Kupilem...Panasonic 58dxm710

strazakp

Banned
Nie napiszę jaka cena bo nie jest wysoka a na pewno sporo niższa od tej którą proponuję Kiki ;-)
Generalnie nie mam pojęcia co to ta kalibracja, co tak naprawdę daje w rzeczywistości i czy w moim przypadku (mojego tv) ma sens. Cena nie jest wysoka więc pomyślałem sobie że może spróbuję. Nie chce z góry zakładać że gościu który będzie to robił to jakiś naciągacz bo równie dobrze ktoś dwa lub trzy razy droższy też może naciągać .

A może macie kogoś sprawdzonego z Gdańska?
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
@Fox88 dobrze prawi tym sprzętem na pewno nie zrobisz kalibracji TV
Świetnie nadaje się do Monitora komputerowego ale do TV NIE
ODPUŚĆ i poszukaj coś innego jestem podobnie z Gdańska i nie znalazłem nigdzie coś
Sensownego dlatego zdecydowałem się zaprosić kogoś z głębi kraju czytaj Warszawa 😜
Z tego co pisałeś w swoich wątkach jakie masz preferencje kolorystyczne to
Bardzo się obawiam ze będziesz mało zadowolony ?!po kalibracji
U mnie do moich preferencji z tego co pamietam to zrobiłem nieznaczna korektę
2 parametrów typu ciepłe zimne kolory 😍
 

bokciu

Banned
Nie napiszę jaka cena bo nie jest wysoka a na pewno sporo niższa od tej którą proponuję Kiki ;-)
Generalnie nie mam pojęcia co to ta kalibracja, co tak naprawdę daje w rzeczywistości i czy w moim przypadku (mojego tv) ma sens. Cena nie jest wysoka więc pomyślałem sobie że może spróbuję. Nie chce z góry zakładać że gościu który będzie to robił to jakiś naciągacz bo równie dobrze ktoś dwa lub trzy razy droższy też może naciągać .

A może macie kogoś sprawdzonego z Gdańska?

Odpuść. Jeśli lubisz cukierkowy obraz i taki Ci odpowiada - nie będziesz zadowolony z kalibracji. Generalnie proces ten ma przybliżyć obraz do stanu, aby odwzorowywał jak najlepiej rzeczywistość. Mimo iż jest to zabieg który ma przynieść same korzyści, dla wielu jest nie do przyjęcia. Większość ludzi przyzwyczajona jest do tego, że czym mocniej świeci tym lepiej...taki przekolorowany i jaskrawy obraz, uważają za najlepszy. Po kalibracji może Ci się wydać blady i wyprany...Wszystko zależy co preferujesz.
 

z3

New member
Bez reklam
@Fox88 dobrze prawi tym sprzętem na pewno nie zrobisz kalibracji TV
Świetnie nadaje się do Monitora komputerowego ale do TV NIE
ODPUŚĆ i poszukaj coś innego jestem podobnie z Gdańska i nie znalazłem nigdzie coś
Sensownego dlatego zdecydowałem się zaprosić kogoś z głębi kraju czytaj Warszawa 😜
Z tego co pisałeś w swoich wątkach jakie masz preferencje kolorystyczne to
Bardzo się obawiam ze będziesz mało zadowolony ?!po kalibracji
U mnie do moich preferencji z tego co pamietam to zrobiłem nieznaczna korektę
2 parametrów typu ciepłe zimne kolory 😍


Hehe niezłe bzdury koledzy wypisują, założę się, że 98% osób nie jest w stanie powiedzieć czy ktoś kalibrował k10 czy i1D Szkoda, że nie mieszkam w okolicach warszawki, żeby zorganizować test 5 takich samych telewizorów, skalibrowanych różnymi sprzętami, wskaż który jakim jak nie trafisz bulisz tysiaka, już widzę kolegę vvv i FoX88 mistrzów rozpoznawania co czym było kalibrowane. Ludzie to czytają i potem gadają takie głupoty.
 

strazakp

Banned
Czy ma ktoś może odsprzedać jakąś bajkę w blueray 4K? Chciałbym sobie wypróbować tv i Xbox one s i wrażenia z oglądania uhd. Chce bajkę by dzieciaki sobie skorzystały a nie chce kupować nowej bo po co przepłacać. Może ktoś ma już obejrzana i mu nie potrzebna?
 

strazakp

Banned

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obie są fajne - ale "Sing" myślę, że zaprosisz też wiele gości i opadnie im co nieco...
 

strazakp

Banned
Minęło już trochę czasu od zakupu Panasonica (zwrócić już nie mogę ;-) ) i coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że to był bardzo dobry wybór, który tak naprawdę był dziełem przypadku bo przecież miałem już Sony 55xd8505. Sony stety się zepsuł, kasa została zwrócona i wróciłem do mojego pierwszego wyboru czyli Panasonic (to tak w woli przypomnienia :) ).
Szukając długo telewizora i zadając wiele tutaj pytań na forum szukałem najpierw tv jak najbardziej funkcjonalnego w danym budżecie. Na pewno miało to być min 55". Budżet był różny w w miarę kolejnych miesięcy poszukiwań wzrastał z ok 3500 do 5000zl.
Szukałem TV wielofunkcyjnego (dobry do oglądania telewizji, filmów, grania na konsoli i smartem).
Dużo nauczyłem się na tym forum w kwestii nowych technologii tv i co oferują obecni producenci. Choć byłem przekonany że 100Hz to już standard (mój 9letni Samsung ma 100hz) to jednak się myliłem.
Po lekturze tego forum postawiłem sobie za cel że tv mówi być 100Hz, 4k i HDR.
Szybko natomiast okazało się że wcale tak nie musi być z tymi wymaganiami i wcale nie są one mi potrzebne. Owszem mam 4k choć jeszcze nie sprawdzałem rzadnego materiału w tej rodzielczosci. Owszem mam hdr choć na podstawowym poziomie. Te dwie rzeczy są bo są...bo to już jakiś standard jest.
Kolejne to płynność. Tutaj postawiłem na 50/60Hz! Wybór taki padł po rozmowie z kolegą z tego forum który ma Panasa i który wszystko mi o powiedział. Porównanie mam bo jak wspomniałem, miałem rozbieżności Sony 100hz.
Panas świetnie radzi sobie wyświetlając mi sport, gry z konsoli a także wszystko inne (nie sprawdzałem tylko 4K).
Panas ma VA i w porównaniu do Sony z IPS to praktycznie przepaść! Panas ma równomierne podświetlenie, czego nie można było powiedzieć o Sony. Podobnie sprawa wygląda z czernia gdzie wiadomo że VA wygrywa.
Panas niby te 50/60Hz a oglądając piłkę nożną jakość jest o niebo lepsza niż w Sony. W Sony widoczne były pionowe pasy przy ruchu kamerą na zielonym tle trawy.

Kiki, wiem wiem...pamiętam co pisałem o Sony i uprzedzam byś nie zaczął mi znowu przypominać ;-)

Z początku bardzo chciałem mieć TV z czarną klasyczna obudowa jak ma Sony ale później uświadomiłem sobie że te srebrny jest ładniejszy :) Obecna seria EX ma jeszcze ładniejsza obudowę bo tzw szczotkowana stal.
Jeżeli chodzi o system smart to szybko okazało się że nie jest mi aż tak bardzo potrzebny a na pewno nie tak wielofunkcyjny jak np android. Androida przerabiałem w Sony i owszem jest fajny ale dla mnie w 90% nie wykorzystany. Dla mnie smart to głównie yt a przy okazji Netflix i player.
58" to dobry rozmiar bo jednak większy widocznie od 55" a uważam że nic nie robi takiego WOW jak rozmiar i zachęcam wszystkich by kupowali jak największy możliwy tv. U mnie spokojnie wejdzie nawet 75" i następny będzie już min 65" ale to za kilka lat :)
Generalnie tv jest super jak za tą cenę. Generalnie to uważam że w przedziale cenowym 3000-4500zl jest to jeden z lepszych wyborów. Mnie on kosztował 3500zl po rabatach i nagrodzie z Saturna więc cena super. Grzybym miał kasę na 58ex780 to na pewno bym go kupił.
 

mac_latawiec

New member
Panasonic TX-58DXU701

W Euro RTV
Nówka ( nie powystawowy)
Normalna cena u nich to 4199 a jest teraz w promocji do końca maja za 3699

Ten Twój jest w Saturnie z ekspozycji tylko a w MM niedostępny.
 

mac_latawiec

New member
Byłem , oglądnąłem i muszę przemyśleć.
Jestem zwolennikiem Panasa ale ten model jakoś mnie nie oczarował , wygląd i rozmiar jak najbardziej na tak lecz kolory .......strasznie wyblakłe ( bawiłem się różnym ustawieniami ) może dlatego że stał obok cukierkowego samsunga oraz lg?
 

strazakp

Banned
Byłem , oglądnąłem i muszę przemyśleć.
Jestem zwolennikiem Panasa ale ten model jakoś mnie nie oczarował , wygląd i rozmiar jak najbardziej na tak lecz kolory .......strasznie wyblakłe ( bawiłem się różnym ustawieniami ) może dlatego że stał obok cukierkowego samsunga oraz lg?
Pamiętaj że sklep to nie pokój w domu. Druga sprawa to że jak miałeś obok Samsunga to faktycznie będzie inaczej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli się bawiłeś ustawieniami to zdaj się na własne odczucia.
I pamiętaj , że w klasie cenowej masz modele 100Hz.
 
Do góry