Kupno Lcd Samsung czy Sharp?

emivo

Member
Witam!
Czytam od jakiegoś czasu rózne fora i opinie na temat tv lcd i już całkiem zgłupiałem...Chcę kupic tv 32' do sypialni, wybrałem model Sharp 32 DH 65E ale dziś zwrócił moją uwagę Samsung LE-32B550,zwłaszcza jego parametry i funkcje, nie widziałem obrazu więc nic na jego temat nie mogę powiedzieć jedynie opinie pozytywne pozostają jak narazie...Czy mam pozostać przy Sharpie?? Doradźcie prosze:)
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Osobiście zdecydowanie wyżej stawiam Sharpa, jednak nie jest to reguła w 100%. Zapewne są modele lepsze i słabsze. Zobacz obraz i wybierz. Nie wierz cyferkom.
 

emivo

Member
Dzięki za opinie, osobiście też jestem za Sharpem ale to wybór na lata przynajmniej w moim przypadku dlatego takie dylematy. Mój wybór tv głównie ogranicza się do kwoty 2000zł. Sądze że do tej kwoty DH65E będzie dobrym wyborem,:eek:k: Irytuje mnie troche te 100Hz, których ten model nie ma...czy przy sygnale SD (multimedia )to ma duze znaczenie?...:roll:
 

cypis1

New member
emivo mój kolega ma tego sharpa, w wersji 37" i jest to bardzo przyzwoity telewizor. Kolega ma co prawda kablówkę nie z Multimediów, tylko z Aster, ale to chyba bez różnicy - jakoś obrazu na kanałach SD jest naprawdę niezła. Oglądałem TV z ok. 2 metrów (pamiętaj, że to 37", więc przy twoich 32" będzie jeszcze lepiej) i niedoskonałości obrazu nie rzucały się w oczy. W sporcie czy na przesuwających się napisach w TVN24 nie zauważyłem przeskoków czy smug. Przyglądałem mu się wnikliwie, bo sam stoję przed wyborem telewizora i uważam, że w momencie, gdy budżet odgrywa decydującą rolę ten telewizor jest dobrym wyborem.
Inny mój kolega kupił sobie zimą toshibę x3000p (42") i też sobie chwali.
Ja walczę z myślami ;)
 

mb79

New member
Stoję przed dokładnie takim samym dylematem.
Zastanawiam się nad wyborem LCD 32" do pokoju pomiędzy:
Samsung LE32B530
i LE32B550 (ze wskazaniem na B550) oraz
Sharp LC-32D654E lub 32DH65E. Dużej różnicy pomiędzy dwoma modelami Sharpa nie znalazłem. Różnica pomiędzy Samsungiem B530 i B550 to na korzyść B550 wygląd, wejście USB oraz 4 HDMI.
LCD będę używał do oglądania Polsatu Cyfrowego, w chwili obecnej z dekodera bez HD.
Pokój wielkości 5,1m X 3,5 m.
Który z tych LCD będzie lepszym wyborem ?

Gdzieś przemyka mi w głowie Panasonic LZD80 ale to już trochę inna cena i starszy model.


 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wyposażenie 100 Hz oczywiście że ma znacznie .
Ale DH bardzo dobrze radzi sobie ze skalowanie obrazu.
Ale na ile ważne jest wg Twojego doświadczenia to już inna sprawa.
Dodatkowo masz jeszcze do lcd serii DH 65 mozliwość zakupu blu raya
Sharpa BD 21 za 499 zł.
Cypis1 - extra to ująłeś :
"gdy budżet odgrywa decydującą rolę ten telewizor jest dobrym wyborem"

Napisz jeszcze jaka jest odległość od ekranu ?
 

emivo

Member
Odległość z jakiej będe oglądał to ok 2.5m. Telewizor będzie wisiał na scianie.Źródła sygnału to głównie kablówka (SD)ale również komputer zamierzam podłączyc.Czy w podanej kwocie proponujecie cos lepszego niż Sharp dh65? Jak narazie czekam na gotówke i po świętach go kupuje:eek:k:
 

emivo

Member
Jeżeli niezbędne by było dołożenie 300-400zł kosztem lepszego sprzętu to żone już na taką ewentualność namówiłem:D kwestia co kupić??Czy warto inwestować w coś droższego ale nie koniecznie lepszego od dh 65. Kiki jak możesz to doradź, w końcu Ty tu jesteś fachowcem:eek:k:
 

wujekbob

New member
Witam, hmmm

Tak sharpowe 100hz ma znaczenie, oj ma...
Jestem posiadaczem Sharpa RD8E (kablówka cyfrowa i analogowa). Przy włączonej funkcji 100hz nie da się oglądać transmisji sportowych takich jak np. piłka nożna, tenis czy siatkówka. W momencie gdy piłka zostanie szybko uderzona dosłownie rozdawaja/rozpada się.
Podczas niektórych konkursów skoków narciarskich w czasie skoku rozdwajały się narty skoczka. W GP Australii zauważyłem rozdwajające się bolidy. Niech żyje 100hz w wydaniu Sharpa 100 lat!:eek:k: A miało być tak pięknie...

Tak się składa, że w domu mam także Sharpa DH65E. Na plus dobre przejścia tonalne (w przeciwieństwie do RD8E), na minus kolory jakieś takie płytkie. Mam także nieodparte wrażenie, że gdy patrzę na obraz (analogowa kabłówka) z tego tv to niejednokrotnie widzę jakby "zupę pikseli" tworzących obraz w czasie ruchu. Trudno mi to nazwać, ale patrząc na obraz z RD8E ani przez moment nie odnoszę takiego wrażenia. Odległość od DH65E to ok 3m a RD8E nieco ponad metr.

A może jakiś Panasonic?
 

mb79

New member
Czy ma ktoś dokładne pomiary zużycia prądu przez nowe modele Samsung z serii B5 (530 lub 550) ? Samsung na swojej stronie podaje że 80W średnio ale średnio mnie nie interesuje.
Co do mojego wyboru bardziej skłaniam się do Sharp lub Panasonic ze względu na jakość, Samsung to alternatywa pod względem cenowym.
Niestety sprzęt elektroniczny od kilku miesięcy ciągle drożeje.
 

emivo

Member
Jedni chwalą Sharpa inni Panasonica, Toshibe, a jeszcze inni Sony lub Samsunga. Wybór jest naprawdę trudny, zwłaszcza że na rynku jest tego mnóstwo. Chcę kupic tv 32', który będzie spełniał takie kryteria:
1.Full HD
2.Tuner MPEG-4
3.100Hz
Kwota na wydanie to tak jak wspomniałem łącznie z wkładem żonki:D ok 2500zł. Chodzi mi cały czas po głowie dh65, ponieważ ma dobre skalowanie sygnału SD, ale nie ma 100Hz (a to jak już wiem jest ważne) i znowu zastanawianie...co wybrać? Najgorsze jest to, że nie mogę sobie pozwolić na porównanie np. trzech wybranych modeli, ponieważ w mieście jakim mieszkam( na mazurach) nie ma zbyt dużego wyboru i jeżeli już pytam o jakiś model to albo go nie mają (przeważnie tylko na zamówienie) albo wciskają coś innego, a jestem wybredny i mało podatny na ścieme sprzedawców.Swój wybór głównie opieram na Waszych opiniach...wiem, wiem nie kupie kota w worku ale muszę się chociaż nakierować i wybrac dwa, trzy modele lcd i wtedy zacznę gnębić sprzedawców:D Help!
 

dsw

New member
pozwolę się podłączyć pod temat

jaka jest różnica pomiędzy Sharp LC-32D654E a 32DH65E ? (prócz ceny, chociaż ta też jest zbliżona)
 
Do góry