Kupno frontów i amlit.do max 5000zł.

marek206

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam,posiadam aktualnie leciwego pioneera VSX-609 rds oraz kolumny 5.1
Chce w niedługim czasie wymienić fronty i dokupić do nich amplituner,będzię słuchana na nich 60%-muzyka i 40% kino.
Muzyka klasyczna jak i zarówno pop,brzmienie zatem powinno być zrównoważone.
Pokój w którym będą stać głośniki ma 25m2 ,obecne fronty to B&W DM 309 , chciałbym żeby amplituner dawał możliwość rozbudowy kina do 7.1 ,biore pod uwagę jamo c607.
Bardzo proszę o porady związane z doborem sprzętu i z góry dziękuje.

Wysłane z mojego U9GT V_Core 4 przy użyciu Tapatalka

Prawdę pisząc to spodziewałem się już jakiegoś komentarza...

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pr3dator

New member
Od siebie mogę polecić JBL Studio 580 tylko do ampli musiałbym nadwyrężyć swój budżet. Świetnie spisują się w stereo i kd, sekcje instrumentalne żyletka.
 

marek206

Klub HDTV.com.pl
vip
Odnoszę wrażenie że góra jest trochę cofnięcia i przez to brakuje trochę w odsłuchu wysokich tonów, ogólnie chodzi o zrównoważone kolumny.

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli chodzi o amplituner zerknij na Marantza Sr5007. Ma wszystko co potrzeba i gra dobre w stereo. Zwróć uwagę na kolumny Monitor Audio RX8. Teraz możne je kupić w dobrych cenach. Odsłuchaj może Ci się spodobają.
 

marek206

Klub HDTV.com.pl
vip
Ale JBL Studio 580 kosztują chyba ponad 4 000 zł za parę...
A co myślicie o połączeniu Jamo C607 z Yamahą Rx-820 Avantage?

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Jeżeli chodzi o odsłuch Marantza i Audio RX8 to niestety nie mam naprawdę czasu(praca) dlatego proszę was o poradę w doborze amplitunera z głośnikami zdając się na wasz profesjonalizm i doświadczenie w tej dziedzinie. Dodam że suma 5000zł jest przeznaczona na zakup amplitunera i DWÓCH KOLUMN.

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
To jak sie chcesz zdać na gust innych to napisz o swoich preferencjach.
Rodzaj muzyki, lubisz mocny czy słaby bas, dużo średnich tonów czy lekko wycofane itd...
 

marek206

Klub HDTV.com.pl
vip
Pioneer jest moim pierwszym amplitunerem i nie miałem okazji go wcześniej odsluchiwać.
Wtedy brzmienie wydawalo mi się dobre,teraz chcę troche rozszerzyć horyzonty.
Do tego marantza jakie kolumny byście polecili?

Wysłane z mojego U9GT V_Core 4 przy użyciu Tapatalka

Skoro masz Pioneera to kontynuj ten nurt bo brzmienie innych ampkow moze ci sie nie spodobac.







To jak sie chcesz zdać na gust innych to napisz o swoich preferencjach.
Rodzaj muzyki, lubisz mocny czy słaby bas, dużo średnich tonów czy lekko wycofane itd...

Myśle o zrównoważonym brzmieniu,bedzie słuchana klasyka jak i zarówno pop.

Wysłane z mojego U9GT V_Core 4 przy użyciu Tapatalka

To może tak:
1. Jakie głośniki do Marantz SR 5007?
2. Jaki amplituner dla Jamo C607?

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Macie dla mnie jakieś trafne propozycje?
Marantz ma bardzo dobre opinie,jeżeli zagra on dobże w kinie jak i zarówno w stereo to bardzo proszę o dobór kolumnn do niego.
Jednocześnie słyszałem bardzo pochlebne opinie o kolumnach Jamo C607 ,może do nich też coś z amplitunerów by pasowało.
Cały czas mam na uwadze budżet w którym chce się zmieścić.

Wysłane z mojego U9GT V_Core 4 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o odsłuch Marantza i Audio RX8 to niestety nie mam naprawdę czasu(praca) dlatego proszę was o poradę w doborze amplitunera z głośnikami zdając się na wasz profesjonalizm i doświadczenie w tej dziedzinie. Dodam że suma 5000zł jest przeznaczona na zakup amplitunera i DWÓCH KOLUMN.

Macie dla mnie jakieś trafne propozycje?
Marantz ma bardzo dobre opinie,jeżeli zagra on dobże w kinie jak i zarówno w stereo to bardzo proszę o dobór kolumnn do niego.
Jednocześnie słyszałem bardzo pochlebne opinie o kolumnach Jamo C607 ,może do nich też coś z amplitunerów by pasowało.
Cały czas mam na uwadze budżet w którym chce się zmieścić.

To może tak:
1. Jakie głośniki do Marantz SR 5007?
2. Jaki amplituner dla Jamo C607?

Tak to czytam i czytam i mam pytanie - Ty tak serio? Kolega dobrze nakierował na świetne ceny teraz MA z serii RX, jeśli nawet nie RX8 to RX6 plus ampli Marantza a tu nagle zjazd do Jamo C607? Toż to chyba nawet porównania nie ma.

Z takim budżetem to już można sporo sensownych rozwiązań zrobić. Ampli ok.2k co daje 3k na parę kolumn, co jest sporym startem. Wspomniane MA RX6/RX8, jakieś Focal'e, KEF'y czy TAGA z serii Platinum F-100/F120.
 

marek206

Klub HDTV.com.pl
vip
MA RX8 na Ceneo kosztują 1.800zł za sztukę a Marantz SR 5007 jakieś 2.200zł
Jeżeli chodzi o MA RX6 to są one dwudrożne, ja bym wolał już konstrukcje trujdrożną.

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka
 

WiTT

New member
Bez reklam
A czym uzasadniasz wyższość trójdrożnych kolumn nad dwudrożnymi? Martwisz się ilość basu?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ale JBL Studio 580 kosztują chyba ponad 4 000 zł za parę...
A co myślicie o połączeniu Jamo C607 z Yamahą Rx-820 Avantage?

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Jeżeli chodzi o odsłuch Marantza i Audio RX8 to niestety nie mam naprawdę czasu(praca) dlatego proszę was o poradę w doborze amplitunera z głośnikami zdając się na wasz profesjonalizm i doświadczenie w tej dziedzinie. Dodam że suma 5000zł jest przeznaczona na zakup amplitunera i DWÓCH KOLUMN.

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka
Uwierz w moc swojego portfela i pisz na priva :)
 

marek206

Klub HDTV.com.pl
vip
Kupię chyba Marantza SR 5007 i poczekam aż nazbieram na MA RX8 mam nadzieje że jest to dobre zestawienie i będzie bardzo muzykalnie.

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka
 
Do góry