Kupiłem Panasonica G20 i.........

Lech

New member
Bez reklam
Jak w temacie kupiłem kilka dni temu model 42G20. Samo wybieranie i kupowanie trwało kilka dni. Przedtem miałem też plazmę panasa serii 7, a przedtem LCD firmy LG. Panasa oddałem rodzinie więc trzeba było kupić coś w zamian. Pod uwagę brane były plazmy i LCD, ponieważ od kupna poprzedniego LCDka mineło trochę czasu i technologia poszła do przodu. A ceny niezłych plazm i LCDków są podobne.
Generalnie rozglądałem się za Panasonickiem G20, ale w sklepach w których je oglądałem były drogie od 5 300PLN w Saturnie do 3900 w najtańszych, bez możliwości negocjacji ceny. Wiedziałem że w ofercie internetowej ten model z transportem kosztuje 3 300-3 500PLN.
Porównywałem ten odbiornik z LCDkami w tym z Sony, który był bohaterem testu na tym forum czli serii 500.
Jednak nie wdając się w zawiłe dyskusje w domu znalazł się Panasonic 42G20 ponieważ:
-ma super obraz,
-czerń i biel są świetne [ w jednym sklepie obok stał Pionner Kuro i moim zdaniem był słabszy],
-ma jasny obraz w porównaniu z innymi modelami Panasa, ale też z Samsungami, LG i rzeczonym Pionner,
-ma wiele złącz w tym tunery do tv cyfrowej i kablowej,
-jest możliwość nagrywania filmów z tv,
-złącze kart SD obsługuje pojemność do 2TB,
-ma działający czujnik oświetlenia pomieszczenia i wieczorem odbiornik jest praktycznie chłodny,
-ogólnie polecam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
trochę przesadziłeś z tym porównaniem Pioneera.
Chyba że sygnał był podłączony drutem:

Zaczynamy porównanie dla jakości obrazu. Dla przypomnienia z prawej plazma Panasonic z lewej Pioneera.
015_P1200315.JPG


Najpierw czerń - tak zachwalana na różnych forach i portalach zagranicznych.
017_P1200319.JPG
 

MasterZomp

New member
nie widziałem jeszcze modelu G20 z taką szeroką stopką podstawy, więc zakładam że porównywana z pionierem jest jakaś inna seria plazma panasonica, nie rozumiem tego ciągłego krytykowania czerni w serii G20 i podawania za przykład zdjęć które są cokolwiek wątpliwe

Pozdrawiam

P.S. sam myśle o zakupie ww plazmy, mimo wszystko dzięki opiniom na tym forum
 

Lech

New member
Bez reklam
nie widziałem jeszcze modelu G20 z taką szeroką stopką podstawy, P.S. sam myśle o zakupie ww plazmy, mimo wszystko dzięki opiniom na tym forum

Zgadza się G20 wygląda zupełnie inaczej niż na tym zdjęciu. Ma zupełnie inną ramkę i inną stopkę.
A w sklepie faktycznie stał obok Panasa ten Pioneer i jechały na takim samym źródle sygnału, a wiec co jeden sygnał odpowiada Panasowi i nie odpowiada Pioneerowi???. A ten LCDek rodem od Sony faktycznie był słaby w porównaniu z G20. Po zatym porównywanie kreskówek i nieruchomych obrazów do materiałów akcji jest niedorzeczne.
 
Ostatnia edycja:

staceb

New member
kiki,proszę:blagam: ,wytłumacz mi poco pokazujesz te zdjęcia ?Mam ten filmik,pobrany ze strony Demoworld, na karcie SD i oglądam go na S10 i wierz mi lub nie, jest czarno,nie tak zielono czy niebieskawo jak na Twoich zdjęciach:smile:
 

z3

New member
Bez reklam
To, że Panasonic wpada w zielone to fakt, ponieważ tak ma zbudowany panel, (wystarczy zobaczyć greenghosting) ale po co wklejać zdjęcia g10 do tematu o g20? Czy przypadkiem to nie pomylone fotki?
 

balc3r

New member
eh ocena na podstawie g.... fotek ch... wie z jakiego aparatu, na ustawieniach auto + lampa zmieniająca temperaturę ;) bez exifów itp itd ;)
chcesz to zrobię fotkę węgla i wyjdzie blado szary :)

Przed kupnem bierz prezentacje, ew jak Ci nie będzie pasowało masz możliwość zwrotu.

Pozdrawiam
 

marcin75-31

New member
Na zdjęciu jest V10. A poza tym przecież we wcześniejszych już tematach było mówione że Panasonic zapożyczył sobie wiele technologii od Pioniera. Oglądałem obraz na G20 i uważam że jest OK. Sam osobiście czekam na V20, ale słyszę że jeszcze lepszy jest VT20. Może ktoś wie kiedy będzie dostępna seria V20 ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic 28.04.2010 ma konferencję na której przedstawi informację o Plazmach V i VT 20.
Będzie wiadomo więcej.

Zdjęcie miało pokazać różnice najlepszej plazmy Panasonica i Pioneera.
Plazma G20 nie ma takiej czerni jak Pioneer.

Też liczymy że seria V będzie na podzespołach Pioneera i będzie wówczas suuuuuper :blagam::blagam::blagam:.
 

SPONTANNAH

New member
Panasonic 28.04.2010 ma konferencję na której przedstawi informację o Plazmach V i VT 20.
Będzie wiadomo więcej.

Zdjęcie miało pokazać różnice najlepszej plazmy Panasonica i Pioneera.
Plazma G20 nie ma takiej czerni jak Pioneer.

Też liczymy że seria V będzie na podzespołach Pioneera i będzie wówczas suuuuuper :blagam::blagam::blagam:.

Tak, tylko powiedz jeszcze nam wszystkim, gdzie na zdjęciu widać Panasonica G20?
Dokłaność + skrupulatność = PROFESJONALIZM
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
na zdjęciu Widać wyraźnie co jest czarne a co jest szare - ale być może oglądamy różne zdjęcia.
 

Lech

New member
Bez reklam
na zdjęciu Widać wyraźnie co jest czarne a co jest szare - ale być może oglądamy różne zdjęcia.

Przede wszystkim oglądamy coś innego, a mówimy a raczej piszemy o czymś zupełnie innym. Profesjonalizm polega na niezaklamanym przedstawianiu rzeczywistości. Zdjęcie przedstawiające inny model odbiornika, niż ten o którym się mówi to napewno nie jest profesjonalizm.
 

SPONTANNAH

New member
KIKI jeśli nadal twierdzisz, że na zdjęciu jest model panasonica G20, to wniosoek nasuwa się jeden:
TRZEBA UWAŻAĆ NA SPRZEDAWCÓW, A TEN TWÓJ SKLEPIK CZY CO TO TAM JEST - OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM!
 

Deimos

Banned
Na zdjęciu jest V10. A poza tym przecież we wcześniejszych już tematach było mówione że Panasonic zapożyczył sobie wiele technologii od Pioniera. Oglądałem obraz na G20 i uważam że jest OK. Sam osobiście czekam na V20, ale słyszę że jeszcze lepszy jest VT20. Może ktoś wie kiedy będzie dostępna seria V20 ?

Wystarczy zajrzeć na allegro i jest już seria V: WROCŁAW PANASONIC TX-P50VT20E TX-P50VT20 + HDMI n (1004855709) - Aukcje internetowe Allegro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zdjęcie nie przedstawia obok Pioneera plazmy G20 i nigdzie nie jest tak napisane.
Jest jedynie podsumowane że :
Plazma G20 nie ma takiej czerni jak Pioneer (też nie ma podobnie jak przedstawiony model Panasonica i nigdy nie miała takiej czerni ). Ale cierpliwie czekamy na następcę o takim poziomie.
Jeśli ktoś inaczej zrozumiał - sorry.

Liczymy na to że seria VT będzie na podzespołach Pioneera.
===================================================

lech
- nie gniewaj się ale widać że nie zetknąłeś się z tymi dwoma telewizorami obok siebie w warunkach porównywalnych . Różnice są ogromne i to jest moje zdanie .


===================================================
 
Ostatnia edycja:

Lech

New member
Bez reklam
Odpowiedź dla Deimos
Ta seria o której piszesz VT i seria G20 mają ten sam typ matrycy a mianowicie G13, czyli zupełnie inny niż poprzednie odbiorniki Panasonica. Ale można z góry zalożyć "że Panasonic to i tak jest szajs".
 
Ostatnia edycja:
Do góry