Kupiłem!!!! :-)

Status
Zamknięty.

WuMike

New member
Bez reklam
Widzisz jakieś kompromisy w przypadku odtwarzania natywnego sygnału na TV 4K? Ja niespecjalnie, a mam jedno i drugie (Netflix), plus konsolę XBox One S, czytającą jak wiadomo płyty UHD BR. Widziałem już mnóstwo takich materiałów i jedynym problemem jest łącze, które przy rozdzielczości 4K daje maksymalnie 30 klatek na sekundę, a nie 60.
 

danielde77

New member
Widzisz jakieś kompromisy w przypadku odtwarzania natywnego sygnału na TV 4K? Ja niespecjalnie, a mam jedno i drugie (Netflix), plus konsolę XBox One S, czytającą jak wiadomo płyty UHD BR. Widziałem już mnóstwo takich materiałów i jedynym problemem jest łącze, które przy rozdzielczości 4K daje maksymalnie 30 klatek na sekundę, a nie 60.

Oczywiście, że tak. W cenie do 3 tys nie kupię TV 4k, który by miał nieskończony kontrast, maksymalną paletę kolorów, zerowy imput lag, idealną płynność ruchu, wysoką jasność i idealny HDR, dobry dźwięk, bezodblaskową matrycę, matrycę bez wad wynikających z określonego rodzaju podświetlenia, bezproblemowy system, całkowitą bezawaryjność. Obecne TV 4k to same kompromisy bo jeśli by przyjąć, że sama technologia 4k jest bez wad to już implementacja tej technologii w obecnie dostępnych telewizorach wiąże się z wieloma kompromisami. Na jakość obrazu składa się wiele aspektów, czynników i wiele w tej kwestii jest jeszcze do poprawienia. I jeśli ktoś pisze, że jeśli w TV jest 4k to już wszystko jest super to nie mamy o czym rozmawiać.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Mieszamy tematy chyba. Ja piszę o 4K jako technologii, a Ty o ekranach 4K za 4k zł. Wracając do clou - najlepsze TV pozwalają na oglądanie fantastycznego 4K/HDR, a te słabsze (KS, XD93, XE90/93, DX750, PUS7601) z pewnymi kompromisami, ale bardzo dobrego wciąż. Chyba nie myślisz, że na tanich modelach będziesz miał wirtualną rzeczywistość, czy świat widziany przez okno?!
 
Ostatnia edycja:

danielde77

New member
Mieszamy tematy chyba. Ja piszę o 4K jako technologii, a Ty o ekranach 4K za 4k zł. Wracając do clou - najlepsze TV pozwalają na oglądanie fantastycznego 4K/HDR, a te słabsze (KS, XD93, XE90/93, DX750, PUS7601) z pewnymi kompromisami, ale bardzo dobrego wciąż. Chyba nie myślisz, że na tanich modelach będziesz miał wirtualną rzeczywistość, czy świat widziany przez okno?!

Masz rację pisałem o TV 4k bo co mi z samej technologii jak jest zaimplementowana w konkretnej budzie a co gorsza powoduje problemy w pozostałych aspektach wyświetlania obrazu. Może być cudowne 4k hdr ale jak oglądam mecz w fhd albo dvix gorszej jakości to jest tragedia. Nie ma co kwestionować wspaniałej jakości materiału 4k hdr ale co z tego jak wyświetlanie pozostałych materiałów póki co kuleje.
 

FoX88

New member
Poza tym, że w kółko powtarzane jest 'kierunek 4K', co jest prawdą, bo 4K materiałów będzie więcej, to nadal nie wiem co w tym 4K oglądacie poza serialami na Netflixie (tylko te Netflixowe; spoza ich produkcji jedynie HD dostępne, a z filmów jakieś gówienka najczęściej tylko lub trzaskające kominki) i wybranymi pozycjami z Amazon Prime.

YT i dem technologicznych nie liczę, bo ciężko się tym jarać.

I piszę z perspektywy posiadania 4K TV właśnie (kupiony pod gry głównie). Po prostu zainteresował mnie ten temat i oglądanie rzekomo nie wiadomo jak dużej ilości materiałów w 4K.

Filmy BD UHD kosztują 130-150 zł za sztukę, nie wiem czy tak dużo osób faktycznie stać na zakupy tego typu,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz Gry PS4 Pro , Xbox One w 4K, Kamery w 4K, Aparaty 4K, Odtwarzacze BD w 4K, Programy i filmy na YT w 4K, Programy w Google 4K.
Każdy wybiera co uważa.
Jeśli zakup na dłużej jak na 3-4 lata to tylko 4K.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Co znaczy aparat 4k ?? Moj robi nikon robi foto 6000x4000 to jest aparat 6k ? Argument z aparatem to kiepski argument. Mam kolegów gadzeciarzy ale żaden nie ma kamery. Zbędna rzecz jak nigdy nikt nie miał i nie ma co kręcićto nie kupi.
 

strazakp

Banned
Kamer już się praktycznie nie kupuje. Dzisiaj dobry telefon zastąpi przyzwoity aparat i kamerę w 4k. Oczywiście nie myślę tu o profesjonalista w dziedzinie foto i wideo.

Kolejne dziś z Sony i ciągle jakoś mieszane odczucia ;-) Niby jest OK ale jak by mógł być lepszy albo nie mam pewności że kasa która wydałem (dla mnie nie mała), wydałem dobrze. Może faktycznie trzeba było kupić Sony ale z tych dobrych fullhd...Byłby Android (ten system mi bardzo pasuje), dobry obraz, VA i kilka stowek w kieszeni (np 55w808/809)
I chodź w ME mam dobre doświadczenia że zwrotem TV to piszecie że w Euro już tak pięknie nie jest.
 

milekp

New member
Wybaczcie, że się podepnę (nie ma chyba sensu bym rozpoczynał nowy) ale ten temat lekko zboczył na dylemat, który mnie nurtuje.
Mój 55" zrobił się mały i od dawna czaję się na 65". TV służy do gier na konsoli, filmów na BD, DVD i kablówki. Ostatnio Netflix a wszystko w dość równych proporcjach. Nie ma problemu bym na nowy sprzęt wydał do 8tys., nie ma też problemu bym kolejny TV kupił za 3-4 lata.
Wiele poczytałem, sporo informacji wchłonąłem, jedyne co mnie nurtuje to właśnie rozdzielczość fullHD czy 4K. Za pierwszym przemawia moja dość duża baza filmów na DVD i BD, telewizja, w której jeszcze sporo wody upłynie do 4K oraz aktualne możliwości i baza gier na aktualnych konsolach (nim scorpio pokaże pazur lub pojawi się "PS5"). A za za drugim? Przyszłość, kilka gier na PROsiaku i kilka filmów na Netflixie. Summa summarum - materiałów FHD aktualnie w cholerę, w 4K, dla mnie, prawie nic. A upscaling mnie mocno zniechęca.
Nadmienię tylko, że już na aktualnym TV nie jestem w stanie obejrzeć kanałów "nieHD", DVD to tak średnio. Nawet 720p czy 900p wyświetlane na FHD nie za bardzo mi się podoba więc 1080 na 4k chyba może mnie brzydko zaskoczyć.

Na dziś wydaje się, że nie ma się co zastanawiać i brać FHD, tyle, że w 65" to dla mnie chyba tylko "stary" Sony W855c się nadaje. W 4K kilka modeli sobie znajdę z 2016 czy chwilę poczekam na tegoroczne. Tylko czy jest sens oglądać materiał sztucznie podnoszony do 4K? Co myślicie - cofnąc się w czasie i brać FHD, póki jeszcze jest co do wyrwania w tym rozmiarze, czy nie bawić się i iść w 4K?

Chętnie poznam wasze opinie a za wszelkie sugestie i przemyślenia z góry dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

milekp

New member
Oczywiście że brać 4K i1 00Hz.
stosunek materiałów FHD i niżej do 4K jest niewspółmierny. Do tego baza DVD i BD oraz TV, które chyba lepiej oglądać w rozdzielczości natywnej (w większości przypadków) a nie sztucznie podciąganej.
To, że TV ma mieć co najmniej 100Hz to wiem - pytanie, które mnie nurtuje i o opinie, które prosiłem, to czy iść w upscaling teraz czy dać sobie jeszcze spokój?

nie załapałem ile masz max kasy na zakup ?
jak pisałem wyżej, 8tys. (+-1000) ale to jest nieistotne bo model sobie wybiorę i nie o to mi chodzi w mojej wypowiedzi.
 

Idaho70

Member
Ja mam podobny dylemat.

Moja "stara" plazma HDReady Panasonika gra dobrze i tylko z powodu zamiany mieszkania mam pomysł wymiany telewizora. Kiedy kupowałem ten telewizor w listopadzie 2008 była analogiczna dyskusja w sklepie: "Po co panu telewizor FullHD skoro nie ma w telewizji prawie żadnych materiałów FHD...". Co najśmieszniejsze do dzisiaj chyba trudno o prawdziwy sygnał FHD, a znawcy tematu twierdzą że nawet z kablówek sygnal oznaczany jako HD, wcale nie jest tak naprawdę 1080p.

Daję słowo, że gdybym wtedy kupił wersję FHD, to teraz bym nawet nie myślał o zmianie. Czytając fora poswięcone temu tematowi, włos się jeży na głowie, że trzeba wydac ponad 10k żeby czerń znowu była czernią.

Kwestia budżetu to raczej mentalna blokada w mózgu, która mówi że nie wydam na TV więcej niż 5000.

Pewnie jakbym teraz kupił FHD, np taki TX-50DS630E, to nawet na nim Gwiedzne wojny i Hobbit wymiatałyby. Wchodząc w 4K TX-50DX750E też byłby dobry, tyle że ich juz nie ma :(

Na razie trzeba sie jednak wybrać do jakiegoś Sony Centre i pooglądać nowa linię XE, z matrycami VA - na celowniku jest 55XE85. Natomiast czytając pierwsze recenzje 55XE93, wygląda na to że nie ma za dużej różnicy do XD, więc po co przepłacać?

Czekam na więcej testów i ruchy cenowe ze starymi i nowymi liniami Bravia.
 
4K ma największy sens przy naprawdę bardzo dużych ekranach .
Kupując 50 cali trzeba oglądać z głową przy ekranie żeby zobaczyć różnicę jakości .Dodatkowo słabe budżetowe model 4K wcale nie oferują lepszej jakości niż dobre modele FHD - często płynność ruchu na tanich 4K jest dużo gorsza (mimo matryc 120hz - jest sporo o tym na forach HDTV ).
Dużo potencjalnych nabywców myśli że 4K to cztery razy lepsza jakość, a często później są rozczarowani bo na 55'' calach oglądanych z 3-4 m nie widać praktycznie różnicy między dobrym TV FHD a 4K .
Ja oddałem 55 '' 4K po tygodniu i kupiłem FHD 60 " ( nie piszę marek bo zaraz będzie że reklamuję FHD i hejtuję 4K pewnej firmy ).Ale model 4K który kupiłem dawał obraz tragicznej jakości i miał kupę wad - budżetowe 4K z HDR i androidem ). Tańszy FHD który kupiłem, obraz wyświetla dużo lepszy i płynność ruchu jest bardzo dobra (oglądam głownie sport ).
Uważam że 4K warto kupić, ale gdy mamy miejsce na duży ekran co najmniej 65" - 75 " i kasę na topowe modele, bo budżetowe oferują dużo ale na papierowej specyfikacji a w rzeczywistości to zobaczymy, ale bylejakość w 4K i lipny HDR z kiepską jasnością.
 
Ostatnia edycja:

Seizo

Active member
Bez reklam
To, że TV ma mieć co najmniej 100Hz to wiem - pytanie, które mnie nurtuje i o opinie, które prosiłem, to czy iść w upscaling teraz czy dać sobie jeszcze spokój?
Moim zdaniem nie warto topić prawie 6k na TV FHD, bo rozumiem ze myślisz o W855c. Jeżeli już nie zależy ci na samych treściach 4K, to warto zaopatrzyć się w 4K z uwagi na HDR. Taki Horizon, czy Uncharted 4 na telewizorze z HDR dostaje skrzydeł. Chociaż ten pierwszy prezentuje sie znacznie lepiej. Po przełączeniu na SDR - przepaść.
 

danielde77

New member
Moim zdaniem nie warto topić prawie 6k na TV FHD, bo rozumiem ze myślisz o W855c. Jeżeli już nie zależy ci na samych treściach 4K, to warto zaopatrzyć się w 4K z uwagi na HDR. Taki Horizon, czy Uncharted 4 na telewizorze z HDR dostaje skrzydeł. Chociaż ten pierwszy prezentuje sie znacznie lepiej. Po przełączeniu na SDR - przepaść.

Tyle że aby zobaczyć tą przepaść trzeba wybulić ponad 15 tys. mając na uwadze 65 cali. TV 4k ze słabym HDR nie robi żadnej różnicy. Zwłaszcza jeśli dobry FDH ma 10 bitową głębię kolorów.
 

TomekOp

Member
Tyle że aby zobaczyć tą przepaść trzeba wybulić ponad 15 tys. mając na uwadze 65 cali. TV 4k ze słabym HDR nie robi żadnej różnicy. Zwłaszcza jeśli dobry FDH ma 10 bitową głębię kolorów.

Kolega dobrze prawi. Kupowanie telewizora 4K mniejszego jak 65" nie ma sensu. Moim zdaniem wydawanie na telewizor wiecej jak 10 tys też nie ma sensu przy zarobkach takich jak w Polsce to głupota. Jeśli to ma być mniejszy telewizor np. 55" to tylko FHD.
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Ja na dzień dzisiejszy i po pewnych już doświadczeniach to postawiłbym na wielkość tv. Myślę że wolałbym teraz coś 60-65" a Fullhd niż 55" i 4k. W chwili obecnej w TV do ok 5-6tys zł te 4k i HDR to tylko marketing. Choć mnie stać to na TV nie wyslalbym więcej niż 6tys zł a co dopiero kilkanaście....
 
Status
Zamknięty.
Do góry