Kupno Nowego TV 46-50'' cena do 5-6 tys

Moirte

New member
Witam
przymierzam się do zmiany TV Plazmy Panasonic 37'' z przed 5 lat na nowy większy i zastanawiam się co wybrać. Raczej skłaniam się ku Plazmie Panasonica bo z obecnej jestem bardzo zadowolony ale może technika poszła do przodu i coś z Leda?

odległość oglądania - 3,5-4,5 m
oglądam głównie wieczorem
pokój dość jasny (słońce tylko rano) ale są rolety
źródło sygnału dekoder NC+ lub PS3
głownie film trochę sportu od czasu do czasu gra - bardzo rzadko.
kąty widzenia ważne bo będę patrzał czasem z kuchni (aneks kuchenny)
smart Tv nie koniecznie
DLNA Tak
3D nie ma znaczenia
Internet w TV moze być ale nie zależy mi
TV będzie stał
Cenię sobie ładny naturalny obraz, nie lubię smużenia itp

Cena coś około do 5000 chyba ze warto ciut dołożyć. Może być taniej.

Jeśli ktoś może mi coś doradzić to będę wdzięczny. Raczej Jakiś Panasonic tylko czy są aż takie różnicę miedzy modelami za 3-4 a tymi droższymi w jakość obrazu czy różnica wynika z dodatków??
 
Ostatnia edycja:

sturek

New member
Przy tej kwocie i wymaganiach idealnie wpisujesz się w 55ST60. Warto wsiąść 55" jeśli będziesz oglądał z 3,5m i więcej. Mam i polecam, choć nie korzystam z gier. Dlna działa.
 

Moirte

New member
dzięki muszę to rozważyć ale nie wiem czy na taki duży TV żona się da przekonać.
A czy seria ST czy możę coś wyżej. Pytanie czy warto?
 

jarod12

New member
Kupiłem niedawno Samsunga 51f8500, w testach wypada podobnie jak vt60, czerń ma podobno nieznacznie gorszą ale wypada lepiej pod innymi względami (np jasność czy smart). cała reszta to już subiektywne odczucia, więc warto wziąć go pod uwagę jako alternatywa panasów, szczególnie że podobno jeszcze jest ich dużo na rynku i nie trzeba brac z wystawy. :)
 

Moirte

New member
nie no z wystawy to ja nie chcę. A co Panasoniców już nie ma nowych??

Dzięki za sugestię muszę poczytać o tym telewizorku
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele Panasonica są dostępne od ręki. Napisz na Pw dostaniesz info.
Rzeczywiście 55st60 powinien być najlepszy do tych warunków.
 

Moirte

New member
Panowie czy macie gdzieś zestawieni (albo może mi ktoś wyjaśnić) jaka jest różnica między seriami ST GT VT. W cenie widzę. W porównywarkach także widze ale chodzi mi o praktyczną różnicę. Bo w cenie jest zasadnicza i pytanie czy warto dopłacać.
 

Moirte

New member
te to już przestudiowałem :), dziękuję(zacząłem od czytania i studiowania tabelek) .
Ale chodziło mi o odczucia praktyczne czy faktycznie widać aż taką różnicę w obrazie na tych TV. Bo różnica w cenie jest znaczna. W zasadzie ograniczyłem już wybór do ST a GT.
W sklepie to g.. widać.
Rozumiem różnicę w funkcjach i dodatkach
Ale to czy ma jakiś filtr czy niema, to pytanie na ile dany filtr wpływa na obraz, na tyle że to jest zauważalne czy bardziej marketing i nabijanie kasy :)
Wiem i rozumiem input lag itp.
I jeszcze jedno czemu GT na różnicę aż 75 W w poborze mocy? Skąd taki skok?
 
Ostatnia edycja:

Moirte

New member
Mam jeszcze jedno pytanie czy przy odległości około 3,5-4 m obraz z NC+ wygląda dobrze na 50"? Bo ze z BR to wiadomo że tak.
Ma ktoś może dekoder NC+ i może powiedzieć jak z obrazem z TVN, TVP, Canal+ itp.
Dziękuję
 

prezy

New member
Bez reklam
Obraz będzie ok. Jednak w dużym stopniu zależy od programu który oglądasz.
Np. TVN nawet sd wypada super, natomiast TVPInfo czy nawet TVP 2HD może rozczarować. Wszystko zależy od parametrów nadawania i materiału jaki serwuje dana stacja. Jeżeli jesteś prawdziwym koneserem obrazu to zawsze będzie jakiś niedosyt. Obecnie chyba wszyscy jesteśmy zgodni, że jakość platform sat pozostawia wiele do życzenia i głownie chodzi o bicie "marketingowej piany" :)
 

Moirte

New member
Dzięki. Właśnie sie wacham czy może nie kupić 42 cali. Będzie lepiej na Tv ale gorzej na filmie i ps3. Koneserem nie jestem. Ale widzę rożnice jak patrze na lcd a plazme. Obecnie mam plazme 37x10 i jestem zadowolony. Ale przydało by sie coś trochę wiekszego, myślałem o 46" ale nie ma wiec 42 lub 50 zostaje
 

Moirte

New member
Studiując ostatnio temat trochę lepszy jest GT ale też znacznie droższy.
W jakości obrazu przy filmach z BR pewnie nie będzie widać różnicy. Podstawowa różnica to ponoć Input lag i kilka funkcji. Ale nie widziałem ich obk siebie. W sklepach w weekend znalazłem tylko ST i VT.
 

Moirte

New member
ok 50GT60 zamówiony. Mam nadzieje że bede zadowolony i TV będzie okej oglądałem go dziś na żywo i jak na sklep było fajnie więc w domu powinno być tylko lepiej. Dzięki za zainteresowanie
 
Do góry