowa to drugie. Przykład WD TV Live - procek Sigma - bez problemu by sobie poradził z Passthrough 7.1 ale tego nie robi ponieważ WD nie uiściło odpowiednich opłat licencyjnych - natomiast bez problemów taki dźwięk zamieni w zwykły DTS 5.1 lub Stereo na TV.

Jeżeli szukasz czegoś co w przyszłości zapewni Ci przesłanie dźwięku 7.1 na kino domowe to obawiam się że 400zł Ci nie starczy. Owszem jest IcyBox MP3011HW ale nie obsługuje obrazu 1080p24 - a to jest bardziej istotne. Najtańszym (chyba) rozwiązaniem jest Xtreamer Sidewinder lub Popcorn A-200, które bez problemu pociągną dźwięk 7.1 na kino domowe jednocześnie dając obraz 1080p24. Jeżeli nie masz zamiaru kupować kina to kup sobie WD TV Live - ma bardzo dobre wsparcie programowe i powinieneś się w 400zł zmieścić (oczywiście cena bez dysku)
 

legómina

Member
Może w takim razie coś mylę... Pisząc o obsłudze DTS-MA miałem na myśli możliwość zdekodowania strumienia i wypuszczenia poprzez HDMI na telewizor. Do odtwarzacza nie będzie podłączane żadne kino domowe więc opcja passthrough w ogóle mnie nie interesuje. Nie chcę po prostu za jakiś czas zostać z filmami bez dźwięku, bo urządzenie nie będzie potrafiło zdekodować sygnału i wypuścić przez HDMI.

Opcja 1080p24 jest dla mnie rzeczywiście bardzo istotna. Chodzi mi o taki odtwarzacz, który wystarczy mi na długie lata i nie zostanę za rok z ręką w nocniku nie mogąc oglądać nowych mkv.

WD Live (ani nic na Sigmie) nie brałem pod uwagę. Cena daje radę ale czy nie przejadę się na tym urządzeniu?
 

pro_fill

New member
Bez reklam
Kolejnym sprzętem jest Hyundiai L110 - duży plus za pasywne chłodzenie. Wiem, że obsługa mkv ze skompresowanymi nagłówkami jest, jest także DTS we wszystkich formatach, ale nie wiem jak ze wsparciem - warto się pchać w ten sprzęt?
zerknij na stronę poświęconą odtwarzaczom tego producenta, aby samemu ocenić rozwój kolejnych wersji oprogramowania i z jaką częstotliwością pojawiają się nowe wersje.
HYUNDAI MBOX PL - Wsparcie
 

legómina

Member
Ciężko mi ocenić czy się rozwija i jak długo będzie... Nie widziałem nigdzie w sieci forum użytkowników co wg. mnie jest niepokojące - jak producent przestanie wydawać soft to nikt nie zaprotestuje :)

A czy ten WD dobrze sobie radzi z filmami o dużych przepływnościach? Lepiej niż coś oparte o czip Realteka?

Tak dopytuję żeby mieć pewność, że dobrze wybiorę. Kiedyś zakupiłem odtwarzacz Cyberhome (takie DVD z możliwością odtwarzania Divx) co było błędem, bo krótko po zakupie przestały wychodzić uaktualnienia, a odtwarzacz wiecznie się wieszał.
 
Ostatnia edycja:

pro_fill

New member
Bez reklam
Ciężko mi ocenić czy się rozwija i jak długo będzie... Nie widziałem nigdzie w sieci forum użytkowników co wg. mnie jest niepokojące - jak producent przestanie wydawać soft to nikt nie zaprotestuje :)
- bo zajrzałeś na inne forum, na stronie hyundai'a masz podany link do oficjalnego forum poświęconemu ich [m.in.] produktom
- żadna firma nie zagwarantuje ci aktualizacji softów, padnie decyzja o produkcji nowszego, lepszego i to on będzie ich głównym produktem, celem zwiększenia sprzedaży może zdarzyć się, że zaczną wspierać nowszy sprzęt - tak jest w każdej branży, a znając życie prędzej wymienisz sprzęt, niż zaprzestaną wydawania aktualizacji sprzętu.
 

radoskur

New member
A czy ten WD dobrze sobie radzi z filmami o dużych przepływnościach? Lepiej niż coś oparte o czip Realteka?

95% filmów HD w necie jest na mkv- jakość nie odbiega zrzutom z Blu-ray'a a wielkość przynajmniej połowę mniejsza. Największy bitrate jaki miałem w pliku mkv miał niecałe 30mb/s wraz z dźwiękiem DTS-HD MA - i bez problemu WD TV Live sobie z tym filmem poradził. Nowe softy także pozwalają na odtwarzanie plików z skompresowanymi nagłówkami. Bez problemów DTS oraz DD downmixuje do stereo po HDMI - myślę że Hyundai i inne odtwarzacze z w miarę dobrym wsparciem będą sobie radzić z tym o czym tutaj piszemy.

Schody tak naprawdę się zaczynają gdy ktoś szuka obsługi Blu-Ray iso czy nawe z menu java itp, passthrough dźwięku 7.1 czy dołączanie zewnętrznych czytników Blu-Ray itp. Jak wspominałeś nie potrzebujesz tych funkcji więc wybierz to co popularne. Popularność = dostępność i rozwój oprogramowania.
 

legómina

Member
95% filmów HD w necie jest na mkv- jakość nie odbiega zrzutom z Blu-ray'a a wielkość przynajmniej połowę mniejsza. Największy bitrate jaki miałem w pliku mkv miał niecałe 30mb/s wraz z dźwiękiem DTS-HD MA - i bez problemu WD TV Live sobie z tym filmem poradził. Nowe softy także pozwalają na odtwarzanie plików z skompresowanymi nagłówkami. Bez problemów DTS oraz DD downmixuje do stereo po HDMI - myślę że Hyundai i inne odtwarzacze z w miarę dobrym wsparciem będą sobie radzić z tym o czym tutaj piszemy.

Schody tak naprawdę się zaczynają gdy ktoś szuka obsługi Blu-Ray iso czy nawe z menu java itp, passthrough dźwięku 7.1 czy dołączanie zewnętrznych czytników Blu-Ray itp. Jak wspominałeś nie potrzebujesz tych funkcji więc wybierz to co popularne. Popularność = dostępność i rozwój oprogramowania.

Masz rację, nie potrzebuję obsługi dźwięku 7.1 czy iso BluRay.
Powiedz mi jeszcze czy WD live odtwarza mkv z makroblokami high@5.1 (takie coraz częściej się pojawiają) i czy istnieje polskie forum tego odtwarzacza?

Widziałem GUI WD i bardzo mi ono odpowiada, więc jeśli z obsługą nowych rzeczy nie będzie problemu to pewnie się na niego zdecyduję :)
 

radoskur

New member
Podaj mi jaki to film to sprawdzę i dam znać. Oglądam średnio 15-20 filmów miesięcznie (ostatnio expendables, shrek forever, step up 3, easy a, inception, resident evil aftelife, salt, sorcerer's apprentice, the switch, the town, the other guys, wallstreet money never sleeps) wszystko co wymieniłem 1080p24 na WD TV Live i poszło bez problemów
 

legómina

Member
Cześć,

tak na szybko w sieci znalazłem Resident Evil Extinction [BDRip-720p-Mkv-Ita-Eng/Ac3]. Zamieszczam Info Hash: 2920697E4F4C3E4032E42ABFA2BD5D47DAFF0337 z którego można wygenerować magnet link do pobrania filmu.
 

pro_fill

New member
Bez reklam
nie obraź się, ale stawiasz wielce wyszukane warunki, a zadajesz dziwne pytania.
w specyfikacji twojego WD Live masz wyszczególnione jakie pliki czyta i w jakiej rozdzielczości [1080p], a pytasz, czy odpali film w mniejszej rozdzielczości [720p].
 

legómina

Member
Pytam czy odpali w profilu high@5.1. Jeśli film w 720p z tym profilem nie pójdzie to wszystko będzie jasne - na 1080p też nie pójdzie.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
czy WD live odtwarza mkv z makroblokami high@5.1

Sprawa ciężka. Teoretycznie wg. specyfikacji procesorów do 16 referencyjnych ramek. To się sprawdza w przypadku RTD1073+, nie wiem jak z poprzednimi generacjami, bo nie ćwiczyłem takich plików. Na szczęście zdecydowana większość to nadal 4.1 i... wystarczy.
 

Soryu

New member
Bez reklam
Masz rację, nie potrzebuję obsługi dźwięku 7.1 czy iso BluRay.
Powiedz mi jeszcze czy WD live odtwarza mkv z makroblokami high@5.1 (takie coraz częściej się pojawiają) i czy istnieje polskie forum tego odtwarzacza?

Widziałem GUI WD i bardzo mi ono odpowiada, więc jeśli z obsługą nowych rzeczy nie będzie problemu to pewnie się na niego zdecyduję :)

Teoretycznie (wg specyfikacji) chyba żaden plejerek nie obsługuje HP@L5.1, praktycznie w większości przypadków nie mają z tym problemu.
Co do DTS-MA to i tak pirackie .mkv mają zwykle DTS core, co najwyżej DTS-ES, więc "konieczność" obsługi DTS-MA możesz sobie darować - wystarczy DTS downmix.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
Witam, podpinając się pod temat proszę o opinie i poradę ()
tak jak autor wątku zamierzam kupić sobie player który sraczy mi na dłuższy czas, sprawa nie jest łatwa bo im więcej się czyta tym większy mętlik powstaje, a przeczytałem na forum już wszystko co związane z interesującymi mnie playerami

moje typy to
Asus O!Play HD2
Mede8er MED500X
IcyBox MP3011HW

na pewno ma czytać większość formatów video jak i obrazy płyt dvd i blu-ray, MKV, itp, wspierać dźwięk HD Audio (podłączenie pod amplituner po hdmi), jak również należyta pomoc techniczną i pracować z dyskiem 2TB, obraz 1080p24 i posiadać w miarę nowy procesor realteka (pisze niechlujnie dlatego iż mało się interesowałem do tej pory nowościami i nie wiem co za technika w takich odtwarzaczach siedzi i co jest warte uwagi)


ogólnie jestem nastawiony na długie użytkowanie sprzętu i nie lubię zmieniać, więc chciałbym go wykorzystać przez parę lat.

Proszę o wasza opinię, którym z tych trzech odtwarzaczy warto się zainteresować, moje typy są takie jak przedstawiłem (w tej kolejności)

dziękuję
 

pkomp

New member
Soryu DTS MA i DD True HD zawsze mają CORE - to podstawa w tych dwóch formatach

co do jakości mkv - pewnie że odbiega od BD bo jest rekompresowane to co się w nim znajduje(pamiętać należy że materiał na BD już jest skompresowany(video)
 

Soryu

New member
Bez reklam
Soryu DTS MA i DD True HD zawsze mają CORE - to podstawa w tych dwóch formatach

co do jakości mkv - pewnie że odbiega od BD bo jest rekompresowane to co się w nim znajduje(pamiętać należy że materiał na BD już jest skompresowany(video)


oczywista, tylko ze skoro autor watka chce dzwiek puszczac na tv, wiec moze sobie darowac mozliwosci plejerka co do obslugi dts-ma czy truehd, bo i tak skorzysta tylko z downmixu.
btw wydaje mi sie, ze truehd nie ma core a osobna sciezke ac3.
 
Do góry