kupno kina ok 7tys amp plus 5.0

szakalo

New member
Witam jestem nowy na tym forum, przymierzam się do zakupu kina amp i głośniki początkowo 5.0
Wyśle o połączeniu Monitor Audio MR6 + MR2 + MRC plus MARANTZ SR 5007
sub w przyszłości na razie budżet nie pozwala.... Całość miałaby służyć 50/50 muzyka/filmy pokój z aneksem kuchennym ok 23m2 wysokość 273cm salon 370x650 sprzęt raczej z allegro chyba że gdzie wyrwę lepsza ofertę...
Porady mile widziane, jak to sie sprawdzi, czy to dobre połączenie jaki sub w przyszłości? Mam ok miesiąca na wybór sprzętu, dopiero sie wprowadzam. Pozdro
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oczywiscie wklej tez fotki, no i witamy nastepnego klubowicza. Jeszcze troche i to bedzie najwiekszy klub na forum, a zaczelo sie tak skromnie :)
 

szakalo

New member
póki co dziś rano przyszedł dopiero sprzęt, wstępnie podłączyłem fronty i central gdyż zabrakło mi kabli.... kurier już w drodze :) Gra fajnie, na tyle że chwilowo sub nie potrzebny, zrobiłem kalibracje i tak pykam max 55 na amplu, nie ma co od razu szaleć, fotek raczej na razie sensu nie ma co robić. Dopiero mebluje świeże mieszkanko i wszystko jest jeszcze w drodze:)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
teraz czekać na wygrzanie. Kup jeszcze do tych kolumn wzmak marantza i daj znać jak to gra :D hehe ;)
 

szakalo

New member
wyprułem z auta 10m kabla więc gra już całość:) na razie grają na profilogoldzie basflex 2,5 i 1,5mm2 z czasem coś lepszego i tycio grubszego:) Zanim kupie jakieś wzmaki do zestawu pewnie trochę minie, pierw priorytet większy tv i raczej sub :) wszystko z czasem pierw trzeba się pozbyć starych zabawek z auta:) Jutro montują mi kablówkę i neta wiec przekonam się jak spisują się funkcje sieciowe...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Już Was goni klub REL'a:) Wprawdzie na razie tylko 4 członków, ale za to jakich...:grin:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Koszulki, pendrivey, kubki, długopisy, podkładki pod myszki (? :D ) kalendarze, filmy dla klubowiczów? No w ostateczności może NA7004, skoro weszła już nowsza, Hi-Endowa wersja :D

Ja tam wybrałem tą markę poodsłuchach.
EDIT; Krzysiek, jak zwykle synchro ;)
 

szakalo

New member
Czas na kombinacje bo coś mi juz słabo gra:p Myślę aby fronty podłączyć w bi ampie gdyż wydaje mi się że sredni i wyskoki nawalają że szok a dwa dolne tylko potupują :) Może coś nakręciłem w ustawieniach- nie wiem :p
W ustawieniach maratza wykryło automatycznie fronty i surandy jako Large
a cent jako smal :) W instrukcji jest napisane "W przypadku podłączenia głośników przednich metodą bi-amp, nie można używać głośników tylnych
surround. Użyj głośników przednich obsługujących połączenie metodą bi-amp i podłącz głośniki do
zacisków głośnikowych FRONT oraz zacisków głośnikowych SURROUND BACK." Czyli rozumiem ze będą grały już tylko fronty i cent? czy porostu surandy podłączyć w inne miejsce i będzie ok? :)
 

szakalo

New member
chwila zabawy, zmiana nośnika i okazuje się że muzyka odtwarzana z usb bezpośrednio z ampla gra całkiem inaczej.... i znowu zaczyna grać przyjaźnie, wcześniej słuchałem radia internetowego puszczanego z laptopa poprzez hdmi....
 

dimo

New member
Czas na kombinacje bo coś mi juz słabo gra:p Myślę aby fronty podłączyć w bi ampie gdyż wydaje mi się że sredni i wyskoki nawalają że szok a dwa dolne tylko potupują :) Może coś nakręciłem w ustawieniach- nie wiem :p
W ustawieniach maratza wykryło automatycznie fronty i surandy jako Large
a cent jako smal :) W instrukcji jest napisane "W przypadku podłączenia głośników przednich metodą bi-amp, nie można używać głośników tylnych
surround. Użyj głośników przednich obsługujących połączenie metodą bi-amp i podłącz głośniki do
zacisków głośnikowych FRONT oraz zacisków głośnikowych SURROUND BACK." Czyli rozumiem ze będą grały już tylko fronty i cent? czy porostu surandy podłączyć w inne miejsce i będzie ok? :)

Przy podłączeniu bi-amp używasz 6-tej i 7-mej końcówki mocy które w układzie głośników 5.1 nie są używane. W instrukcji obsługi ampli jest dokładny opis jak to zrobić.
 

WiTT

New member
Bez reklam
wcześniej słuchałem radia internetowego puszczanego z laptopa poprzez hdmi....
błagam... jaki tam jest bitrate, kompresja itp itd etc... ludzie, sprzęt fajny a podstawy co jak gra, jakie źródło dźwięku jest najlepsze, kompresje stratne i bezstratne... jakieś podstawy. Bo potem pretensje że mam sprzęt za XX tys. PLN a mi do dupy gra. Końcówki opadają. :?
 
Do góry