Kupiłem!!!! :-)

Status
Zamknięty.

jaro0508

Member
I tak powinno byc zeby Kazdy byl zadowlony.Mysle ze wiedza tutaj nabyta pozwala nam potem latwiej spojrzec na zakup nie tylko TV ale wielu produktow z RTV co do TV sony mam nadzieje ze Ci hymmen posluzy dlugo:) Ja osbiscie wybralbym z matyrca VA ale wiadomo bylby to model xd93 jesli juz o tych seriach piszemy tyle ze drozszy niz Twoj budzet .Model xd85 tez ma bardzo dobre recenzje .Widzialem go kiedys w markecie i powiem ze bardzo mile mnie obraz zaskoczyl..:)
 

collider

New member
Bez reklam
Witam moim zdaniem i w dzień i w nocy matryca VA będzie zdecydowanie lepsza od IPS ! Żeby się o tym przekonać wystarczy postawić jeden obok drugiego.Najważniejsze,że Wam odpowiada ?

Plus dla VA. Jednak jako uzytkownik takowej znam tez jej manakamenty np. mniejsze katy widzenia od IPS.
 

strazakp

Banned
Ja miałem przez równo 10dni Panasa z VA a teraz mam Sony z IPS. Faktycznie, by móc porównac to trzeba by postawic dwa obok siebie. Ja tak niestety nie moge zrobić bo musiałbym kupić dwa takie tv. Dla mnie duzej widocznej roznicy nie ma choc cos tam widac ze czern jest gorsza w IPS. Kąty dla mnie nie maja znaczenia bo ogladam na wprost, choc Panas którego miałem VA miał na prawde dobre kąty.
Sony na pewno(na moje oko) ma lepsze kolory niz Panas krtorego miałem...i wiem ze są ustawienia do tego ale Panasa ustawiałem tez i nie miał takich kolorów jak Sony.
Na pewno duzy plus dla Androida.
Nie wiem gdzie jest sedno sprawy ale YT na Sony odbiera lepiej (lepszy obraz) niz to miałem w Panasonic.
Wiem ze xd93 byłby super bo miałby wszystko co trzeba w tv dla mnie (Android, 100Hz, VA, wygląd, itp.) ale minusem dla mnie jest CENA :-(
 
Ostatnia edycja:

karneol

New member
Też kupiłem Sony xd 8505 pierwsze wrażenie super a kodi wymiata tylko obraz kino pro (wszyscy polecają) jak dla mnie za ciemny piłki nie da się oglądać a ciągłe zmienianie na live futbol irytujące.Ma ktoś optymalne ustawienia obrazu
 

strazakp

Banned
Czy ktoś mi w skrócie wytłumaczy do czego służy to Kodi?
Zainstalowałem i jak na razie to odtwarzałem na tym filmy z usb. Jakie tam są jeszcze zastosowania???
 

pepka

Member
Bez reklam
Zadaj sobie odrobinę trudu i użyj google. Idziesz po lini najmniejszego oporu i zadajesz najprostsze pytania.
 

voodoo_man

New member
Czy ktoś mi w skrócie wytłumaczy do czego służy to Kodi?
Zainstalowałem i jak na razie to odtwarzałem na tym filmy z usb. Jakie tam są jeszcze zastosowania???
Zainstaluj wtyczki (np exodus, mrknow - torturiale jak to zrobić masz w necie). Zyskasz sporą bibliotekę filmów, seriali i tv online.

Wysłane z mojego m3 note przy użyciu Tapatalka
 

Idaho70

Member
Śledzę forum od dłużego czasu i przyczaiłem się na 55XD8500.
Tak z innej beczki, jedna rzecz mnie troche zastanawia. Jak to jest, że mój wysłużony (zakupiony w roku 2008 ) Panas, plazma 42" kosztował 2500zł. Teoretycznie telewizor spełnia swoją funkcję, obraz super, i trudno mi wytłumaczyć żonie "dlaczego musimy zmieniac na nowy... co z nim nie tak?" :D

Teraz, po 8 latach muszę wysupłać ok 5000 zł żeby miec super-duper-hiper telewizor , z którego będę zadowolony. Że niby technologia produkcji plazmy była droga i nieopłacalna, i co? I dlatego zmieniliśmy na LCD i teraz trzeba wywalić 2 razy tyle kasy na telewizor, w którym czarne jest znowu czarne. Bez sensu.

Ale co robić....

Gdybym 8 lat temu nie przyoszczędził i kupił Full HD to pewnie bym sie nawet nie zastanawiał nad zmianą...
 
Ostatnia edycja:

pepka

Member
Bez reklam
Żeby mieć super-duper-hiper to 5k niestety nie starcza. Zamiast co raz lepiej, to co raz gorzej i bardziej nas doją...
 

Idaho70

Member
42 cale to do sypialni,55XD85 to IPS zastanów się ?


W sypialni nie ma TV, tam chodzi o inne cale :D


Właśnie, IPS. Strazak kupił XD85 i jest zadowolony, mając do porównania Panasonica na VA.


No to jak mam kupic coś w VA, to co to może być, w przyjetym budżecie 5.000? Jest XD95, ale jest dużo droższy. jest seria x83 ale już nie jest dostępna.


Nie mam alternatywy ;(
 

strazakp

Banned
W sypialni nie ma TV, tam chodzi o inne cale :D


Właśnie, IPS. Strazak kupił XD85 i jest zadowolony, mając do porównania Panasonica na VA.


No to jak mam kupic coś w VA, to co to może być, w przyjetym budżecie 5.000? Jest XD95, ale jest dużo droższy. jest seria x83 ale już nie jest dostępna.


Nie mam alternatywy ;(
Proponuje Panasonic 58dx750. On ma VA i 120Hz. Zmiescisz się spokojnie w budżecie tylko trzeba szukać bo nie zawsze jest dostępny a jak szukać to w Media Markt i Saturn.
Można by jeszcze polecić Samsung 55ks7000 ale jest spore ryzyko z rozpadające się obudowa i wypalanie pikseli. Sony i Panas mają najmniej wad. Jakość wykonania na wysokim poziomie.
 

Idaho70

Member
58" fizycznie nie wejdzie w ściankę RTV, max 55"

Samsunga oglądalem, ale z uwagi na opinie o odklejającej się obudowie nie zaryzykuję.

Sony XD85 też oglądałem i jest OK.
 

Idaho70

Member
Super, dziekuję za wyjasnienie.

Czyli idąc w jakość a nie w wielkość moge rozważyć TX-50DX750E. Przekatna mniejsza, ale po przesiadce z plazmy powinienem byc bardziej zadowolony. Będę siedział jakies 2,5 metra of TV, więc 50" powinno być wystarczające.

Spróbuję obejrzeć na żywo :)
 

strazakp

Banned
Nie odbierał bym tego "zadowolenia" z porównania strażaka dosłownie. Gdybyś czytał uważnie, analizował ze zrozumieniem, to wiedział byś, że TV które porównuje i opisuje w tym temacie strażak nie można porównać, gdyż są zasadnicze różnice modelowe(Sony jest modelem wyższym) między nimi. Naturalnym odpowiednikiem Sonyxd85xx jest Panasonic model DX750 i tu Sony wypada już inaczej w porównaniu jakości obrazu;)
Oczywiście ze nie można tak dokladnie porównywać xd85 do dxe720 bo to dwie inne klasy sprzętu. Chodzilo mi tylko o porównanie ips do va w tych tv. Sony xd85 trzeba porównać do Panasa dx750. Pewnie każdy z tych dwóch ma swoje plusy i minusy a na pewno żaden nie jest idealnym. Dla mnie najbliższy idealowi byłby dopiero pewnie sony xd9305 ale zbyt drogi.
 

strazakp

Banned
Super, dziekuję za wyjasnienie.

Czyli idąc w jakość a nie w wielkość moge rozważyć TX-50DX750E. Przekatna mniejsza, ale po przesiadce z plazmy powinienem byc bardziej zadowolony. Będę siedział jakies 2,5 metra of TV, więc 50" powinno być wystarczające.

Spróbuję obejrzeć na żywo :)
Kolego...cali nigdy za dużo! Ja mialem do niedawna 40". Najpierw kupiłem Panasa 58" i bylo WOW,ale duży :) Po dwóch dniach oko sie przyzwyczaiło. Teraz mam Sony 55" i widac te 3" mniej.
Napisze tak...juz bym chcial 65" :)))
Mysle ze odległość 2,5m to będzie dobry 50" i 55". Ja bym brał ten większy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry