Kupiłem telewizor i nie ma HBO GO :(

Skolfild

New member
Cześć,

Kupiłem Panasonic TX-48c320E w RTV euro AGD. Wcześniej miałem jakiegoś LG ze smart tv i pamiętałem tylko ze byla tam opcja hbo go. Myślałem że wszystkie nowsze modele beda cos takiego mialy, niestety to padło z panasonica - chociaz jest dobrym telewizorem pod wzgledem calego interfejsu i obrazu - nie ma opcji hbo go...

Musze teraz wymienic telewizor na droższy (jezeli rtv agd sie zgodzi) albo sprzedac telewizor ze strata. Pytanie tylko na co wymienić/kupić? W grę podejrzewam że wchodzi już tylko Samsung i LG (Bo one maja hbo go). do 2500zł-3000zł, 48 cali, playstation 3.

Bardzo podobał mi się ten interfejs z panasonica, wszystko było czytelne, obraz też bez zarzutu.

I teraz kolejne pytanie:
Mam HBO z upc w innym mieszkaniu i na komputerze moge normalnie uzywac HBO GO. Czy jeżeli w drugim mieszkaniu jest telewizja i internet z vectry to będę mógł uzywac hbo go na TV?

Czy jakikolwiek telewizor ma również dostęp do Horizon GO z upc?
 

SternQuest

New member
Nie podejrzewam że jest to wina telewizora że nie masz HBO GO. Np. w Polsacie przy wykupionej usłudze, mogę go oglądać przez dekoder i dodatkowo, na trzech innych urządzeniach typu, komputer, tablet czy smartfon. Każde użądzenie jest przypisane i aby móc oglądać na innym sprzęcie muszę wyrejestrować wcześniejsze. Nie wiem za to jak to jest u innych usługodawców.
 

Skolfild

New member
Niestety, na Panasonic Viera nie można zainstalować aplikacji HBO GO. Ten telewizor nie ma nawet firefox OS, tylko jeszcze ten stary system.
 
M

mkarczewski

Guest
Mam HBO z upc w innym mieszkaniu i na komputerze moge normalnie uzywac HBO GO. Czy jeżeli w drugim mieszkaniu jest telewizja i internet z vectry to będę mógł uzywac hbo go na TV?

HBO Go nie jest związane z kablówką - kupując HBO u operatora dostajesz _możliwość_ zarejestrowania się w Go. Jedyny związek jest taki, że w trakcie rejestracji i logowania w HBO Go system (zarządzany przez HBO Węgry) łączy się z Twoim operatorem, żeby sprawdzić czy masz aktywny abonament. Jeśli zostaniesz przepuszczony, to dostęp możesz mieć z sieci dowolnego operatora - jedyne pytanie, czy Twoje urządzenie obsługuje Go. Z TV może być o tyle problem, że na telewizor dedykowane jest HBO OD, a HBO Go jest pomyślane na urządzenia przenośne - z defaultu tylko Samsung i niektóre LG wspierają tę usługę :-(

Pozdr,
eMKa
 
Ostatnia edycja:

jolo

New member
@skolfild
Hbo GO można oglądać na czterech urządzeniach. Ja korzystam z usługi na Tv,tablecie,blu-ray i kompie.Wszystko w innym miejscu i różni dostawcy internetu.Z poziomu kompa zarządzam urządzeniami (dodaje,usuwam,można chyba do trzech zmian w miesiącu) Jest tam też kod na te urządzenia który wpisujesz podczas logowania do usługi (dotyczy telewizora i blu-ray) Oczywiście tv i blu-ray mają ta aplikacje w swoim smart tv.Są to urządzenia Samsunga.Tą usługę wspiera również Lg w niektórych telewizorach (trzeba posprawdzać)
Jeżeli jesteś zainteresowany mogę Ci odsprzedać mojego samsunga 48j6300 (nie do końca odpowiada mi obraz na meczu piłki nożnej, zauważalny przynajmniej przeze mnie efekt "bandingu" poza tym obraz super) Oczywiście na tv Hbo Go działa.
 

Skolfild

New member
Znalazlem inne rozwiazanie które prawdopodobnie pozwoliloby mi uzywac i HBO GO i Horizon GO na tym panasonicu. Android Box - myślicie że sie sprawdzi w tej kwestii?

Ewentualnie czy telewizor z android tv obsluzy horizon go? Bo HBO go wiem ze ponizsze modele obsluzą:

  • Sharp (models UE/UC30, UH30)
  • Sony Bravia (models W850C/W800C, X810C, X830C, X850C, X910C/X900C, X940C/X930C)
 
Ostatnia edycja:

jolo

New member
Wejdź do menu Hbo GO z komputera,zakładka ustawienia potem pomoc następnie FAQ i tam znajdziesz pytania i odpowiedzi na jakich urządzeniach będzie działała ta aplikacja
Moim zdaniem te telewizory i Android Box nie obsłużą HBO GO
 

Skolfild

New member
Ta lista telewizorów to akurat z oficjalnej strony HBO, one obsłużą. Pytanie czy Horizon Go sie uda, upc niestety nie bardzo sie orientuje w tej kwestii.

Zastanawia mnie tez kwestia plynnosci odtwarzania poprzez taki system...
 

jolo

New member
"Dot.: Sony Smart TV i HBO GO
Opcje
Kupiłem w listopadzie 2015 tzw. SmarTV Bravia android tv sony 65X8505C i okazało się że jako android tv nie działa bo ma skopane oprogramowanie które naprawiono dopiero pod koniec grudnia i wrzucono na stronę sony. Zainstalowałem i po miesiącu użytkowania można było zacząć używać pilota i zainstalować aplikacje których ilość okazała się żałosna. Nie ma co ukrywać, że czułem się naciągnięty przez sprzedawców sony a dzisiaj porównując do samsunga czy lg mogę jako użyykownik napisać, że sony nie kupię już nigdy. Z konkurencją nie ma szans. To tak jakby smart w wersji sony znaczyło dla zacofanych. Brak hbogo to tylko mały szczegół w zacofaniu sony. Pozdrawiam: niezadowolony użytkownik sony tzw. "smart" tv."

Chyba nie jest tak kolorowo z tym HBO GO na Sony
 

ukasek

New member
Mam Panasonica 720 z tym całym nieszczęsnym firefox os i też nie polecam jest tylko ipla i Player a poza tym nic. Obraz też nie zachwyca osobiście wolę obraz w tv LG i teraz żałuję że takiego nie kupiłem.
 
Do góry