Kupiłem!!!! :-)

Status
Zamknięty.

karneol

New member
Znalazłem fajną rzecz na aplikacji do smartfona sterującej telewizorem jest możliwość pisania na smartfonie i przesyłania na tv nie trzeba tego robić pilotem .Ma ktoś jeszcze jakieś funkcje ułatwiające sterowania telewizorem
 

Damaranus

New member
Znalazłem fajną rzecz na aplikacji do smartfona sterującej telewizorem jest możliwość pisania na smartfonie i przesyłania na tv nie trzeba tego robić pilotem .Ma ktoś jeszcze jakieś funkcje ułatwiające sterowania telewizorem

Aplikacji do kontroli telewizora jest multum w Google Play i nawet na Windows Phone, to nie problem, problemem jest jedynie sięganie po te urządzenia i uruchamianie (np. telefon/tablet) szczególnie że wyszukiwanie często gęsto jest jednorazowe.

Ja mimo wszystko polecam zakup klawiatury, szczególnie klawiatur dedykowanych do Androida (sam mam SAMSUNG BT 230, która ma dedykowane przyciski pod Androida więc w zasadzie mogę powiedzieć że w 100% wyczerpuje temat obsługi Androida, Logitech ma też ciekawe modele ale strasznie plastikowe, nie mniej pozwalają na parowanie do 3 urządzeń na raz, przydatne jak masz np. tablet i telewizor).

Jeśli interesuje Cię coś więcej to zapraszam do siebie: https://www.youtube.com/watch?v=U74dWzIMsKs staram się tworzyć materiały opisujące przydatne funkcje i aplikacje. Masz 50 filmów na ten temat, z czego dzisiaj opublikowałem myślę że najciekawszy z nich a więc zestawienie polecanych aplikacji.
 

strazakp

Banned
Znalazłem fajną rzecz na aplikacji do smartfona sterującej telewizorem jest możliwość pisania na smartfonie i przesyłania na tv nie trzeba tego robić pilotem .Ma ktoś jeszcze jakieś funkcje ułatwiające sterowania telewizorem
Ja mam klawiaturę z touch padem Logitech. Kupiłem z drugiej ręki nowa za 70zl (nowa ok 120zl). Sprawuje się świetnie i lepsze to niż smartfon czy tablet.
 

karneol

New member
Ja mam klawiaturę z touch padem Logitech. Kupiłem z drugiej ręki nowa za 70zl (nowa ok 120zl). Sprawuje się świetnie i lepsze to niż smartfon czy tablet.
Czy to znaczy że mając taką klawiaturę bezprzewodową mogę ją sparować jednocześnie z kompem i tv bez przęłaczania gniazda USB
 

Damaranus

New member
Klawiatura sparowana jest zwykle z jednym urządzeniem na raz, oznacza to że w chwili przełączenia urządzenia, musisz na nowo parować je na kolejnym odbiorniku (TV, komp, tablet).

Są klawiatury, jak np. wspomniany Logitech K380/K480 które umożliwiają parowanie klawiatury z maksymalnie trzema innymi urządzeniami. W praktyce wystarczy na klawiaturze kliknąć (lub przekręcić) przycisk zmiany urządzenia i to wszystko. Osobiście planowałem zakup jednej z w/w klawiatur ze względu na to że korzystam z tabletu często, ale odpuściłem sobie ze względu na moim zdaniem średnie wykonanie klawiatur (może inaczej, uważam że Samsung jest o wiele lepszy ale i tak niedostępny w sprzedaży - nowe - więc logitech wydaje się w sumie jedyną ciekawszą alternatywą. Nie oznacza to że jest kiepski, bo zbiera pozytywne opinie, ok?)

Klawiaturę Samsunga mam sparowaną z TV i tylko z nim, co oznacza że mogę w pełni obsługiwać telewizor (wybudzać go także). Wprawdzie nie mam przycisku TV czy zmiany źródła obrazu, no ale to klawiatura nie pilot. Plus jest taki że lezy sobie na stoliku i jak tylko coś szukam to po prostu sięgam i wpisuję, nie muszę bawić się w parowanie od nowa. Nie mniej nie tego dotyczyło pytanie, ale wyjaśniam.

Pamiętajmy, że zastosowanie takiej klawiatury jest raczej średnie, ani nie zastąpi nam ona pada ani też nie oferuje nic na tyle specjalnego, czego nie zrobimy pilotem. Ale okazjonalnie czy to szukając filmów, aplikacji czy szukając czegoś na YT, przydaje się. Jak z klawiaturą do XBOX 360 (doczepiana do pada) mam, ale używam raz na ruski rok jak się gdzieś loguję czy coś.

Pilot Sony ten cały flicker też nie jest niczym specjalnym, bo on nie zastąpi Wam np. myszki! Jedyne co ma to mikrofon, ale i tu (zobaczymy co będzie w Android 6 i po aktualizacji Google Asisstenta) nie mamy diabli wiedzą jakiego wyboru poleceń.

To już myszka BT wydaje się sensowniejszą inwestycją, bo nią obsłużymy np. aplikacje, jesli ktoś ma taką potrzebę. Czasami myszka się przydaje, na swoich filmach często jej używałem aby szybciej poruszać się po ekranie lub obsługiwać aplikacje z poza Google Play.
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
TV zwrócony, dzisiaj dostalem maila, że pieniądze będą zwrócone maksymalnie do 5 dni roboczych, niestety za przesyłkę zwrotu, koszty ponosi konsument :/
A gdzie kupowałaś?
No niestety transport jest po stronie kupującego. Ja kupowalem w ME i zwróciłem sam w sklepie a pieniadze mialem na koncie drugiego dnia.
 

strazakp

Banned
Czytam i zainteresował mnie TV TCL z serii x2 :) Jestem ciekawy tego modelu i tego czym dysponuje oraz jaką będzie jego cena? Ogólnie ta marka rzuciła mi się tylko gdzieś w oczy ale tak naprawdę to marka bardzo niszowa chyba w PL albo jakąś nową, co? Czy można zaufać tej marce? Czy to jakaś tzw chińszczyzna?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To trzecia siła na świecie.
Modele są na matrycach QD Samsunga od serii KS 9000, ale dopiero będą dostępne połowa maja. Wyposażenie extra - Android 6,0, wygląd extra slim, dźwięk JBL extra, ceny też extra.
Przedstawicielstwo w Polsce, serwis ogólnopolski i będą mieć dwie świetne sprawy - ale o tym potem...
 
Maj ale którego roku ... TCL nie potrafi od ponad roku wprowadzić do sprzedaży swojego flagowego modelu X1. Chwalą się X2 i X3 ,może jak inni będą wprowadzać modele 2018 to TCL wprowadzi flagowca 2017 .Taki to gracz - trzeci na świecie ale dzięki sprzedaży w Azji .
 

Idaho70

Member
Mamy w Euro najnowszą obniżkę, np. KD-55XD9305 kosztuje 6490zł.

Coraz bardziej zastanawiam się nad wstrzymaniem zakupu TV do okolic wakacji i zakup 55XE85 w jakieś sensowniejszej cenie lub TCL, który tak zachwala kiki.
 

jaro0508

Member
Ja się cieszę bardzo z tych TV TCL nie dlatego żebym sie palil do ich kupna (moim faworytem na teraz jest xe93) ale jesli zawalą rynek to inne firmy muszą obniżać nieco ceny swoich produktów a to z korzyścią dla nas:)
 

strazakp

Banned
Takiego TCL x2 można by spróbować o ile faktycznie szykuje sie z takimi parametrami i cena będzie atrakcyjna. Sa firmy takie jak Huawei i Xiaomi które choc chinszczyzna to robią dobry sprzęt który ciągle zaskakuje jakością a ci wielcy maja knkurencje a to wszystko plus dla klienta.
 
Status
Zamknięty.
Do góry