Kupno LED'a - powyżej 50" i do 3500

ogoorek

New member
Cześć, w związku z tym, że obecna plazma Samsunga PS51E6500 zaczyna umierać (po raz 2 matryca siadła i ma coraz więcej pionowych pasów na ekranie), zaczynam zastanawiać się nad zmianą TV.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 40 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5 - 3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost, czasem z boku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Raczej stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z prawej strony są okna od południowej strony
7. Jaki masz obecnie telewizor? Plazma Samsunga PS51E6500
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Nie psującą się matrycę :) A na serio - nie jest mi potrzebne 3D absolutnie, może mieć Smart TV, musi mieć 3 wyjścia HDMI i USB do zewnętrznego dysku
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? NC+ oraz Xbox360
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Xbox360
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? ~4-6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Chyba matową? Ale nie ma to aż tak wielkiego znaczenia.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmowe i przyrodnicze. Sporadycznie sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Tylko youtube i to nie często
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Xbox360 - nie za często
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 50/50
17. Preferencje co do wielkości? Minimum 51 cali ale zdecydowanie wolałbym co najmniej 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Dotychczas nic - może czerń? Jeśli miałbym czegoś szukać?
19. Preferencje co do marki? Chyba nie chcę mieć nic wspólnego z Samsungiem
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? 3D nie jest potrzebne.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Preferuję okolice 3000 ale jeśli musiałbym dopłacić te 300-500zł - to ok
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Nie.

Szukałem czegoś z LEDów, bo do tej pory miałem 2 plazmy i parametry cenowe jak i techniczne mają takie TV:
- Philips 55PFK6559/12
- LG 55LB650V
- Philips 55PFH6309/88
- LG LED 55LB630V

Co innego jeszcze proponujecie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Za niewielką dopłatą Panasonic 55as650 na matrycy 100 Hz.
Samsung 55h6200
Philips 55pfs7109
 

ogoorek

New member
Dzięki za sugestie. Dziś zobaczyłem, że w Saturnie jest ten model w świetnej cenie: 2500zł
PHILIPS 55PFH6109/88
Co Wy na to? Piszę o Saturnie, bo myślę o ratach u nich 0%.
Oraz mają na stanie takie:
PANASONIC TX-55ASM651E
LG 55LB700V
SONY KDL-55W805B

Czy patrzyć się na te modele czy w ogóle sobie darować?

Jeszcze jedno pytanie - czy wiecie może czy telewizory inne niż Samsung będą mogły się połączyć bezprzewodowo z soundbarem (Samsunga)? Teraz mam to na zasadzie SoundShare i fajnie, gdyby inne TV też miały bluetooth i taką możliwość bezprzewodowego połączenia
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja dlatego sugerowałem modele z matrycą natywną 100Hz.
Wjechały jeszcze modele extra Panasonica 55AS650.
 
Do góry