Kupno konsoli

Jahoo07

New member
Witajcie !!
Jestem zainteresowany kupnem konsoli do gier PS3 lub Xbox (obydwie nowe), na zimowe wieczory, tylko nie wiem oco kaman. Bardzo was proszę o opinie na ten temat (np. jaki model, o jakim nr. seryjnym itp. itd.) z góry dziękuje.
 

daniel.tymek

New member
PS3. Miałem kiedyś xboxa360 ale sie pozbyłem. Na korzyść PS3 przemawia bluray...oraz w ps3 kupujesz gre i grasz w sieci bez problemu za darmo. W X360 kupujesz gre i żeby grać w sieci musisz kupić abonament na live. Kolejna kwestia to ps- kontroler move /xbox360 kinekt. Moim zdaniem w tej kwesti X360 jest dla dzieci:) Move na ps3 ma pałeczki przez co jest precyzyjne ale już pewnie nie daje tyle frajdy...Tylko pytanie czy taka frajda potrzebna jest dorosłemu facetowi:p Natomiast na ps3 można fajnie sie wyżyć w the fight z kontrolerem move. Najlepiej jak wybierzesz sam co Ci jest potrzebne. My nie wiem do czego Ci jest potrzebna ta konsola.

PS Mój Xbox360 kiedyś po użytkowaniu około 2 miesięcy i to tylko pare razy bo dużo nie gram dostał roda- diody śmierci. Więc jestem strasznie uprzedzony do tej konsoli.
 

tyklo

New member
Mozesz sie spotkać z różnymi opiniami bo sa fani PS3 i fani XBOX360.Ja posiadałem XBOX 360 dodam że przypadkiem i jak dla mnie PS3 jak najbardziej lepszy.Kolega daniel.tymek już opisał dlaczego. pozdrawiam
 

Ogr

New member
Bez reklam
Jesteś początkującym graczem konsolowy więc polecam PS3 ! Wykupisz abonament PS plus za małe pieniądze gdzie otrzymasz dostęp do darmowych, pełnych wersji, naprawdę dobrych gier ;) Polecam
 

maxan

New member
Bez reklam
Ja powiem tak wszystko zależy na czym Ci bardziej zależy i w co grasz... dla mnie wybór był prosty XBOX 360 :) (czym mnie x360 przekonał - xbox live!, pad, gry-halo, gears of war, forza, multiplatformy - głównie strzelanki) Najlepiej by było jak byś zobaczył obie konsole w akcji i wybrał :) Heh przydała by się nowa generacja ...xbox 720 przybywaj :p

PS: Jak dla mnie po przesiadce z PC xbox360 to jedyna słuszna platforma ...ale co kto lubi :)
 

arsenal

Moderator
VIP
PS3 z abonamentem PlayStation Plus. W tej chwili, w Polsce, to moim zdaniem najlepszy wybór. Od kilku miesięcy X360 uruchamiam sporadycznie, PS3 z PS+ używam codziennie.
Możesz tez poczekać na Nintendo WiiU. Oczywiście Nintendo olewało, olewa i olewać będzie polski rynek i klientów więc wsparcie dystrybucyjne, lokalizacje, serwis i promocje będą marne.
 

daniel.tymek

New member
Słuszną uwagą jest to że kupienie teraz konsoli troche mija sie w Twoim przypadku z celem. Są zapowiedzi już nowej generacji tych platform. Więc kupując teraz wydasz pieniądze a po premierze nowej generacji stara zacznie spadać cenowo. Chyba że nie zależy Ci na najnowszym sprzęcie i chcesz pograć w fajne exclusive'y God of War,Killzone,Uncharted,Resistanc,Gran Turismo i wiele innych na PS3. A z tymi zapewne konsolą pocieszyłbyś się jeszcze sporo czasu. Wybór należy do Ciebie.
 

mateo85

New member
Bezsensowne jest czekanie na nową generację konsol gdyby nawet wyszła za 5 miesięcy to dostępność gier byłaby znikoma tak jak było z ps3 przez pierwszy rok wyszło parę gier i tyle .Dlatego nie warto czekać tylko kupić coś co jest ograne i sprawdzone w tym wypadku tak jak większość polecam ps3 blueray ,darmowe granie online, dobry server multi. ,wbudowany dysk ,cicha praca, dłuższa żywotność, gry w tej samej cenie co na x do tego dużo lepsze exclusivy.pozdr.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

bogaty

New member
Bez reklam
Nowa generacja jeśli wyjdzie to najwcześniej listopad 2013.Cena nowych konsol będzie zaporowa na początku, ilość gier na start ograniczona, przez wydłużony developing.Sens kupowania next gena widzę dopiero w 2014 gdy będzie więcej gier i cena spadnie do pułapu powiedzmy 1500 zł.Xboxa 360 miałem od 2006 roku, międzyczasie MS wymieniał mi konsole gdyż dwie sztuki padły na rrod i E74.Od ponad tygodnia mam PS3, nadrabiam exy i do wyjścia next genów zalicze obie konsole w całości.Wybór którą kupić jest prosty, kieruj się grami na daną platformę.Jeśli wolisz gears of war kup xboxa, bardziej pasuje tobie uncharted kup ps3.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
o ile wyjdzie w 2013r. takie czekanie to sranie w banie. wtedy człowiek by nic nie kupił.
ja tez polecam ps3. do tego move'a i dzieci się zadowolą i dorośli na małej imprezce ;)
 

bzyq

Member
Ja bym to jeszcze uzależnił od tego jaką konsolę mają Twoi znajomi - zawsze jest od kogo pożyczyć gry ;)
U mnie osobiście decydujący wpływ na wybór PS3 miał Buzz :krol:
 

WiTT

New member
Bez reklam
do autora wątku - Popatrz na gry dostępne na rynku i sam sobie odpowiedz której konsoli potrzebujesz.

Osobiście mam Xklocka i nie zamieniłbym, głównie ze względu na fantastycznie zrobione pady do grania :eek:k:
 

mateo85

New member
Jedynym argumentem x jest pad ale bez problemu można go podłączyć do ps3 bezprzewodowe tylko trochę kosztuje lub kupić pada nyko raven z layoutem od x.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

maxan

New member
Bez reklam
Jedynym argumentem x jest pad ale bez problemu można go podłączyć do ps3 bezprzewodowe tylko trochę kosztuje lub kupić pada nyko raven z layoutem od x.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

uwierz mi że nie jedynym .. wszyscy TU piszą jaki to xbox 'gówniany" - psuje się (a ps3 to się nie psuje? ylod?) itp ...a prawda jest taka że większość nie miała nawet przyjemności pograć na tym sprzęcie - xbox live bije psn w końcu płaci się za to (10zł/miesiąc przy zdrapce na 12/14 miesięcy); xbox360- b.dobra konsola do gier , bezawaryjna (nowe modele od wersji jasper-2008/9r), posiadająca mniej gier ekskluzywnych ale za to w mojej opinii dużo bardziej grywalnych - cała seria gears of war, halo, forza, fable itp.. Multiplatformy wypadają lepiej na x360 a raczej głównie gra się w właśnie te tytuły; gra po sieci to przyjemność.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Przedstawiasz tylko i wyłącznie swoje zdanie a powtarzasz je już po raz kolejny jakby to była prawda objawiona.

  1. Jeśli chodzi o gry eksluzywne to każdy musi się osobiście zdecydować co mu bardziej przypasuje, co jest dla niego bardziej grywalne; rację masz jedynie, że na PS3 faktycznie tego jest więcej i to jest jakiś konkretny argument.
  2. PS3 Slim podobnie jak nowy xbox już się tak nie kasztanią na potęgę jak stare wersje - a nikt teraz chyba nie będzie kupował fata albo pierwszego Xa wiec ten argument też odpada.
  3. Kierowanie się padem to też niezbyt trafiony pomysł bo mnie np. bardziej odpowiada ten z PS3 ale jest cała grupa ludzi, która woli pada od Xa.
  4. Ta sama sytuacja jeśli chodzi o kontrolery ruchowe.
  5. Co do multiplatform to masz rację.
  6. Chociaż nie miałem okazji grać online to wiele dobrego słyszałem na temat xbox live a 10 zł miesięcznie jest jak najbardziej do przeżycia.
  7. Za PS3 padł już argument BluRaya, jeśli ktoś nie ma to warto rozważyć takie połączenie.
  8. Czekać na nową generację też nie ma co, terminów żadnych nie ma, trza brać z rynku co oferuje w tej chwili.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

poncheck

New member
Słuszną uwagą jest to że kupienie teraz konsoli troche mija sie w Twoim przypadku z celem. Są zapowiedzi już nowej generacji tych platform. Więc kupując teraz wydasz pieniądze a po premierze nowej generacji stara zacznie spadać cenowo. Chyba że nie zależy Ci na najnowszym sprzęcie i chcesz pograć w fajne exclusive'y God of War,Killzone,Uncharted,Resistanc,Gran Turismo i wiele innych na PS3. A z tymi zapewne konsolą pocieszyłbyś się jeszcze sporo czasu. Wybór należy do Ciebie.

Jak już koledzy napisali nie ma i nie będzie szybko zapowiedzi nowych konsol,nie wiem skąd masz takie informacje :) Dlaczego?Pomimo że branża naciska i ma rację,bo 6letnia konsola na rynku teoretycznie jest już dinozaurem to kto by zabijał jajo znoszące złote kury czy jakoś tak ;) Jest move,jest kinect,ale to są zabawki i raczej jeśli nie masz mniej niż 15 lat i nie jesteś dziewczynką specjalnie na dłużej Cię nie wciągną,ale są i napędzają sprzedaż.Teraz sony wypuściło nową ps3,tak się nie robi u schyłku życia konsol,jeszcze pożyją i warto kupować,biblioteka gier czy to na x pudło czy na playa jest spora,kwestia co komu pasuje, a grafika choć owszem może trochę odbiegać od wersji tych samych gier na max wypasionych pctach,nadal w hd daje radę,nawet mega daje radę jak na paroletnie sprzęty,no i jest porównywalna.

Ja bym to jeszcze uzależnił od tego jaką konsolę mają Twoi znajomi - zawsze jest od kogo pożyczyć gry ;)
U mnie osobiście decydujący wpływ na wybór PS3 miał Buzz :krol:
Dobra rada!Korzystajmy zanim nam wprowadzą na nextgenach dlc na zasadzie przypisywania tytułu do jednego gracza,bo i takie słuchy chodzą.Nowe konsole zostaną zapowiedziane najprawdopodobniej w 2013 a najszybciej w 2014 wprowadzone na rynek.Będą mieć choroby wieku dziecięcego i mało gier,więc zdecydowanie warto teraz zakupić konsolę.

Osobiście mam Xklocka i nie zamieniłbym, głównie ze względu na fantastycznie zrobione pady do grania :eek:k:
Wytrzymałe - owszem,niewiele poza tym niestety.Pady sony są zdecydowanie lepsze,lepiej dostosowane do dłoni,a że do niewielkich dłoni to już inna kwestia,no i na xboksie kiepsko grać w nawalanki typu tekken czy virtua fighter ;)Mnie osobiście od pada xboksowego ręce drętwiały,no ale koniec końców co kto lubi,do wszystkiego idzie przywyknąć.


uwierz mi że nie jedynym .. wszyscy TU piszą jaki to xbox 'gówniany" - psuje się (a ps3 to się nie psuje? ylod?) itp ...a prawda jest taka że większość nie miała nawet przyjemności pograć na tym sprzęcie - xbox live bije psn w końcu płaci się za to (10zł/miesiąc przy zdrapce na 12/14 miesięcy); xbox360- b.dobra konsola do gier , bezawaryjna (nowe modele od wersji jasper-2008/9r), posiadająca mniej gier ekskluzywnych ale za to w mojej opinii dużo bardziej grywalnych - cała seria gears of war, halo, forza, fable itp.. Multiplatformy wypadają lepiej na x360 a raczej głównie gra się w właśnie te tytuły; gra po sieci to przyjemność.
Dlaczego live bije psn?To nic innego jak kolejna maszynka microsoftu do wyciągania kasy z userów,mało .że płacisz za grę 200zł to jeszcze za granie online,często używam psn i absolutnie nie mogę narzekać.Co do gier,naprawdę co komu pasuje,pctowcy na pewno lepiej odnajdą się na xpudle,więcej strzelanek.Forza vs gran turismo?W forzie miałem ponad 50lv i zaczynała nużyć,choc jest wybitna i piękna,w gran turismo gram od lutego tego roku i nadal jest dla mnie wyzwaniem,dużo bardziej żywotne niż forza,w mojej opinii ;)
Ale co fakt to fakt - xbox to halo,gearsy,forza,fable.
PS3 to Uncharted, god of war,gran turismo,lil big planet.

Nowe wersje konsol są już mało awaryjne,ale miałem dwa xboksy,starsze ;) W jednym rrod w drugim zdechł napęd i zniechęciłem się,nie chcę już konsoli od majkroszajsu i nie polecam :-?
Owszem starsze ps3 cierpiały na ylod,ale znacznie rzadziej niż x na rroda, poczytaj statystyki,jest to bardziej kwestia dbania i nie przegrzewania konsoli a w xpudle raczej randomowo usterka lubi wystąpić :) Mam jeszcze ps2 i nadal działa,podejrzewam że moje pierwsze playstation sprzedane dawno temu też nadal działa :D

Reasumując,polecam nowe konsole,bardziej ps3 niż xboksa ;)
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Czy tylko ja mam wrażenie że autor zapodał temat i zniknął? Taki temat żeby rozpocząć od nowa wojnę fan'ów jednej i drugiej konsoli, która się ciągnie od ich początków.

Taki trochę :spam: bo w zasadzie nic z tej dyskusji mądrego nie wyniknie.
 
Do góry