Kupiłem TV 50' - Samsung PS51D550 - moje wrażenia

pittek

New member
Wczoraj kupiłem ten TV zachęcony opiniami i recenzjami (przy tej cenie - ok 2800).

No a ja, prawdę mówiąc, mam mieszane odczucia.
Ogólnie jakichś wielkich wad nie można mu zarzucić - obraz w fullhd wyświetla się ładnie i elegancko. Tyle tylko... że który TV dzisiaj aż tak źle odtwarza FullHD, aby go w ogóle nie brać pod uwagę? Zdecydowana większość TV odtwarza przynajmniej w stopniu zadowalającym przeciętnego widza..
2 tygodnie temu sprzedałem 3letniego 37-calowego Samsunga 37A656, gdzie obraz HD i FullHD był równie świetny i niczego więcej nie potrzebowałem. A dodatkowo miał matową matrycę.

Mniejsza z tym jesli chodzi o filmy, ale obraz ze zwykłej kablówki podłączony do tego TV (UPC Warszawa) - to już mała katastrofa.
Nie wiem, nie mam pojęcia, dlaczego tak jest, dlaczego ten obraz jest taki słaby.. czy studia TV nadają programy w kiepskiej rozdzielczości, i/lub te nowe, duże telewizory tak kiepsko skalują obraz... ale jakość pozostawia wiele do życzenia.
Ale obejrzeć film w FullHD i zaraz potem przełączyć program na np. TVP1 albo Tvn24 - to już jest lekka żenada. W jakości jest przepaść, a przecież na co dzień ogląda się zwykłą kablówkę :/

Poza tym:
- w TV, gdy jest włączony, delikatnie slychać brzęczenie zasilacza - zobaczymy jak w praktyce to będzie wyglądało (gdy dookoła będzie cicho i będzie 'cichy' film'), czy nie będzie przeszkadzać.
- przesiadka z matowej matrycy na szklaną nie wydaje się takim problemem, jakim go sobie wcześniej wyobrażałem, chociaż czasami odbicia są zauważalne (ale też dopiero z czasem będę mógł więcej powiedzieć).
- gdy leci film, i jest moment gdzie jest całkowita czerń, TV przełącza się na jakiś dziwny tryb jakby chwilowo wyłączył ekran do całkowtiej czerni - to strasznie jest zauważalne i irytujące - ktoś może wie co to jest i czy da radę to wyłączyć?

Na razie tyle.
 

Oled1969

New member
Po tym co napisałeś chyba nigdy nie zrezygnuję z crt do sygnału z kablówki.Podobno plazmy lepiej skalują sd niż lcd a tu taka wtopa?
Tv oprócz br i fhd potrzebujemy przecież do normalnej tv i wtedy nowe technologie się jak widać nie sprawdzają.
 

pittek

New member
Właśnie o to chodzi. Ja po prostu tego kompletnie nie łapie - jest mega hype na super inne funkcje - Hd, full hd, 3d, 4 HDMI, BR, a gdzie codzienne oglądanie obrazu ze zwykłych kablówek... nie kumam tego :/
to ja, który mniej więcej orientuje się o co chodzi w nowych sprzętach, a gdzie moi (i pewnie wasi też) rodzice mają zjarzyć takie rzeczy jak idą kupować nowy TV, a potem okazuje się że stary CRT jest dla nich lepszy :/
 

Oled1969

New member
Właśnie o to chodzi. Ja po prostu tego kompletnie nie łapie - jest mega hype na super inne funkcje - Hd, full hd, 3d, 4 HDMI, BR, a gdzie codzienne oglądanie obrazu ze zwykłych kablówek... nie kumam tego :/
to ja, który mniej więcej orientuje się o co chodzi w nowych sprzętach, a gdzie moi (i pewnie wasi też) rodzice mają zjarzyć takie rzeczy jak idą kupować nowy TV, a potem okazuje się że stary CRT jest dla nich lepszy :/

Mój wujek ma sony lcd 32 jakiś słaby podstawowy model sprzed 2 lat.Uwierz mi że chciałby mieć taki obraz jak na moim crt z kablówki.Absolutna czerń , płynność , kąty widzenia - nie martwisz się o smużenie ani powidoki .W CRT NIE MA ŻADNYCH ULEPSZACZY OBRAZU.Wuj ma cyfrę i tylko dekoder sd a naszym wspólnym zdaniem mój sygnał z kablówki analogowej bardziej nam odpowiada.Meczu na tym lcd czy innych wydarzeń sportowych nie polecam oglądać.Każdy radzi plazmę na forum bo podobno przypomina naturalnością obrazu crt.Okazuje się że w sygnale sd Crt jest nie do pobicia tylko ogranicza go rozmiar i wielkość.I można go naprawiać i wtedy wytrzymuje 10-15 ;a nie złom po 5-7 latach jak płaskie ekrany.
JA AKURAT WŁaśnie dlatego nie kupuję na dziś nowego tv.Nie tylko oglądamy Br czy Full HD.Co ze zwykłą tv?
 

digitalus

Banned
Telewizor ma 50 cali , wiadomo ze programy sd beda wygladac gorzej niz na ekranie 32 calowym crt. Jesli obok 32 calowgo crt postawimy 14 calowy crt to kanaly sd beda wygladaly lepiej niz w 32 calowym.Telewizory crt byly "stworzone":) do odbioru sygnalu o nizszej rozdzielczosci czyli sd .
Druga bardzo wazna sprawa to przeskalowanie sygnalu sd do nizszej rozdzielczosci telewizora to lepsza jakosc obrazu . Kilka lat temu byly jeszcze w sprzedazy plazmy o rozdzielczosci 850x480(nizej zdjecie) ale kto cos takiego bedzie kupowal:) taka rozdzielczosc nie byla popularna .Telewizor musi byc full-hd .W teoretycznie gorszym telewizorze uzyskamy lepsza jakosc obrazu sd. Prawie taka sama jak w crt.Jesli czesciej ogladamy kanaly sd to zdecydowanie lepiej kupic telewizor o nizszej rozdzielczosci - 1024x768 np LG 42PT353,42cx3e.
Przyklady w linku nizej
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/78131-dlaczego-1024x768.html
 

Attachments

  • dpp.jpg
    dpp.jpg
    44 KB · Wyś: 1199
Ostatnia edycja:

Oled1969

New member
Lcd Sony wuja ma rozdzielczość nie FHD tylko hd ready 1336x768 a mimo to wyświetany obraz mi się nie podoba.I to obraz z cyfry+.Kanały sd są na poziomie nieporównywalnym do crt.
 

maxan

New member
Bez reklam
Było trza zostać przy CRT ...czego wy się spodziewacie na kablówce gdzie rozdzielczość jest tragiczna...
Rozbawiło mnie porównanie FullHD(1920x1080) do kablówki(Standardy telewizji cyfrowej-PAL 720×486? albo mniej)
Rozdzielczość ekranu
Telewizory plazma/lcd rozwijają skrzydła dopiero w rozdzielczości HD (1280x720),ale oglądając(raz na ruski rok jak śnieg mi zawali talerz od n-ki) cyfrową telewizję naziemną nie narzekam wygląda całkiem całkiem(oznaczone jest jako 576i), co do analogowej naziemnej to tragedia xd
 
Ostatnia edycja:

Oled1969

New member
Było trza zostać przy CRT ...czego wy się spodziewacie na kablówce gdzie rozdzielczość jest tragiczna...
Rozbawiło mnie porównanie FullHD(1920x1080) do kablówki(Standardy telewizji cyfrowej-PAL 720×486? albo mniej)
Rozdzielczość ekranu
Telewizory plazma/lcd rozwijają skrzydła dopiero w rozdzielczości HD (1280x720),ale oglądając(raz na ruski rok jak śnieg mi zawali talerz od n-ki) cyfrową telewizję naziemną nie narzekam wygląda całkiem całkiem(oznaczone jest jako 576i), co do analogowej naziemnej to tragedia xd

Wuj nie mógł pozostać przy crt gdyż tv się zepsuł a jak wiesz nikt dziś nie produkuje crt.I nie ogląda kablówki tylko ma dekoder cyfry+- wyrażnie to napisałem.Na razie to większosć znakomita naszych ziomali nie ma n-ki ani cyfry więc ma problem ale jak kupią dekodery tv naziemnej cyfrowej to może da się z tym żyć.Twierdzę jedno że porównujac nawet odbiór na kiepskim lcd sygnał cyfrowy ale sd (nie hd) z tv crt z sygnałem nawet analogowym sd to ten drugi jest wyrażnie lepszy.Te tv nie nadają sie do odbioru niskich rozdzielczosci i mają wiele ewidentnych wad.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Wuj nie mógł pozostać przy crt gdyż tv się zepsuł a jak wiesz nikt dziś nie produkuje crt.I nie ogląda kablówki tylko ma dekoder cyfry+- wyrażnie to napisałem.Na razie to większosć znakomita naszych ziomali nie ma n-ki ani cyfry więc ma problem ale jak kupią dekodery tv naziemnej cyfrowej to może da się z tym żyć.Twierdzę jedno że porównujac nawet odbiór na kiepskim lcd sygnał cyfrowy ale sd (nie hd) z tv crt z sygnałem nawet analogowym sd to ten drugi jest wyrażnie lepszy.Te tv nie nadają sie do odbioru niskich rozdzielczosci i mają wiele ewidentnych wad.

spróbuje podsumować dotychczasową dyskusję, Samsung PS51D550 przeciętny TV za przeciętne pieniądze bez rewelacji w obrazie i z lekka buczy (Samsung też - niemożliwe?!) :bober:

Do odbioru kanałów SD polecane były zawsze plazmy LG HD Ready :p
 
Ostatnia edycja:

Oled1969

New member
spróbuje podsumować dotychczasową dyskusję, Samsung PS51D550 przeciętny TV za przeciętne pieniądze bez rewelacji w obrazie i z lekka buczy (Samsung też - niemożliwe?!) :bober:

Do odbioru kanałów SD polecane były zawsze plazmy LG HD Ready :p

A są polecane jakieś porządne lcd-ki do sygnału SD?.Bo cyfry+ w sd na podstawowym tv Sony nie sposób oglądać.
 

STomasz

New member
Wczoraj kupiłem PS43D450 i bardzo ładnie skaluje obraz z dekodera multimedi. co do filmów hd - rewelacja! Jak na razie nic nie buczy, słychać jedynie ciche brzęczenie gdy przystawimy głowę do tylnej ścianki tv :p
 
Do góry