Kupiłem Samsunga, oddałem już dwa. Do czego dołożyć?

ferszcik

Klub HDTV.com.pl
vip
Witajcie,

oddałem już dwa Samsungi UE55MU6102. Oba miały zwalone podświetlenie, dolne krawędzie wyglądały jakby ktoś lampki podłożył. Nie dało się oglądać. Nie chcę już trzeciego takiego samego, teraz moje pytanie brzmi co mam kupić?

Tego samsunga miałem za 2700 w media markcie. Mogę dać więcej oczywiście bo w tej cenie będzie ciężko, do tych 3 tysięcy z kawałkiem powiedzmy. Na czym mi zależy? Żeby było sprawne podświetlenie, nie zamulający smart z youtube i netflix. PS4 Pro będzie podłączone. W zasadzie to najważniejsze. Jakieś propozycje? :p
 

ferszcik

Klub HDTV.com.pl
vip
Nie jestem coś przekonany do tego TCLa. W ogóle do tej marki mam jakieś złe podejście choć nie widziałem nie używałem. To przez tą mainstreamową nagonkę chyba. :p

Co powiecie o Sony KD-55XE7005?
 

omnia

New member
ferszcik raczej już Samsunga kupować nie chce. Faktem jest to, że cena 2700 za 55 cali to wciąż trochę za mało by mieć swobodny wybór. Ja radziłbym obejrzeć Philipsa 6401, ale on już kosztuje trochę więcej niż 2700 (chyba ok. 2900 zł).
 

CorteeZ

New member
Polecam Panasonica 50ex703e. Telewizor mniej multimedialny niż Samsungi ale jakość obrazu wymiata. Jest również lepiej wykonany - aluminiowa ramka. Też zastanawiałem się nad Samsungiem. Wyboru nie żałuję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To TCL ma lepiej od Panasonica:
Ma lepszy:
- dźwięk bo głośniki JBLa
- Androida z zapasem pamięci
- Kodi 17
- MxPlayer ( odytwarza wszystko) - Panasonic nie odtwarza połowy materiałów
- wyższy kontrast
- lepszą czerń
- lepsze i równiejsze podświetlenie matrycy
- Pilot do obsługi głosowej gratis
- kalibracja gratis
- Obudowa nie plastik - ale aluminium i to fazowane
- Niski Input Lag.

Czyli wynik 11:0.
To przewaga kilku klas np. w piłce nożnej.
 

strazakp

Banned
To TCL ma lepiej od Panasonica:
Ma lepszy:
- dźwięk bo głośniki JBLa
- Androida z zapasem pamięci
- Kodi 17
- MxPlayer ( odytwarza wszystko) - Panasonic nie odtwarza połowy materiałów
- wyższy kontrast
- lepszą czerń
- lepsze i równiejsze podświetlenie matrycy
- Pilot do obsługi głosowej gratis
- kalibracja gratis
- Obudowa nie plastik - ale aluminium i to fazowane
- Niski Input Lag.

Czyli wynik 11:0.
To przewaga kilku klas np. w piłce nożnej.

Brawo Ty ;-)
 

ferszcik

Klub HDTV.com.pl
vip
Jak na razie wybieram Sony KD-55XE8096. I tak już wezmę w euro rtv ze względu na akcję z odroczoną zapłatą. Dlatego chcę się machnąć już na coś lepszego za 4 no max 4.5k. Chyba że jest coś lepszego w tym sklepie waszym zdaniem?
 

ferszcik

Klub HDTV.com.pl
vip
No ale tak jak mówiłem, chcę kupić w euro rtv. Czyli jak ten sony ok to biorę sony, już nic więcej się nie wymyśli.

Trochę mnie korciło jakieś 65 cali ale nie ma w tym budżecie nic ciekawego. Może jakieś LG jest 60 ale chyba wolę mniejszy a lepszy obraz niż rozmiar.

Z drugiej strony jak to jest z tym RGBW? Ktoś ma doświadczenia i może powiedzieć jak to jest? Oszustwo z dużą stratą jakości?
 

ferszcik

Klub HDTV.com.pl
vip
Tak jak patrzyłem to ciężko teraz o model 120hz, jest spoko sony ze 120hz ale niedostępny w sklepie internetowym rtv a w pobliżu też nic nie ma w stacjonarnych.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
ten na Benchmark jest felerny i sam autor o tym pisał...spowodowane to jest najprawdopodobniej zbyt częstym transportem bo sporo osób go już testowało
 

ferszcik

Klub HDTV.com.pl
vip
Niestety tego TCLa nie ma ma RTV a jak mówiłem kupuję w tym sklepie. W takim razie zostaję przy 55XE8096 skoro nie ma nic lepszego. Dziś widziałem go na żywo i bardzo mi się podobał. Obraz jak i działanie androida super. :)
 
Do góry