Kupno nowego PS3 - jakies uwagi ?

Zielone Kiwi

New member
Przymierzam sie do kupna nowego PS3. Nie sledze rynku konsol wiec mam pytanie, czy jest jakas konfiguracja lepsza od innych, czy jest jakas wersja ktorej nalezy unikac itd.
 

cyber78

Member
Bez reklam
Najnowszy model Slima ma oznaczenie CECH-25xx - gdzie xx to kod regionu i dla Europy ma wartość 04.
Ten model oferowany jest z dyskami: A=160GB B=320GB i prockami w rozmiarze 45/40 nm Cell/SRX.
 

Zielone Kiwi

New member
na razie schowany w komorce, przysypany weglem i trocinami bo to na prezent pod choinke. Tam w srodku jest kabel do tc typu scart? Bo mam na razie stary telewizor, hdmi nie potrzebuje jeszcze.
 

Zielone Kiwi

New member
telewizor jakis lepsiejszy też jest w planie, tyle że na razie po prostu nie mam czasu go kupić, więc pocekam do stycznia. Gdzieś tu nawet wstawułem topic chyba o tym jaki model wybrać. Ma mieć wszystko :)
 

Zielone Kiwi

New member
Razem z konsolą było grand turismo i jakaś lotnicza strzelanka chyba hawk. Jakie gierki polecacie? Odpadają jakiekolwiek wymagające wysiłku intelektualnego :) Mogą byś platformówki lub wyścigówki. Widziałem kiedyś w jakimś sklepie coś w rodzaju quada jadącego po różnych skalistych torach, skaczącego po różnych katapultach i wybiciach - podobało mi się to, znacie nazwę?
Słyszałem że idzie na ps3 odpalać piraty, ktoś próbował? Da się to zrobić?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Najnowszy model Slima ma oznaczenie CECH-25xx - gdzie xx to kod regionu i dla Europy ma wartość 04.
Ten model oferowany jest z dyskami: A=160GB B=320GB i prockami w rozmiarze 45/40 nm Cell/SRX.
Cyber orientujesz się może jaka jest różnica między CECH-2104x a CECH-2504x poza różnicami w wielkości dysków twardych?

Z tej tabelki można by było wnioskować, że to to samo:
PlayStation 3 hardware - Wikipedia, the free encyclopedia

Dziękuję i pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Gdzieś widziałem tabelkę, w której jeszcze o kilka W różniło się zużycie prądu między 2104 a 2504 i to mi dało do myślenia.

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Słyszałem taką slimkę ostatnio i było cichutko, ale może faktycznie zdarzają się takie egzemplarze.

Pozdrawiam,
 

mg30906

New member
ja miałem fata , według mnie w slimie głośniej chodzi napęd przy czytaniu płyty , reszta tak samo
a jeszcze jedno jak zgaszę konsolę to słyszę różne trzaski jakby plastik pękał :) w facie chyba tego nie było
pzdr
 

Marszałek

New member
ja miałem fata , według mnie w slimie głośniej chodzi napęd przy czytaniu płyty , reszta tak samo
a jeszcze jedno jak zgaszę konsolę to słyszę różne trzaski jakby plastik pękał :) w facie chyba tego nie było
pzdr

Bo "FAT" był lepiej wykonaną konsolą niż "SLIM". Stare konstrukcję miały obudowę z lepszego plastiku, który po rozebraniu okazywał się kilkuwarstwowym jakby laminatem, przez co nie nic nie skrzypiało ani nie trzaskało. Obecnie, z relacji wielu osób, wynika że plastik obudowy w "SLIM" trzeszczy po wyłączeniu rozgrzanej konsoli, a napęd jakby trochę bardziej daje po uszach jak wczytuje płyty Bluray. Żeby zjechać z ceną PS3 do 299$ ewidentnie pojechali po kosztach materiałów i nowszy SLIM jest po prostu nawet brzydszy niż "FAT". Obudowa trzeszczy, bo plastik jest słaby, taki jakby bardziej "zabawkowy", zupełnie jak w starych Xbox'ach 360, gdzie też lubił się odkształcać.

A co do różnic najnowszych modeli PS3 SLIM, to również coś mi się obiło po uszach że mieli tam wsadzić trochę mniej prądożernego CELL'a, nawet kartę lepszą WIFI już w standardzie "N" w którejś z najnowszych rewizji po ostatnich targach E3. Nie jestem jednak co do tego pewien, więc proszę się nie sugerować przy zakupie i samemu sprawdzić.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Niniejszym dementuję plotki o WiFi N w konsoli slim.

Kwestia wyglądu jest zawsze kwestią gustu, mi się FAT nigdy nie podobał taki fortepianowy, palcujący i syfiaty; zaś SLIM to jest to jak to miało od początku wyglądać.

Pozdrawiam,
 
Do góry